Сабақтың тақырыбы | Таңбалары әртүрлі екі санды қосуға есептер шығару |
Мақсаты | Таңбалары әр түрлі сандарды қосудың ережесін үйретіп, есептер шығаруда қолдану дағдысын қалыптастыру |
Оқыту нәтижесі | Теріс және оң сандарды қосудың ережесін және өмірде қолданысын үйренеді |
Түйінді идеясы | Бағыты әр түрлі болғанмен, қолданысқа керек ол . |
Стратегиялар | «Шаттық шеңбер», топтық, жұптық жұмыс, жоба қорғау, «1,2,3,4,5, ха-ха, хе-хе» ми жаттығуы, «білім» ағашы , «бағдаршам», «екі жұлдыз, бір тілек» әдістері |
Уақыты | Ресурсы | Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс - әрекеті |
3 минут | Карточкалар | «Шаттық шеңбері» арқылы алақандарын тигізіп, бір-біріне жылу беріңдер. | |
Домино әдісі бойынша топқа бөлу Бір | Екі | Үш | Төрт | 3:3 |
| III | IV | | 2,3-0,3 | 3,4-0,4 | | 0+1 | 6-4 | 63:21 | 16:4 | 4-3 | | 4:2 | 2+2 | | 1+1 | | | | Бірдей сандарды таңдаған оқушылар топтасып отырады |
20 минут | Слайд | Тапсырмалар беру | Тапсырмаларды әр топ таңдайды, үш деңгеде есептер шығаады. Өзара талдайды, бір – біріне көмектеседі, диалогқа түседі, сыни тұрғыдан ойланады, ой жүгіртеді, пайымдайды, өзгенің пікірін тыңдайды, түсіндіреді, түсінеді, жадысы дамиды, сөз қоры молаяды, сөйлеу мәнері қалыптасады, акт-ны қолдана білуді үренеді.. |
2 мин | | Сергіту сәті. «1,2,3,4,5, ха-ха, хе-хе» ми жаттығуы | Сергиді |
17 минут | Оқулық | | Берілген есептерді шешіп, топ болып шығарылу жолын түсіндіреді «Үш шапалақ» әдісімен қолдау көрсетеді |
1 минут | Түсті жапырақтар | «Білім» ағашы арқылы кері байланыс орнату | Стикерлерге оқушылар бүгінгі сабақтан не білгенін, көңіл – күйін, сұрақтарын жазады |
2 минут | Бағдаршам көздері | Бағдаршам көздерімен бағалау: жасыл түс – «5», қызыл түс – «4», сары түс – «3». Бағдаршамның жануына қарай оқушылар өз ұпайларын жинайды, бағасын біледі, өздерін реттейді. |
Қосымша тапсырмасы | № 457 |