kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жаңа айнымалыны енгізу әдісі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Күні:

23.01.2017ж.

Пәні: алгебра

Класы:

Тақырыбы:

Жаңа айнымалыны енгізу әдісі (Есептер шығару)

Мақсаты

Жаңа айнымалыны енгізу әдісін түсіндіру және есептер  шығаруға үйрету.

Күтілетін нәтиже

• Есептерді шығару барысында формулаларды қолданып, квадрат теңдеуді шеше біледі.

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

     «Естігенімді ұмытамын, көргенімді есте сақтаймын, өзім істегенімді меңгеремін»        Ұлы ойшыл Конфуций

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жаңа айнымалыны енгізу әдісі"»

Тексерілді:

Күні:

23.01.2017ж.

Пәні: алгебра

Класы:

Тақырыбы:

Жаңа айнымалыны енгізу әдісі (Есептер шығару)

Мақсаты


Жаңа айнымалыны енгізу әдісін түсіндіру және есептер шығаруға үйрету.

Күтілетін нәтиже

• Есептерді шығару барысында формулаларды қолданып, квадрат теңдеуді шеше біледі.

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

«Естігенімді ұмытамын, көргенімді есте сақтаймын, өзім істегенімді меңгеремін» Ұлы ойшыл Конфуций

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

Ресурстар

1.Кіріспе

1.Амандасу (3 мин)

Үнді елінде Махараджа өзіне министр таңдайды. Ол былай деп жарлық салады. Кімде-кім қала қабырғасына дейін толы сүті бар құмыраны төбесіне қойып, төкпей толық әкелу керек дейді. Көптеген адам жүріп өтеді, бірақ жолда әр нәрсеге қарап, сүтті төгіп алады. Ал енді біреуі төкпей әкеледі. Жан-жақтағылар оған айқайлап қорқытып, әр нәрсеге алдандырады. Сонда да ол төкпей әкеледі. Сол кезде Махараджа: мен саған айқайлап, қорқытқандарды көрдім сен қалай төкпей әкелдің деп сұрайды? Жоқ мен тек сүтке қарадым, бар назарымды сүтке аудардым,-дейді әлгі адам. Ендеше барлығымыз бар ойымызды тек қана сабағымызға назар аударайық.

2. Үй тапсырмасын «Көршіме сенемін» әдісі бойынша тексеру (5 мин)

Формативті бағалау

көңіл-күй тақтасы

2.Тұсаукесер




«Қайталау айнасы» (сұрақ -жауап) Сұрақтар қойылады, оқушылар жауап береді.



Семантикалық карта толтыру (жұптық жұмыс) (5 мин)

СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА (жұптық жұмыс)


3; 5

2; 3

-2; 11

-2; 10

x2-5x+6=0

А

В

С

Д

x2-8x-20=0

Ғ

Л

М

И

x2-9x-22=0

О

П

Е

Т

x2-8x+15=0

Т

Р

А

Н


Формативті бағалау



3.Негізгі бөлім



Деңгейлік есептер шығару


А деңгей


В деңгей


С деңгей


х2-13х+36=0

(2х-7)2-11(2х-7)+30=0

2+ 3х+1)(х2+ 3х+1)=-1

х2-20х+64=0


2+4)2+(х2+4) - 30=0


(х+1)22+2х) = 12


Формативті бағалау

Кітап *

Есептер жинағы

4.Қорытынды

«Ой қозғау» әдісі

  • шығармашылық тапсырма (квадрат теңдеу құрып, квадрат теңдеудегі босмүшеге мақал айту) (5 мин)


Формативті бағалау

Кітап *

Үйге тапсырма

№ 195 (2 мин)

Бағалау парағы бойынша

Сумативті бағалау


Рефлексия

Күн, бұлттан шыққан күн, бұлт.

Жарайсыңдар!!!
















Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы

Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Ажибаева Аружан










Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы

Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Сарсенова Раушан










Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы

Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Нұртаева Айдана










Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы

Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Сарин Тамирлан











Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы

Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Буранкулов Дастан










Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы


Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Башпаева Дильназ










Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы

Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Алданов Нұржан










Бағалау парағы


Оқушының аты-жөні



Үй тапсырмасының бағасы

Өзін-өзі бағалау

Көршісінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

Қорытынды баға

Турабаев Жалғас














Рефлексия

Сабақ маған қызықты болмады



Бүгінгі сабақта маған қиындықтар туындады



Бүгінгі сабақ қызықты, әрі жеңіл болды








































































А деңгей


В деңгей


С деңгей


х2-13х+36=0

(2х-7)2-11(2х-7)+30=0

2+ 3х+1)(х2+ 3х+1)=-1

х2-20х+64=0


2+4)2+(х2+4) - 30=0


(х+1)22+2х) = 12




СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА (жұптық жұмыс)


3; 5

2; 3

-2; 11

-2; 10

x2-5x+6=0

А

В

С

Д

x2-8x-20=0

Ғ

Л

М

И

x2-9x-22=0

О

П

Е

Т

x2-8x+15=0

Т

Р

А

Н

Виет Франсуа (1540-1603) француз математигі,























СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА (жұптық жұмыс)


3; 5

2; 3

-2; 11

-2; 10

x2-5x+6=0

А

В

С

Д

x2-8x-20=0

Ғ

Л

М

И

x2-9x-22=0

О

П

Е

Т

x2-8x+15=0

Т

Р

А

Н

СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА (жұптық жұмыс)


3; 5

2; 3

-2; 11

-2; 10

x2-5x+6=0

А

В

С

Д

x2-8x-20=0

Ғ

Л

М

И

x2-9x-22=0

О

П

Е

Т

x2-8x+15=0

Т

Р

А

Н



СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА (жұптық жұмыс)


3; 5

2; 3

-2; 11

-2; 10

x2-5x+6=0

А

В

С

Д

x2-8x-20=0

Ғ

Л

М

И

x2-9x-22=0

О

П

Е

Т

x2-8x+15=0

Т

Р

А

Н














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
"Жаңа айнымалыны енгізу әдісі"

Автор: Жалгасова Актолкын Сагынбаевна

Дата: 25.01.2017

Номер свидетельства: 383665
