Саба?ты? та?ырыбы:Т?зуді? те?деуі
Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: Т?зуді? жалпы тедеуіні? ?алай шы??анды?ын т?сіндіріп, есептер шы?арып ?йрету.
Дамытушылы?: Есептер шы?ару ар?ылы о?ушыны? ойлау ?абілетін дамыту.
Т?рбиелік: О?ушылар?а есептер шы?арта отырып, оларды табандылы?, на?тылы? ?асиеттеріне баулу.
Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?
Саба?ты? ?дісі: Де?гейлеп-саралап о?ыту
Саба?ты? к?рнекілігі: Сыз?ыш, о?улы?
Саба?ты? барысы:
- ?йымдастыру
А) С?лемдесу
Б) О?ушыларды, о?ушы ??ралдарын т?гендеу
В) О?ушы назарын саба??а аудару
- ?й тапсырмасын с?рау
- Жа?а саба?
Просмотр содержимого документа
«Т?зуді? те?деуі»
Пәні: Геомерия
Сыныбы: 8
Сабақтың тақырыбы: Екі нүктенің арақашықтығы
Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Берілген координаталар арқылы жазықтықтағы екі нүктенің арақашықтығына арналған есептер шығарып үйрену.
2. Дамытушылық: Геометрия пәні бойынша шығармашылық қабілеттерін арттыру
3. Тәрбиелік: Есептер шығару арқылы оқушылардың бойында табандылық , жауапкершілік қасиетін қалыптастырыу
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Деңгейлеп оқыту
Сабақтың көрнекілігі:
Сабаққа пайдаланылған әдебиеттер және қосымша материалдар:
Пәнаралық байланыс:
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру.
а)Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу,құралдарын түгендеу.
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 200- есеп
ІІІ. Жаңа сабақ. Екі нүктенің арақашықтығы
№204 Үшбұрыштың А(2;1) ; В(-6;7) және С(2;-2) төбелері берілген. Үшбұрыштың периметрін табыңдар.
АВ2=(-6-2)2+(7-1)2=64+36=100, АВ2=100 , АВ=10
ВС2=(2+6)2+(-2-7)2=64+81=145, ВС2=145, ВС=
АС2=(2-2)2+(-2-1)2=0+9=9 АС2=9, АС =3
Р=10+3+= 13+
№205
В(3;2), С(-1;6)
х; у
ВС(1;4) ВС
AN
B(-4;-3) С(2;3)
х
ВС(-1;0) ВС
AN
№ 207
.
№209
А(0;1) ; В(4;3) С(5;1) ; Д(1;-1)
AВ
ВС
СД
AД
Жауабы: тіктөртбұрыш АВ
№210
E(-2;0) ; F(2;2) M(4;-2) ; N(0;-4)
EF
FM
MN
EN
Жауабы: квадрат EF= FM= MN= EN
Бекіту: сұрақ- жауап алу
Үй тапсырмасын беру: № 212- есеп
Бағалау: