kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Түзудің теңдеуі

Нажмите, чтобы узнать подробности

қысқа мерзімді жоспар САБАҚ:Түзудің теңдеуі Мектеп: 3 мектеп- интернат Күні:11.02.2017 ж Мұғалімнің есімі: Мәденова Гүлзия СЫНЫП:8 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ негізделген оқу Мақсаты (мақсаттары) Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесіндегі түзудің теңдеуінің формуласымен таныстыру, оларды қолдана білу дағдыларын қалыптастыру; Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Түзудің теңдеуімен танысады; Оқушылардың басым бөлігі: Есеп шығару дағдылары қалыптасқан; Кейбір оқушылар: Зерттеушілік іс-әрекет ұйымдастыру арқылы ажырату, салыстыру және болжау қабілеттерін жетілдіреді; Тілдік мақсат Оқушылар: Әр оқушы өз бетінше жұмыс (істей) алады. Негізгі сөздер мен тіркестер: Түзудің теңдеуі, жазықтықтағы нүктенің координаталары, қатынас, пропорцияның қасиеттері; Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Сіз неліктен екенін.. айта аласыз ба? Жазылым бойынша ұсыныстар: Есептерді толық дәптерге жазып отыру Алдыңғы оқу Қайталау есептерін шығару Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар Басталуы Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: Біліміңді сынап көр. 1.Тікбұрышты координаталар жүйесін енгізу үшін не істейміз? (Өзара перпендикуляр екі түзу жүргізіп, олардың әрқайсысына бағыт беріп кесінділердің өлшем бірлігін таңдаймыз) 2.Шеңбердің теңдеуінің дегеніміз не? (Егер қисықтың барлық нүктелерінің координаталары қандай да бір теңдеуді қанағаттандырса, онда ол теңдеу осы шеңбердің теңдеуі деп аталады) 3.Координаталық остер жазықтықты неше ширекке бөледі? (4 ширекке бөледі) Оқулық, жұмыс дәптерлері Ортасы Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі: Координат жүйесі бар жазықтықтағы түзудің жалпы теңдеуі ах+ву+с=0 болады, мұндағы А,в,с –тұрақты сандар. Мысалы: 2х+у+3=0 by=-ax-c деп белгілесек: Мысалы: Сонымен жазықтықтағы кез келген түзу ах+by+c=0 не теңдеуімен беріле алады. және нүктелері арқылы өтетін түзу мына теңдеумен беріледі: Қатынастардың теңдігінен шыққан Білімді мыңды жығады.. (есептер шығару) №223. 1) және ; 2) және 3) және нүктелерінен өтетін түзудің теңдеуін жазыңдар. №225. Мына түзулерді салыңдар: 3х-2=0, 2у+3=0,х+у=0,2х+5у=0,х+2у+3=0 және 3x+4y-12=0 Оқулық
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Түзудің теңдеуі»

қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:Түзудің теңдеуі

Мектеп: 3 мектеп- интернат

Күні:11.02.2017 ж

Мұғалімнің есімі: Мәденова Гүлзия

СЫНЫП:8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу

Мақсаты (мақсаттары)

Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесіндегі түзудің теңдеуінің формуласымен таныстыру, оларды қолдана білу дағдыларын қалыптастыру;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Түзудің теңдеуімен танысады;

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Есеп шығару дағдылары қалыптасқан;

Кейбір оқушылар:

  • Зерттеушілік іс-әрекет ұйымдастыру арқылы ажырату , салыстыру және болжау қабілеттерін жетілдіреді;

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Әр оқушы өз бетінше жұмыс (істей) алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Түзудің теңдеуі, жазықтықтағы нүктенің координаталары, қатынас, пропорцияның қасиеттері;

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:


Сіз неліктен екенін ..... айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:

Есептерді толық дәптерге жазып отыру

Алдыңғы оқу


Қайталау есептерін шығару

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар


Басталуы

Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру

Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

Біліміңді сынап көр.

1.Тікбұрышты координаталар жүйесін енгізу үшін не істейміз?

(Өзара перпендикуляр екі түзу жүргізіп, олардың әрқайсысына бағыт беріп кесінділердің өлшем бірлігін таңдаймыз)

2.Шеңбердің теңдеуінің дегеніміз не?

(Егер қисықтың барлық нүктелерінің координаталары қандай да бір теңдеуді қанағаттандырса, онда ол теңдеу осы шеңбердің теңдеуі деп аталады)

3.Координаталық остер жазықтықты неше ширекке бөледі?

(4 ширекке бөледі)

Оқулық, жұмыс дәптерлері

Ортасы

Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі:

Координат жүйесі бар жазықтықтағы түзудің жалпы теңдеуі ах+ву+с=0 болады, мұндағы

А,в,с –тұрақты сандар.

Мысалы: 2х+у+3=0

by=-ax-c деп белгілесек:

Мысалы:

Сонымен жазықтықтағы кез келген түзу ах+by+c=0 не теңдеуімен беріле алады.

және нүктелері арқылы өтетін түзу мына теңдеумен беріледі: Қатынастардың теңдігінен шыққан

Білімді мыңды жығады....... (есептер шығару)

№223. 1) және ; 2) және 3) және нүктелерінен өтетін түзудің теңдеуін жазыңдар.

№225. Мына түзулерді салыңдар:

3х-2=0, 2у+3=0,х+у=0,2х+5у=0,х+2у+3=0 және 3x+4y-12=0


Оқулық

Аяқталуы

Үй тапсырмасын беру кезеңі: №224.

Бағалау кезеңі: «Жан қиналмай жұмыс бітпес, талап қылмай мұратқа жетпес» (оқушыларды сабақта көрсеткен білімдеріне қарай бағалау)

Кері байланыс, стикерлер

Қосымша ақпарат

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс



Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төменгі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Бұл сабақта алдыма мақсат қойып, сол мақсатқа жетім.Бүгін оқушылар сабаққа қызығушылықпен қатысты.Сыныпта ынтымақтастық ахуалы өте жақсы болды.Сабақта жоспарлаған шаралардың барлығы қамтылды.








Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1:

2:


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Түзудің теңдеуі

Автор: Мəденова Гүлзия Бегəліқызы

Дата: 19.04.2017

Номер свидетельства: 410370
