kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өзіңді таны

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушылармен тығыз байланыста болу үшін,бір-бірімізді жақынырақ танысып,табысайық.Оқушыларға жалпы танысу барысында музыкамен байланыстырып,әуенмен әндетіп,ойындар арқылы жүргізу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өзіңді таны»

1 Сабақ

1-бөлім: Өзім түралы

Сабақтың тақырыбы: Өзіңді таны

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Мейрамбаева Айгерим оразхановна

Сыныбы: 1

Қатысқан оқушылар саны

Қатыспаған оқушылар саны

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсатттары

        1. Тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл күйін, ырғақ,екпінін,динамикасын анықтау

1.1.2.1 Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау

1.1.2.2 Қарапайым ырғақтық суреттемелерді шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Дыбыстар мен символдар арасында байланысты анықтай бастайды.

Gurwen қол қимылы жүйелік белгілерімен танысады.


Оқушылардың көпшілігі:

Ән айтады және аспапта ойнайды ( жеке және топ құрамында). Музыкалық сауаттылықты дамытады.


Кейбір оқушылар:

Қажет жағдайда басқаларды қадағалайды.

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Өзі туралы әңгімелеп бере алады.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Әуен, музыкалық дыбыс, ырғақ

...секілді сезіледі

...секілді естіледі

Диалог\жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Сен музыкалық дыбысты қалай сипаттар едің?

- Музыка тыңдағанда қандай сезімде боласың?

- Музыкалық дыбысты неден,қайдан естиміз?

- Музыкалық дыбыстың биіктігін салыстыр.

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Оқушылар балабақшада үйренген әндерін орындайды,ұнатып тыңдайтын әндері туралы әңгімелейді.

Өз шығармашылықтарын көрсетеді.


Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5 минут

Сабақ басталар алдында «Мектебім»

(Б.Бейсенова) әні орындалып тұрады.

Сыныпта ілулі тұрған

Ы.Алтынсарин өлеңінің

мазмұнымен таныстыру.

Кел, балалар оқылық,

Оқығанды көңілге

Ықыласпен тоқылық !

Оқушылармен үш тілде

әуенді сәлемдесу:

Сәлеметсіңдер ме, балалар!

–Здраствуйте, дети!

– Hello children!

Оқушыларды оқулық

мұқабасымен , алғашқы беттегі

арнау сөзбен , шартты белгілерімен

сурет мазмұнымен таныстыру.

Оқулық арқылы не үйренетіндіктерін айту.

Қазақстан Республикасы

Мемлекеттік Гимнің композиторымен

және сөзін жазған авторлармен

таныстыру,аудиожазбадан тыңдау.

Алғашқы қоңырауға арналған суреттер





Үш тілді сөздік











Аудиожазба

Сабақтың ортасы

7-11


















12-14
















15-20












21-35

Ой қозғау.

  • «Мектебім» әнінің мазмұны,

көңіл күйі саған қандай әсер

қалдырды?

(Ұ,Ж) Ән әуенінен алған әсерін,

сезімін сипаттап беруін сұраңыз

( көңілді, жайдары, шаттана т.б)

Әдемі әуені бар сазды дыбыстардың Музыкалық дыбыстар деп аталатын түсіндіру.

(Ұ) Үштілдік : «әуен – мелодия –melodi »

сөздерін үш тілде бірге қайталау.

Ағылшын ұстазы, музыка маманы Дж.Кервеннің дыбыстарды қол қимылымен көрсету тәсілімен таныстыру.Қолдың әр қимылдың қандай дыбысты білдіретін сурет арқылы көрсету.

(Ұ,Қ) Музыка тыңдау: «Сәлемдесу» әнінің әуенін соль, ми дыбыстарымен айтып көрсетіп , биік , төмен дыбыстар туралы түсінік беру.Оқушылар биік,төмен дыбыстар туралы түсінік беру.Оқушылар биік, төмен дыбысты қол қимылымен көрсетеді,айырмашыылығын сезеді.Бірге қосылып қайталау.

(МК,Ұ) Соль, ми (G және E) ноталарында қарапайым әндерді қол қимылымен көрсету.Мұғалім Curwen жүйесі бойынша қол белгілерін қолданады.Кітапта берілген суретке қарай отырып әр дыбыстың көрсету ерекшелігін түсіндіру.

(Ұ,Қ) Оқушылар «біркелкі соққы » түсінігімен танысады,тізелерін және нықтарын ұрғылай отырып біркелкі соққы үлгілерін көрсетеді.

Жүрек соғысының біркелкілігін көрсету үшін , оның аудиожазбаға жазылған дыбысын тыңдатыңыз,тақтаға сызып көрсетіңіз.Олар жүрек қағысын тыңдай ала ма?Байқап көріңіз!

(Ұ,Қ) Әрбір оқушыға ұрмалы музыкалық аспап беру.Оларға осы аспаппен «Сәлемдесу» әнінің ырғағын ұрып ойнауды көрсетеді.Оқушының ырғақты дұрыс көрсетуін қадағалаңыз.Дыбыстарды және олардың қалай жасалғандығын талқылаңыздар.Әннің ырғағы қандай екенін анықтау.Барлық сынып оқушылары шеңберге тұрып, музыка ырғағын марш екпінінде көрсетеді.Музыканы тоқтатып, әртүрлі қозғалысты көрсету (иықпен,қолмен,аяқпен).


Мектеп туралы түрлі суреттер












Curwen қолдың жүйелік белгілерінің кестесі http:// choirly7com\ curwen-hand-signs-kodali-hand-signs


















Audacity дыбыс жазуға арналған бағдарлама

http://audacity.sourceforge.net/











Асатаяқ









Марш екпініндегі музыка

Сабақтың соңы

35-45

(Ұ,Ө,Қ) Әнді екі нотада әндете отырып ұрмалы аспапты (асатаяқ) бір оқушыға беріңіз, ол келесі оқушыға береді,осылай жалғаса береді.Ән аяқталған кезде қолында аспап қалған оқушы мұғалім орындаған қарапайым ырғақты қайталап салады.

Қорыту: «Менің музыкадан алғашқы сабағым» деген тақырыпта ойларын айтқызу.

-Музыка сабағында мен...

-Менің көңіл күйім....

-Тыңдаған ән маған....

-Ән айтқанда мен....

Ырғақтар жазылған карталар

Асатаяқ


Қосымша ақпарат


Дифференциация-көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік АКТ –мен байланыстар Құндылықтарымен байланыстар

(тәрбиелік элемент)

Шығармашылық міндеттегі нәтижелерді дифференциялау.Оқушы жүргізуші бола алады.Қорытынды міндеттегі неғұрлым күрделі ырғақтар

Бақылау,тыңдау,ойлануға берілген сұрақтар:

-Биік, төмен дыбыстың бір-бірінен айырмашылығы қандай?

-Музыкалық дыбыстан не шығады?

Curwen қолдың жүйелік белгілерін қалай түсініп қабылдадыңдар?

«Дүниетанумен» байланыс.Басқалармен бірге жұмыс істеу,түрлі пікірлерді құрметтеу.

Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренеді?

Сабақтағы көңіл күй қандай болды?

Менің дифференциациялық әдісім дұрыс жұмыс істеді ме?

Сабақтың барлық кезеңдерін берілген уақытта жүргіздім бе?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім?



Қорытынды баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланамыз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланамыз)?

1.

2.

Мен сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма қандай деректерді білдім?

1.

2.












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Музыка

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Өзіңді таны

Автор: Мейрамбаева Айгерим Оразхановна

Дата: 30.11.2016

Номер свидетельства: 364407
