Сынып 8 А | Пән Алгебра | Күні: 04.02.2015 | Сабақ №____ |
Тақырып | Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер |
Мақсаты | Квадрат теңдеуге келетін есептерді квадрат теңдеу қасиеттерін есеп шығаруда тиімді пайдалана білу. Оқушылар топтаса жұмыс жасауға дағдылану. |
Білімділік: Оқушылардың квадрат теңдеулерді және оған келтірілетін теңдеулерді шешу дағдыларын жетілдіру, математикаға қызығушылығын, ынтасын, зейінін арттыру, алған білімдерін тереңдету. Дамытушылық: Ой-өрісін кеңейту, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, ұжымшылдық қабілеттін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды ұжымшылдыққа, жолдастыққа, алғырлыққа, белсенділікке және жеке тұлға етіп қалыптастыру. |
Оқыту нәтижесі: | Оқушылар квадрат теңдеулерді шешуде дискриминант формулаларын есеп шығаруда тиімділігін біліп,қолдана алады. |
Сабақтың барысы | Мұғалім рөлі | Оқушының рөлі |
Ұйымдастыру бөлімі Оқушыларды топқа бөлу 2 мин |
Оқушылармен амандасу,түгелдеу. Оқушыларға фигураларды үлестіру арқылы 4 топқа бөлу Топ ережесін еске түсіру. | Бірдей фигуралар алған оқушылар бір топқа бірігеді. Әр топ бір- бір ереже-ден айтады. Мұқият тыңдайды. |
Үй тапсырма- сын тексеру 5 мин | 1.Үй тапсырмасына дайындық қол сигналымен көрсетуді сұрау. Дайындығы аз оқушылар есепке алынады. Оларға сабақ барысында түсіндірме жүргізіледі. 2.Топтағы бір оқушының үй есебінің дұрыстығын тексеру | .Үй есебінің дұрыстығын тексеруде жұптық әдіспен топтағы жұмыстың дұрыс жауаптарымен тексеру. 3.Оқушылар басқа топтағы бір оқушының атын атап доп бере отырып сұрақ қояды |
. Егер оқушы білмесе,топпен қайта ойласып жауап береді. Жауапты сұрақ қойған топ смайликтермен бағалайды. |
3. Есептер шығару Тақтамен жұмыс 15 мин | Слайдтармен жұмыс 1.Сабақ соңында оқушылар-дың 4 сабақтағы бағалауларын есептеу 2. Топтарды медальдар арқылы бағалау | Квадрат теңдеудің түбірлерін табу формулаларын еске түсіреді. Виет теоремасы арқылы есептер шығаруды үйренеді. |
1.Нақты мысалдар келтіру. 2.Оқулықтағы есептерді шығару жолдарын түсін-ру 3.Есептерді өз бетінше шығару |
4.Бірлексен жұмысқа негізделген тәсіл (10 минут) постер | Үлестірме қағаз арқылы тапсырмалар тарату | Оқушылар топпен бірлесе жұмыс істейді. |
Критерии. Оқушылардың белсенділігіне қарай бағалау |
5. Постерді қорғау 3 мин әр топқа (12 мин). | Қорғауға уақыт беріледі | Оқушы жұмсын қорғайды |
Нақтылығына пәндік тілде сөйлей білуіне қарай бағаланады |
6.Топ мүшелерін бағалау парақтары бойынша бағалау. (5 минут) | Жиынтық бағалауды қорыту | Өз ара бірін-бірі бағалау Өзін-өзі бағалау. Топтық бағалау |
Критерии. Есептердің дұрыс шығарылуын қадағалау |
7.Рефлексия 3 минут | Оқушыларға стикерлер таратады. | Өтілген сабақ бойынша өз ой-пікірлерін жазып қалдырады |
Үйге тапсырма | Екінші тарауға қосымша есептер № 385,386,387 есептер |
Қорытындылау | Жеке оқушыларды мадақтау.Топтың белсенді іс-әрекеті мен ойлау қабілетін атай отырып басқа топтың медальмен бағалауы |