kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырыбы: "Үшбұрыштар"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тік, сүйір,доғал бұрыштардың атауын табады. Қандай үшұрышқа жататынын анықтайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы: "Үшбұрыштар"»

Бөлім

3.1 Геометриялық

фигуралар және олардың классификациясы

Болашаққа саяхат

Педагогтің аты - жөні


Күні

03.05.2022ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы


Үшбұрыштар

/ Уақыт таспасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.1.2 үшбұрыштарды классификациялау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: үшбұрыштарды классификациялайды.

Оқушылардың басым бөлігі: тік, сүйір, доғал бұрыштардың атауын үш бағанға бөліп жазады

Кейбір оқушылар: қандай үшбұрышқа жататынын анықтап,нөмірі бойынша топқа бөліп жазады, үшбұрыш пішінді гүлзардың сызбасына қарап,ауданын есептейді

Бағалау критерийі

тік, сүйір, доғал бұрыштардың атауын үш бағанға бөліп жазады

қандай үшбұрышқа жататынын анықтап,нөмірі бойынша топқа бөліп жазады, үшбұрыш пішінді гүлзардың сызбасына қарап,ауданын есептейді

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурс

тар



Сабақ

тың басы

8 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасын тексеру

№ 5, 87 бет

Параллелепипедтің көлемі оның бөліктерінің көлемдерінің қосындысына тең бе?

Дескриптор:

сұраққа жауап береді-1б


Ой қозғау

Уақыт таспасына қара. Адамзат баласының даму тарихы ұзаққа созылған және қызықты.Уақыт таспасынан өзің өмір сүріп жатқан кезеңді тап.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Мақсаты

Ұшбұрыштарды тануды және жіктеуді үйренесің

Оқушының назарын сабаққа аудару


Сұраққа жауап береді


Уақыт таспасынан өзі өмір сүріп жатқан кезеңді тауып көрсетеді.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

«Комментарий»

арқылы

Оқулық

89- 92 бет

№1,89 бет













10 минут



























10 минут


















10 минут


1 – тапсырма Жеке жұмыс

Тік, сүйір, доғал бұрыштардың атауын үш бағанға бөліп жаз.

Тік бұрыштар

SRU, UTS, RUT, TSR, ABC

Сүйір бұрыштар

PON, BCA, FGD, CAB, NMQ ,GDE

Доғал бұрыштар

MQP, HLK, JIH, EFG, ONM, DEF, VJI, LKV, IHL , QPO, KVJ


Дескриптор:

тік бұрыштарды жазады -1б

сүйір бұрыштарды жазады -1б

доғал бұрыштарды жазады -1б


Есіңде сақта!

Егер үшбұрыштың тік бұрышы бар болса, онда ол тікбұрышты үшбұрыш деп аталады.

Егер үшбұрыштың екі қабырғасы тең болса, онда ол теңбүйірлі үшбұрыш деп аталады.Егер барлық үш қабырғасы да тең болса, онда теңқабырғалы үшбұрыш , ал егер барлық қабырғаларының ұзындықтары әртүрлі болса, онда қабырғалары әртүрлі үшбұрыш деп аталады.



2 – тапсырма Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Сызғыштың көмегімен үшбұрыштардың қабырғаларының ұзындығын өлше.Олардың қандай үшбұрышқа жататынын анықта.Нөмірі бойынша топқа бөліп жаз.


қабырғалары әртүрлі

1, 5, 3, 7, 4, 11, 12

теңқабырғалы

жоқ

теңбүйірлі

2,6 , 8, 9, 10

Дескриптор:

қабырғалары әртүрлі үшбұрышты анықтайды -1б

теңқабырғалы үшбұрышты анықтайды -1б

теңбүйірлі үшбұрышты анықтайды – 1б



3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс

Үшбұрыш пішінді гүлзардың сызбасына қара. Оның ауданын қалай табуға болатынын ойлан.

S = (16 * 14) : 2 = 112 м²

Дескриптор:

сызбаны зерделейді -1б

формуланы қолданады -1б

ауданын есептейді -1б

Тік, сүйір, доғал бұрыштардың атауын үш бағанға бөліп жазады




















қандай үшбұрышқа жататынын анықтап,нөмірі бойынша топқа бөліп жазады.











Үшбұрыш пішінді гүлзардың сызбасына қарап,ауда

нын есептейді

«Отшашу»

әдісі

























«Басбармақ»

әдісі

















«Комментарий»

әдісі

Оқулық

№ 2,

90 бет

Таратпа

























Таратпа


















Оқулық

№8, 92 бет


Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7минут

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

Үйге тапсырма

№ 10, 92 бет

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді

«Комментарий»

әдісі

Банка




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Тақырыбы: "Үшбұрыштар"

Автор: Кариполлина Гулбакыт Бакытовна

Дата: 13.05.2022

Номер свидетельства: 606803
