Мақсаты: Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдіс-тәсілдерін меңгерту. Есеп шығаруға машықтандыру.
Оқушылардың ой-өрісін кенейту, математикаға деген қызығушылығын арттыру.
Тез ойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәнерін тәрбиелеу.
Оқушылардың бірін-бірі оқытуы арқылы аталған тақырыпты меңгеріп шығу, мұғалім оқушыларды оқуға бағыттап отыру, оқушылардың өзін және достарын бағалау мүмкіндіктерін жасау.
Алатын білімнің өмірде бар екеніндігін, оны біз өмірмен байланыстыра пайдаланудың мүмкіндіктері қандай деген жаңа сабаққа үлкен қызығушылық тудыру
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Тригонометриялық теңдеулерді шешу»
Сабақтың тақырыбы
Тригонометриялық теңдеулерді шешу
Жалпы мақсаты
Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдіс-тәсілдерін меңгерту. Есеп шығаруға машықтандыру.
Оқушылардың ой-өрісін кенейту, математикаға деген қызығушылығын арттыру.
Тез ойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәнерін тәрбиелеу.
Табыс критерилері
Оқушылардың бірін-бірі оқытуы арқылы аталған тақырыпты меңгеріп шығу, мұғалім оқушыларды оқуға бағыттап отыру, оқушылардың өзін және достарын бағалау мүмкіндіктерін жасау
Күтілетін нәтиже
Алатын білімнің өмірде бар екеніндігін, оны біз өмірмен байланыстыра пайдаланудың мүмкіндіктері қандай деген жаңа сабаққа үлкен қызығушылық тудыру
Көрнекіліктер
Таратпа материалдар,флипчарт, стикерлер
Сілтеме
Ресурстар, МИФ журналы
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Әдіс-тәсілдер
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Сабақтың барысы
1 мин
Сыныпқа жағымды ахуал тұғызу
Оқушылар орындарынан тұрып, отырады
Қызығушылық ояту
1 мин
Шаттық шеңбері
Барлығын ортаға шақыру
Оқушылар бір-біріне жылы лебізін білдіреді
Ұйымдастыру кезеңі
1 мин
«Өз функцияны тап»
Оқушыларды топқа бөлу. Оқушылар берілген карточка бойынша өздерінін топтарын табу керек.Карточкада кез-келген тригонометриялық функциялардың қасиеттері жазылған.
Оқушылар топ ережесін өздері шығарады
Үй тапсырмасы
5мин
«Өрмекші әдісі»
Ұйге берілген тапсырманы сұрау.Сұрақ-жауап
Берілген тапсырма бойынша жауап береді
Формативті бағалау
Сабақтың мақсатын қою
1 мин
Сабақтың мақсатын оқушылардан сұрау
Сабақтың мақсаты осы тараудан алған білімімізді жинақтау екенін айтады
№
5 мин
«Бірін-бірін тексеру»
Оқушыларға 3 нұсқада беоілген тапсырмаларын тарату
Тапсырманы дәптерлеріне орындайды.Тексеру кілтін ұсыну.Бірін-бірін дәптерлерін сағат бойымен жылжытып, көршісінін тапсырмасын тексеріп, бағаланады
Жекелей
Білімін жан-жақты сұрау,тексеру
6 мин
«Тәуелсіздік-тірегім» Семантикалық карта
Әр топқа жеке тапсырма береді.
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу
Топ орындайды, жасырылған сөзді табады
Топпен
Топ жетекші бағалау парақтарына ,бағалау критерй бойынша баға қояды
«Ой толғау»
8 мин
Тригонометриялық функциялардың графигін салу және олардың қасиеттерін жазып беру
Әр топ берілген тапсырма бойынша сабақта постер немесе кластер құрғызып және қорғату
Топта оқу, талқылау, жауап беру;
Постер жасап шығу
Сергіту сәті
3 мин
«Нұсқаулыққа бағыну» жаттығуы
Оқушылардың қөңіл күйн көтеру
Деңгейлік тапсырма
10 мин
Деңгейлік тапсырмаларды экранда көрсету
Топ мүшелері өз еркінмен таңдаған тапсырмасын орындайды да,бірін-бірі тексереді
Жұптық жұмыс
Сумма
тивті бағалау
Үй тапсырмасы
1 мин
Үй жұмысына шолу
Күнделікке тапсырма жазу
Рефлексия
3мин
«Шығу парағы»
Нені меңгердік?
Бүгінгі сабағымызды қалай бағалаймыз?
Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың?
Сабақ сонында алған әсерлерін стикерлерге жазып, тақтаға жапсырып кетеді
Формативті бағалау
«Қөңіл күй аралы»
Әдісі бойынша
Үй жұмысын тексеру:
№ 113 (ә,в)
ә)
в)
№117(ә)
1.Есептеңдер: 2.Есептеңдер: 3.Есептеңдер:
1) 1) 1) 2)2) 2)
3) 3)3)
4)4)4)
5) 5) 5)
6) 6) 6)
7)7)7)
Дұрыс жауаптар:
1.Есептеңдер:
1) ;
2)
3);
4)
5)
6)
7)
2.Есептеңдер:
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
3.Есептеңдер:
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
«Нұсқаулыққа бағыну» жаттығуы
Бұл тренингтің маңыздылығы, барлық топ мүшелері бір уақытта жасаулары қажет, сондықтан тренингті топ толық жиналған кезде өткізу керек. Тренингтің ерекшелігі, шаршаңқы әрі көңілсіз топтың көңіл-күйін көтеру болып табылады.
«Айтылғанды тиянақты орындай аласыңдар ма? Бұл тестті орындау үшін 3 минут уақыт беріледі. Асқан жылдамдықпен орындау қажет.
1. Бұны жасамас бұрын, төмендегі шарттарды мұқият оқып шығыңыз.
2. Қағаздың оң жақ жоғарғы бұрышына есіміңізді жазыңыз.
3. Есіміңізді белгілеңіз.
4. Сол жақ жоғарғы бұрышына 5 кішкентай шаршының суретін салыңыз.
5. Әр шаршыға жұлдызша салыңыз.
6. Қағаздың жоғарғы жағына фамилияңызды жазыңыз.
7. Оң жақ жоғары бөлікте жазылған есіміңіздің астына телефон номеріңізді, егер болмаса, 100 санын жазыңыз.
8. Жазылған номерді іштей оқыңыз.
9. Осы номерді белгілеңіз.
10. Қағаздың сол жақ төменгі бөлігіне жұлдызша қойыңыз.
11. Бұл белгіні үшбұрышпен қоршаңыз.
12. Теріс бағытта 10-нан 1-ге дейін дауыстап санаңыз.
13. Төртбұрыштың ішіне «бұрыш» деген сөзді сыйғызу керек.
14. Қағаздың жоғарғы жағына қарындашпен не қаламның ұшымен 3 кішкентай тесік жасаңыз.
15. Бар дауысыңызбен «Мен аяқтадым!» деп айқайлаңыз.
Барлығын мұқият оқып шықсаңыз, тек 1 және 2 тапсырманы орындаңыз.