kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тәжірибе алмасу сабағы

Нажмите, чтобы узнать подробности

9 сыныппен алгебра пәнінен өткен тәжірибе алмасу сабағы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тәжірибе алмасу сабағы»

Приозерск қаласы «№1 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ-нің математика пәні мұғалімі Болат Айымгүл Қуатқызы

Өткізілетін күні: 15.02.2017ж.

Сыныбы: 9 «Б»

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы: «Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру»

Сабақтың мақсаты: Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен формулаларын қарапайым тригонометриялық өрнектерді түрлендіріп, теңбе-теңдіктерді дәлелдей білу бейімділіктерін қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже:

- формуланы дұрыс қолдана біледі;

- белсенділік танытады, тез шешім қабылдай алады;

- топ намысын қорғай алады

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлау. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.

Қолданылған стратегиялар: «Тригонометриялық функциялар», «Орамал тастау», «Таза тақта», «Киіз үйді құрастыр» , «Ақсүйек», «Жұмыс столы», «Өзін-өзі бағалау», кері байланыс «Бес саусақ»

Уақыты

Кезеңдер

Мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе бөлімі

3 минут








Ұйымдастыру кезеңі

«Тригонометриялық функциялар» арқылы топқа бөліну

Мақсаты: топқа бөлу



Оқушылармен амандасу

Тригонометриялық функцияларды таңдау арқылы топқа бөлінулерін қадағалайды.






Бағалау: Бағалау балдық жүйемен жүреді.

А деңгейінің әрбір есебі 1 балл

В деңгейінің әрбір есебі 2 балл

С деңгейінің әрбір есебі 3 балл

Ең жоғарғы балл 10 балл.

3-5 балл - «3»

6-8 балл - «4»

9-10 балл - «5»

Оқушылар амандасады.

Тригонометриялық функцияларды таңдау арқылы топқа бөлінеді

Топ «sinх». «сosx», «tgx», «ctgx» болып бөлінеді

Әр оқушы дәптерлеріне қанша балл жинағанын жазып отырады.




Жарайсыңдар!





Жақсы!




«sinх». «сosx», «tgx», «ctgx» топ аттары

Тұсаукесер бөлімі

5 минут

«Орамал тастау»

Мақсаты: өткен тақырыпты қайталау

«Орамал тастау»

Шарты: оқушылар бір-біріне қарама-қарсы тұрып, бір-біріне орамал тастау арқылы сұрақтар береді. Осылай жалғаса береді.

Әр дұрыс жауап 1 балл

Оқушылар тапсырманы орындап, бір-біріне сұрақтар қояды.





Формативті бағалау:

Жарайсыңдар!





Негізгі бөлім

(20 минут)

8-минут















7-минут






5-минут

«Киіз үйді құрастыр»

Мақсаты: топпен жұмыс істеуге дағдыландыру















«Таза тақта»

Мақсаты: білімдерін жинақтау




«Ақсүйек»

Мақсаты: оқушыларды ұйымшылдыққа үйрету





«Киіз үйді құрастыр»

Шарты: топтарға есептер беріледі. Есепті дұрыс шығарса, киіз үй құрастырылады және сәйкес ұпайды алады.

Өрнекті ықшамдаңдар:

1.(1+tg2x)cosx

2. (tgx+ctgx)2-2

3. (cos2x-1)/(3-3sin2x)

4. 1-cos2x-sin2x

5. 1-sin2x+ctg2xsin2x

6. (tgxcosx)2+(ctgxsinx)2

7. )2-ctg2x

8.Ctgx=-2 болса, мәнін есепте.

«Таза тақта»

Шарты: Әр топ 1есептен тақтаға жазады. Қарсылас топтар сол есепті дұрыс реттілікпен шығаруы тиіс. Қатесіз шығарған топ ұпай алады.

«Ақсүйек»

Шарты: Конверте берілген есепті жылдам шешу арқылы ақсүйекті ұтып алу. Қай топ бірінші орындаса, сол топқа ақсүйек беріледі.

Теңбе-теңдікті дәлелде :

Оқушылар топпен орындайды. Киіз үйді құрастырады. Оқушылар есептерді шығарып, ұпай жинайды.






Оқушылар бір-біріне есептер береді және қадағалап отырады.




Оқушылар тақтада берілген есепті орындау арқылы ақсүйекті ұтып алады. Топтарға берілген есептерді топпен орындайды,


Оқушылар берілген есепті топпен орындайды.


Жақсы!












Деңгейлік тапсырмалар






Интербелсен

ді тақта

Оқулық


Қорытынды бөлім(17мин )

5 минут





5 минут
















5-минут






2-минут

«Жұмыс столы»

Мақсаты: сұрақ-жауап арқылы оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау



Кері байланыс:

«Бес саусақ»

Мақсаты: сабақтан алған әсерді анықтау.













Бағалау

Мақсаты: өзін-өзі бағалауға үйрену




Үй тапсырмасы


«Жұмыс столы»

Шарты: Оқушылар тақырып бойынша стикерге сұрақтар жазып, қарсы топқаң партасына жабыстырады. Қарсы топ сол сұраққа жауап беруі керек екенін айтады.

«Бес саусақ»

Шарты: Бас бармақ-басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

Балаң үйрек—бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге риза болдым?

Ортаң терек-ойлау. Мен қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкене бөбек—көңіл күй. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім.

Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын түйіндейді.

Оқушылар өз-өздерін бағалайды

Жинаған жалаушалардағы балды есептеп, бағасын анықтау тапсырылады. Ортаға әр топтан 1 оқушы шақырып, өз бағасын талдау тапсырылады.

Үй тапсырмасы беріледі

№ 327

Топтар бір-біріне сұрақтар қояды






Оқушылар топ өз ойларын жазады















Әр топтан 1 оқушы өз-өзін бағалауын түсіндіреді.





Үй тапсырмасын жазып алады

Формативті бағалау:

Жарайсыңдар







Жақсы









Жарайсыңдар

Смайликтер










































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Тәжірибе алмасу сабағы

Автор: Болат Айымгүл Қуатқызы

Дата: 18.10.2017

Номер свидетельства: 433143
