kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырыбы: «Ойнайық та, ойлайық»сайысы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы: «Ойнайық та, ойлайық»сайысы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы: «Ойнайық та, ойлайық»сайысы»

Тақырыбы: «Ойнайық та, ойлайық»сайысы

Мақсаты: 1. Білімділік: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту арқылы ұқыптылыққа, алғырлыққа, тапқырлыққа және шапшаңдыққа тәрбиелеу.

                 2. Дамытушылық: Өз бетінше жұмыс істей білуге дағдыландыру, ой-өрісін кеңейту.

                 3. Тәрбиелік: Ұжымдыққа, ептілікке тәрбиелеу.

 Сабақтың барысы:

1.     Ұйымдастыру бөлімі:

Оқушылар назарын сабаққа аудару.

Психологиялық дайындық.   Кел, балалар ойнайық

                                     Ойлайық та ойнайық

                                     Қандай жұмбақ болса да

                                     Шешпей оны қоймайық!

2.     Сайыс жоспары:

1.   Таныстыру, ұрандары

2.   Жанды сұрақтар.

3.     Санамақтар, жұмбақтар жарысы.

4. Мақал-мәтелдер

5.     Логикалық тапсырмалар.

6.     Ертегілер әлемінде.

7. Блиц-турнир (сұрақтарға жауап беру)

«Алғырлар» тобының ұраны:  

Білімдіге дүние жарық,

                                                     Білімсіздің күні қаріп.

«Тапқырлар» тобының ұраны: 

Білекті бірді жығады,

      Білімді мыңды жығады.

Еліміздің болашақ ұрпақтары – ертеңіміздің кемеңгері – сендерсіңдер.

 Ұшқыр ойға серік болсын шеберлік

Сөз кезегін математикаға берелік,

Арамызда тапқыш достар көп екен

Солардың енді жауаптарын көрелік. 

Жарысуға жалықпай

Үміт оты жалындай

Үйренуге білуге

Қош келіпсіз сайысқа.

 Балалар сайыс 6 кезеңнен тұрады. Бірінші дұрыс жауап берген топқа қызыл шаршы, екінші жауап берген топқа көк шаршы беріп отырамын. Қызыл шаршы көп жинап, жеңімпаз атануға тырысыңдар.

 1 – кезең: «Таныстыру»

 2 кезең «Жанды сұрақтар» деп аталады. 

1.        Ең  алғашқы  білім  берген  оқулық? (Әліппе)

2.        Сиырдың  төлін  қалай  атайды? (бұзау)

3.        Көз- адамның  қандай  мүшесі? (Көру)

4.        «Әліппе»  сөзі  қандай  әріптен  басталған? (Ә)

5.        Елбасымыздың  аты кім? (Нұрсұлтан)

6. Мемлекеттік рәміздерді ата ?

7. а + 4 қандай өрнек ?

  3 кезең «Көңілді жұмбақтар, санамақтар»

 4 кезең «Тапқыш болсаң тауып көр» (Мақал-мәтелдер)

1-топ: Еңбек етсең ерінбей, 2-топ:Оқусыз білім жоқ,

Тояды қарның тіленбей. Білімсіз күнің жоқ.





5 кезең  «Логикалық сұрақ – тапсырмалар» 

  1. Тауық бір аяғымен тұрғанда 2 кг, екі аяғымен тұрғанда неше? (2кг)

  2.  Сенің әке-шешең көршіңе кім болады? (көрші) 

  3. Үйдің 4 бұрышында 4 мысық отыр.Әрқайсына қарап 3 мысық отыр. Үйде неше мысық отыр?(4 мысық)

  4.  1 жұмыртқа 3 мин піседі.2 жұмыртқа неше мин піседі? (3) 

  5. Бір адам қалаға бара жатыр еді,жолда 3 танысы қарсы шықты. Қанша адам қалаға барды?

  6. Ержанның төрт ұлы бар, олардың әрқайсысының туған қарындастары бар. Ержанның неше ұлы, неше қызы бар?  

6- кезең:  « Ертегілер әлемінде» (суреттерге қарап қандай ертегі екенін атау)

7 -кезең «Блиц – турнир» Мұнда әр топқа 10 сұрақтан беріледі. Қанша сұраққа жауап берсе, сонша ұпай беріледі.

1-топ:1. Азайтудың нәтижесі қалай аталады? (айырманың мәні)

2. 1 сағатта неше минут бар? (60мин)

3.9-мамыр қандай мереке? (Жеңіс күні)

4. Адамның аты-жөні қалай жазылады? (бас әріппен)

5. Ұзындық өлшем бірліктерін ата.(см,м,дм,мм)

6. 7 ондық 0 бірліктен тұратын санды ата.(70)

7. Қосудың компоненттерін ата.(қосылғыш,қосылғыш,қосындының мәні)

8. Тұңғыш қазақ ғарышкері? (Тоқтар Аубакиров)

9. 60-10 өрнегінің мәні қанша?(50)

10. Төрт қабырғасы бар геометриялық фигураны ата. (төртбұрыш)

2- топ:1. Қосудың нәтижесі қалай аталады? (қосындының мәні)

2. Оқу жылының алғашқы айы қандай? (қыркүйек)

3. Қосуға кері амалды ата.(алу)

4. Аптаның соңғы күні қалай аталады? (жексенбі)

5. 70+30 өрнегінің мәні қанша? (100)

6. 9 ондықтан 0 бірліктен тұратын санды ата.(90)

7. Үш бұрышы бар геометриялық фигураны ата.(үшбұрыш)

8. 8-наурыз қандай мереке?(аналар мерекесі)

9. Жер-су аттары қалай жазылады?(бас әріппен)

10.Азайтудың компоненттерін ата.(азайғыш,азайтқыш,айырманың мәні)

 Қорытынды:


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Тақырыбы: «Ойнайық та, ойлайық»сайысы

Автор: Ильяшева Айымгуль Зеннатовна

Дата: 02.11.2017

Номер свидетельства: 436335
