14. 12. 2016жыл 5 сынып математика
| Тақырыбы: Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру | |
| Мақсаты: | Оқушыларға жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіруге түсінік беру, есептер шығаруда дағдысын қалыптастыру, пәнеге қызығушылығын арттыру, шыншылдыққа, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу. | |
| | |
| Міндеттері: | ● Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту; ● Өткен тақырыптарды оқушылардың бар білімдерін пайдалана отырып жеткізу; ● Амалдарды орындау дағдыларын қалыптастыру; | |
| Күтілетін нәтиже: | ● Оқушылардың бірін-бірі сынау арқылы аталған тақырыпты пысықтайды ● Берілген тапсырмаларды жұпта орындауға үйренеді ● Оқушылардың өзін және достарын бағалауға дағдыланады | |
| 7 модульдің қолданылуы | Блум таксономиясы, сұрақ-жауап, «Ойлан-жұптас-талқыла», сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, оқу үшін бағалау және оқытуды бағалау | |
| Қоданылатын әдіс-тәсілдер | Суреттер арқылы топқа бөлу, сұрақ-жауап, топтық жұмыс, диалогтік оқыту, топтық бағалау, «Миға шабуыл» кері байланыс | |
| Қолданылатын ресурстар | Слайдтар, топтарға арналған тапсырмалар парақтары, үлестірме тапсырмалар, тақта, ноутбук | |
| Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Сыныпты әр түрлі суреттер Оқушылардың мұндағы мақсаты арқылы 3 топқа бөлу суреттер арқылы өз жұптарын тауып, «Шаттық шеңбері» тренинг топқа бөліну. Тренингке түгел қатысады ұйымдастыру көңіл-күйлері көтеріледі. | |
| Сабақ кезеңдері Тапсырма Мүғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті | |
|  | |
| Қайталау Қызығушылық тарын ояту | «сұрақ-жауап» Сұрақтарға жауап беру арқылы Оқушы қойған сұрақтарға жауап арқылы өткен тақы не білетіндерін не үйренгендерін береді. Әр топ өткен тақыраптан рыптар бойынша қай ортаға салып бөліседі не білетіндерін айтады. талау | |
| Қолдану | ЕҮОБ пен ЕКОЕ ЕҮОБ пен ЕКОЕ табуға Топтар өздеріне берілген тапсырма тапсырмалар беру ларды орындайды | |
| | |
| Талдау | Оқулықпен жұмыс Оқулықтағы есептерді топтарға Бір-бірімен ой бөлісіп талдайды № 912-913 бөліп беру | |
| Жинақтау | «Ойлан-жұптас-талда» Тақырыпқа тиісті оқулықтан Берілген есептерді талдайды, есептер беру тақтаға орындайды | |
|   | |
| Үй жұмысы | № 914, 915 есеп Есептердің қалғанын шығарып Күнделіктеріне жазып алады келуге тапсырма беру | |
| | |
| Бағалау Кері байланыс | Өзара бағалау бағалау парақшасын толтыру Өзара топпен бағалайды Стикерлерді тарату оқушыларға сабақтан алған «Білім ағашын» жапсыру әсерлерін жазу | |
| Не сәтті өтті? Не сәтсіз болды? Нені дамыта алар едім? |   | |