kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "Көңілді паровоз"

Нажмите, чтобы узнать подробности

5-бөлім: саяхат

Сабақтың тақырыбы: Көңілді  паровоз

Күні: 09. 02. 2017.

Мұғалімнің аты – жөні: Кульжанова Ж.Е.

Сынып:1ә

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.2 таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысыында анықтау және сипаттау.

1.1.3.1 жоғары, орта, төменгі,регистр, темп,динамика(fp

Қысқа,ұзақ дыбыстар,соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау.

1.1.2.1 Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.

Саяхат танымын ашады.

Білім мен тәжірибе дағдысын дамытады.

Оқушылардың көпшілігі:

Паровоз туралы түсінік алып, музыкалық сүйемелдеу жасауға үйренеді.

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір – бірінің іс-әрекетін бағалайды.

Көріністер мен қимыл қозғалыстарды байланыстырады.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды.

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.

Тілдік мақсаттар

Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандырыңыз.

Оқушылар:

Өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Мен бұл дыбысты мынадай. тәсілмен өзгертер едім.

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені.

Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады.

Мен көріністі. жолымен жақсартар едім.

Диалог / жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

-пойыздың үні нені есіне түсірді?

-бұл дыбысты  қандай аспаппен шығаруға болады?

-әннің қандай бөліктері жақсы шықты?қандай бөліктерін жақсартуға болады?

-қандай бөліктерін жақсартуға болады?

-неліктен екенін айта аласын ба?

-. бөліктері жақсырақ шықты деп  есептейсін?

-бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсың?

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы сабақтарда дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық ертегі құрастыруды үйренеді. Динамикалық белгілер символдарын анықтап үйренеді.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

Оқушыларды топқа бөлу.

  1. Топ: «Жылқы»
  2. Топ: «Түйе»
  3. Топ: «Ұшақ»
  4. Топ: «Паровоз»

Алдыңғы сабақта үйренген әнді қайталау.

«Тұлпарым» (Б. Бейсенова)

Бұл ән сендерге ұнады ма?

-ән не туралы болды?

-Жылқыны біз не үшін пайдаланамыз?

-қазіргі заманда жылқымен алыс жолдарға шығамыз ба?

Оқушы жауаптары тыңдалады.

Оқушының ойын толық, мағыналы жеткізуіне көмектесіп қадағалау.

Дұрыс айтасындар. Қазір балалар  заманның дамыған уақыты. Қазіргі таңда темір тұлпар бар. Яғни пойызбен жүреміз. Олай болса балалар пойызға міну үшін ең алдымен қайда барамыз?

  • Вокзалға
  • Өте дұрыс. Бұл  теміржол вокзалы (инт.тақтадан вокзал суретін көрсету)
  • Балалар біз енді пойызға міну үшін кассадан билет аламыз.

(Балалар біртіндеп келіп билет алады.)

Жақсы балалар енді билеттерімізбен пойызға мінуге болады. Билетті жоғалтпаңдар. Қазір түсетін мезгілде жолсерік билеттерімізді жинап алады. Келістікк қой. Жарайсыңдар.

-Біз бұрын соңды пойызға міндік пе?

-Пойыз қандай дыбыс шығарады білеміз бе?

(оқушы жауаптары)

Олай болса балалар «Пойыз» ойынын ойнап жіберейікші

Кәне, кімнің бойы ұзын,

Паровозы ол пойыздың

Қатар-қатар тұрайық,

Пойызды біз құрайық.

Пш –пш, пш-пш, баста алға,

Қарап қалма аспанға.

Гу-гу, гу-гу, гуілде,

Қалып қойма біріңде.

Қане, балалар тоқтайық,

  1.  

Жарайсыңдар.

 Сендер жана пойыздың дыбысын шығару арқылы ән айтуға дайындық жасадыңдар. Енді пойызға мініп вагонымызға жайғасайық.

Балалар Ақтөбе қаласына саяхаттап барамыз. Қалаға тез жету үшін ән шырқап барайық.

Музыка тыңдау: «Саяхатта»

Музыкалық сауаттылық: ән шумақтан және қайырмадан тұрады. Шумақ 2 немесе одан көп болады,ал қайырманың әр шумақтан кейін қайталанып отыратынын айту.

Ән үйрену: «Саяхатта» (К. Куатбаев). Әнді жаттықтыру және айтқызу.

 

Сабақтың соңы

Сабақты оқушылардың билеттерін жинау арқылы қорытындылау.

Бағалау

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін түрлі паровоз арқылы тексеру.




 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Көңілді паровоз"»

5-бөлім: саяхат

Сабақтың тақырыбы: Көңілді паровоз


Күні: 09. 02. 2017.

Мұғалімнің аты – жөні: Кульжанова Ж.Е.


Сынып:1ә

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.2 таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысыында анықтау және сипаттау.

1.1.3.1 жоғары, орта, төменгі ,регистр, темп,динамика(fp

Қысқа,ұзақ дыбыстар,соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау.

1.1.2.1 Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.

Саяхат танымын ашады.

Білім мен тәжірибе дағдысын дамытады.



Оқушылардың көпшілігі:

Паровоз туралы түсінік алып, музыкалық сүйемелдеу жасауға үйренеді.

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір – бірінің іс-әрекетін бағалайды.

Көріністер мен қимыл қозғалыстарды байланыстырады.



Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды.

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.


Тілдік мақсаттар

Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандырыңыз.

Оқушылар:

Өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Мен бұл дыбысты мынадай... тәсілмен өзгертер едім.

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені...

Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады...

Мен көріністі... жолымен жақсартар едім.

Диалог / жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

-пойыздың үні нені есіне түсірді?

-бұл дыбысты қандай аспаппен шығаруға болады?

-әннің қандай бөліктері жақсы шықты?қандай бөліктерін жақсартуға болады?

-қандай бөліктерін жақсартуға болады?

-неліктен екенін айта аласын ба?

-... бөліктері жақсырақ шықты деп есептейсін?

-бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсың?


Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы сабақтарда дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық ертегі құрастыруды үйренеді. Динамикалық белгілер символдарын анықтап үйренеді.


Сабақтың барысы


Сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

Оқушыларды топқа бөлу.

  1. Топ: «Жылқы»

  2. Топ: «Түйе»

  3. Топ: «Ұшақ»

  4. Топ: «Паровоз»

Алдыңғы сабақта үйренген әнді қайталау.

«Тұлпарым» (Б. Бейсенова)

Бұл ән сендерге ұнады ма?

-ән не туралы болды?

-Жылқыны біз не үшін пайдаланамыз?

-қазіргі заманда жылқымен алыс жолдарға шығамыз ба?

Оқушы жауаптары тыңдалады.

Оқушының ойын толық, мағыналы жеткізуіне көмектесіп қадағалау.

Дұрыс айтасындар. Қазір балалар заманның дамыған уақыты. Қазіргі таңда темір тұлпар бар. Яғни пойызбен жүреміз. Олай болса балалар пойызға міну үшін ең алдымен қайда барамыз?

  • Вокзалға

  • Өте дұрыс. Бұл теміржол вокзалы (инт.тақтадан вокзал суретін көрсету)

  • Балалар біз енді пойызға міну үшін кассадан билет аламыз.

(Балалар біртіндеп келіп билет алады.)

Жақсы балалар енді билеттерімізбен пойызға мінуге болады. Билетті жоғалтпаңдар. Қазір түсетін мезгілде жолсерік билеттерімізді жинап алады. Келістікк қой. Жарайсыңдар.

-Біз бұрын соңды пойызға міндік пе?

-Пойыз қандай дыбыс шығарады білеміз бе?

(оқушы жауаптары)

Олай болса балалар «Пойыз» ойынын ойнап жіберейікші

Кәне, кімнің бойы ұзын,

Паровозы ол пойыздың

Қатар-қатар тұрайық,

Пойызды біз құрайық.

Пш –пш, пш-пш, баста алға,

Қарап қалма аспанға.

Гу-гу, гу-гу, гуілде,

Қалып қойма біріңде.

Қане, балалар тоқтайық,

Пш-пш,пш-пш.

Жарайсыңдар.

Сендер жана пойыздың дыбысын шығару арқылы ән айтуға дайындық жасадыңдар. Енді пойызға мініп вагонымызға жайғасайық.

Балалар Ақтөбе қаласына саяхаттап барамыз. Қалаға тез жету үшін ән шырқап барайық.

Музыка тыңдау: «Саяхатта»

Музыкалық сауаттылық: ән шумақтан және қайырмадан тұрады. Шумақ 2 немесе одан көп болады,ал қайырманың әр шумақтан кейін қайталанып отыратынын айту.

Ән үйрену: «Саяхатта» (К. Куатбаев). Әнді жаттықтыру және айтқызу.




Сабақтың соңы

Сабақты оқушылардың билеттерін жинау арқылы қорытындылау.

Бағалау

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін түрлі паровоз арқылы тексеру.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Музыка

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ашық сабақ "Көңілді паровоз"

Автор: Кульжанова Жанна Есенжоловна

Дата: 05.04.2017

Номер свидетельства: 406994
