kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ырғақ.

Нажмите, чтобы узнать подробности

ырғақ, дыбыс күші туралы музыкалық сауатын ашу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ырғақ.»

Музыка

Сабақ: Ырғақты оқиғалар

Мектеп: Мұхит атындағы ЖОББ мектебі

Күні: 29.11

Мұғалімнің аты-жөні: Сариева Гулимхан


Сынып: 1 «ә»

Қатысқандардың саны:

12

Қатыспағандардың саны: 2

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары



1.1.3.1 Жоғарғы,орта,төменгі регистр,темп,динамика,қысқа,ұзақ дыбыстар,соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау

1.1.3.2 Қазақ халқының және басқа халықтардың музыкалық аспаптарының дыбыс бояуынжәне дауыс бояуын ажырату



Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

Ырғақ,дыбыс күші туралы музыкалық сауатын ашады.

Ырғақты ұруға үйренеді.

Топпен жұмыс істеуге бейіделеді.




Оқушылардың көпшілігі:

Музыка тыңдай отырып бақылау жүргізеді.

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір- бірінің іс- әрекетін бағалайды.




Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды.

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.
















Тілдік мақсаттар

Оқушылар: Салыстырмалы түрде ырғақ ,дыбыс күші жайлы ақпарат алады



Пән лексикасы мен терминологиясы:

Жай және жылдам,асықпай,тез,ырғақты шапалақпен ұрып көрсету

Ырғақты қимыл жасау,жай ,тез, музыкалық дыбыс күші


Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талдауға арналған сұрақтар:

  • Музыкада ырғақ әртүрлі болады,неліктен?

-.... себебін түсіндіре аласынба?

- неліктен екендігін айта аласынба ?

- Ән әуеніне қандай ырғақты қимыл жасар едің?


Бастапқы білімдер



Оқушыар алдынғы бөлімдерде,сабақта және сабақтан тыс уақытта алған музыкалық білімдерін пайдаланады,пікір айтады.

Өз шығармаларын көрсетеді,белсенділігін арттырады.

Сабақ барысы


Сабақ сатылары

Сабақтағы жоспарланған әрекет

Ресурстар



Сабақтың басталуы



Оқушылармен үш тілде әуенді сәлемдесу:


Сәлеметсіздер ме, балалар!- Здраствуйте ,дети!-


Hello children!

Музыкалық аспап

Аудиожазба

Түрлі түсті суреттер



Сабақтың басы




















Шаттық шеңбері «Тамаша»

«Ромашка »әдісі бойынша өткен тақырыптарды пысықтау мақсатында гүл күлтешелерге жазылган тапсырмаларды орындап, күлтешелерден гулді жасап шыгарды.

Сонымен қоса «Мостик»әдісін қолданып, оқушылар жұмбақ шешіп,гүлге көбелек қондырды.

«Көбелек »әні орындалды


Түрлі түсті суреттер








Сабақтың ортасы












«Стоп кадр» әдісімен ертегіден видео ролик корсетіледі.

Орыс халық ертегісі «Шалқан» (оқып беру)


Оқушылардан не түсінгендігі

сұралды, сонымен қатар оқушылардың ойын тындап алып жаңа сабақтың тақырыбы ашылды.


«Шалқан» ертегісіне иллюстрация






Ырғақ музыкада ғана емес,өлеңде де, мәтінді оқу кезінде де болатынын оқушыларға түсіндіру.


Музыкалық аспаптар

Қосымша ақпарат


Үш тілдік: Ырғақ-ритм-

rhythm


Ән жаттау: «Ана еркесі»

Аудиожазба

Дифференциация – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыстар

Құндылықтармен байланыстар (тәрбиелік элемент)


Сабақтың соңы:












Топтық тапсырмалар:


1топ: ырғақ тәртібі

2топ: ноталық ырғақ

3топ: дыбыстарды қол қимылы арқылы көрсету


Музыкалық аспаптар, карточкалар

Рефлексия

Бұл бөлімді сабақтың рефлякциясы үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағандағы Сіздің сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз.











Оқушылар,қызыл, сары, жасыл алмаларды ағашқа іледі


Сонымен катар не себепті кандай түсті таңдағандығы анықталып ойы тыңдалады.



















«Алма ағаш» әдісі бойынша оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендігін

анықтауға болады


Қорытынды баға

Үш топты музыкалық аспаптардың суреттерімен (домбыра, сырнай,жетіген) марапатталып бағаланды


Сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін деректерді білдім?









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Музыка

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ырғақ.

Автор: Сариева Гулимхан Рысбаевна

Дата: 30.01.2017

Номер свидетельства: 385699
