м
Топ: Бастапқы техникалық модельдеу | Сабақтың түрі: практикалық | |
Сабақтың мақсаты | Тәрбиеленушілердің осы оқу жылындағы алған білім – білік, қалыптасқан дағдылары деңгейін өздері жасаған модельдерді іс жүзінде сынап көру арқылы тәжірибе алмасу. | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Әр тәрбиеленуші өз жобасын қорғайды. | |
Оқушылардың басым бөлігі: Әр тәрбиеленуші өз жобасын безендіріп,әрлейді. | ||
Кейбір оқушылар: жобасын қалдық заттан жасайды. | ||
Бағалау критерийі | 1.Жобаның эстетикалық келбеті. 2.Модельдің техникалық сипаты. 3.Модель динамикасы. 4.Модельдің тепе – теңдікті сақтауы. 5.Модельдің қозғалыс жылдамдығы. | |
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты лексика мен терминология : Модель, дизайн, катер, кеме, ватер сызығы, винт, вал, мотор,батарея, каюта, палуба, руль, пропелер, қосқыш, ажыратқыш. | |
Диалог пен жазылым үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 1.Кеме модельдерінің қандай түрлерін білесіңдер ? 2.Кеме модельдерін неден жасауға болады? 3.Модельдерді жасауда қандай заңдылықтарға сүйенеміз? 4.Модельдердің өлшемдері қалай алынады? 5.Ең жақсы модель қандай болуы керек? | ||
Құндылықтарға баулу | Әлемдік және өңірлік деңгейлерде негізгі құндылықтар: өзара тіл табысу, құрмет, өмір бой үздіксіз білім. | |
Пәнаралық байланыс | Математика, физика, сызу, сурет, технология. | |
Сабақ кезеңдері | Іс-әрекет | ресурстар |
Сабақтың басы | Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Психологиялық жағымды орта құру. « Капитан » ойыны. | Дайын парақтар |
Техникалық қауіпсіздік ережесі | Техникалық қауіпсіздік ережесі бойынша нұсқаумен таныстыру,қол қойғызу | ТҚ журналы |
Сабақтың ортасы | 1.Сабақтың мақсатын анықтау. 2.Бағалау критерийлерімен таныстыру. 3.Жобаларды қорғау. | Плакаттар,суреттер,маркерлер. |
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Мадақтау сэндвичі» Тәрбиеленушілер бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі, оның 2 жетістігін, 1 кемшілігін анықтайды. Үйге тапсырма: терминдік сөзжұмбақ, пазл құрастыру. | |
Саралау | Тәрбиеленушілердің бірінің жұмысын бірі бағалауы,ұжымдық жауапкершілікті сезінуге жетелеу.Айтылған пікірді сын емес,көмек ретінде қабылдауға үндеу. | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау. АКТ-мен жұмыс. Өмірлік құндылықтар |
Сабақтың мақсаты | Тәрбиеленушілердің осы оқу жылындағы алған білім – білік, қалыптасқан дағдылары деңгейін өздері жасаған модельдерді іс жүзінде сынап көру арқылы тәжірибе алмасу. | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Әр тәрбиеленуші өз жобасын қорғайды. | |
Оқушылардың басым бөлігі: Әр тәрбиеленуші өз жобасын безендіріп,әрлейді. | ||
Кейбір оқушылар: жобасын қалдық заттан жасайды. | ||
Бағалау критерийі | 1.Жобаның эстетикалық келбеті. 2.Модельдің техникалық сипаты. 3.Модель динамикасы. 4.Модельдің тепе – теңдікті сақтауы. 5.Модельдің қозғалыс жылдамдығы. | |
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты лексика мен терминология : Модель, дизайн, катер, кеме, ватер сызығы, винт, вал, мотор,батарея, каюта, палуба, руль, пропелер, қосқыш, ажыратқыш. | |
Диалог пен жазылым үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 1.Кеме модельдерінің қандай түрлерін білесіңдер ? 2.Кеме модельдерін неден жасауға болады? 3.Модельдерді жасауда қандай заңдылықтарға сүйенеміз? 4.Модельдердің өлшемдері қалай алынады? 5.Ең жақсы модель қандай болуы керек? | ||
Құндылықтарға баулу | Әлемдік және өңірлік деңгейлерде негізгі құндылықтар: өзара тіл табысу, құрмет, өмір бой үздіксіз білім. | |
Пәнаралық байланыс | Математика, физика, сызу, сурет, технология. | |
Сабақ кезеңдері | Іс-әрекет | ресурстар |
Сабақтың басы | Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Психологиялық жағымды орта құру. « Капитан » ойыны. | Дайын парақтар |
Техникалық қауіпсіздік ережесі | Техникалық қауіпсіздік ережесі бойынша нұсқаумен таныстыру,қол қойғызу | ТҚ журналы |
Сабақтың ортасы | 1.Сабақтың мақсатын анықтау. 2.Бағалау критерийлерімен таныстыру. 3.Жобаларды қорғау. | Плакаттар,суреттер,маркерлер. |
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Мадақтау сэндвичі» Тәрбиеленушілер бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі, оның 2 жетістігін, 1 кемшілігін анықтайды. Үйге тапсырма: терминдік сөзжұмбақ, пазл құрастыру. | |
Саралау | Тәрбиеленушілердің бірінің жұмысын бірі бағалауы,ұжымдық жауапкершілікті сезінуге жетелеу.Айтылған пікірді сын емес,көмек ретінде қабылдауға үндеу. | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау. АКТ-мен жұмыс. Өмірлік құндылықтар |
Сабақтың мақсаты | Тәрбиеленушілердің осы оқу жылындағы алған білім – білік, қалыптасқан дағдылары деңгейін өздері жасаған модельдерді іс жүзінде сынап көру арқылы тәжірибе алмасу. | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Әр тәрбиеленуші өз жобасын қорғайды. | |
Оқушылардың басым бөлігі: Әр тәрбиеленуші өз жобасын безендіріп,әрлейді. | ||
Кейбір оқушылар: жобасын қалдық заттан жасайды. | ||
Бағалау критерийі | 1.Жобаның эстетикалық келбеті. 2.Модельдің техникалық сипаты. 3.Модель динамикасы. 4.Модельдің тепе – теңдікті сақтауы. 5.Модельдің қозғалыс жылдамдығы. | |
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты лексика мен терминология : Модель, дизайн, катер, кеме, ватер сызығы, винт, вал, мотор,батарея, каюта, палуба, руль, пропелер, қосқыш, ажыратқыш. | |
Диалог пен жазылым үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 1.Кеме модельдерінің қандай түрлерін білесіңдер ? 2.Кеме модельдерін неден жасауға болады? 3.Модельдерді жасауда қандай заңдылықтарға сүйенеміз? 4.Модельдердің өлшемдері қалай алынады? 5.Ең жақсы модель қандай болуы керек? | ||
Құндылықтарға баулу | Әлемдік және өңірлік деңгейлерде негізгі құндылықтар: өзара тіл табысу, құрмет, өмір бой үздіксіз білім. | |
Пәнаралық байланыс | Математика, физика, сызу, сурет, технология. | |
Сабақ кезеңдері | Іс-әрекет | ресурстар |
Сабақтың басы | Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Психологиялық жағымды орта құру. « Капитан » ойыны. | Дайын парақтар |
Техникалық қауіпсіздік ережесі | Техникалық қауіпсіздік ережесі бойынша нұсқаумен таныстыру,қол қойғызу | ТҚ журналы |
Сабақтың ортасы | 1.Сабақтың мақсатын анықтау. 2.Бағалау критерийлерімен таныстыру. 3.Жобаларды қорғау. | Плакаттар,суреттер,маркерлер. |
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Мадақтау сэндвичі» Тәрбиеленушілер бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі, оның 2 жетістігін, 1 кемшілігін анықтайды. Үйге тапсырма: терминдік сөзжұмбақ, пазл құрастыру. | |
Саралау | Тәрбиеленушілердің бірінің жұмысын бірі бағалауы,ұжымдық жауапкершілікті сезінуге жетелеу.Айтылған пікірді сын емес,көмек ретінде қабылдауға үндеу. | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау. АКТ-мен жұмыс. Өмірлік құндылықтар |