Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: математика
Сыныбы: 3 «а»
Мерзімі: 11. 10. 16.
Мұғалім: Отарова Г.
Тақырыбы
5 санына көбейту және бөлу
Мақсаты
Оқушылар 5 санын көбейту және оған сәйкес бөлу жағдайларын меңгеру үшін жағдай жасау
Күтілетін нәтижелер
Оқушылар 5 санын көбейту және оған сәйкес бөлу жағдайлары кестесін құрады. Компонент тер және көбейту мен бөлу амалдарының нәтижесінің атауларын белсенді пайдалана алады.
Қолданылатын әдіс -тәсілдер
Дидактикалық ойындар, кестемен жұмыс, жеке, жұптық, топтық тапсырмалар,обтоптастыру, фишбоун.
Ресурстар
А 3, маркерлер, стикерлер, ноутбук,
Кезең
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Психология
лық дайындық
3 мин
Сабаққа дайындау
Шаттық шеңбері
Топқа бөліну.
Шаттық шеңберін құрады.
Фигуралар арқылы топқа бөлінеді
Қызығушы
лықты ояту
5мин
«Тез ойла, тез ойна»
Көбейту кестесін қайталау
Логикалық есептер шығарады.
Қолдау
Мадақтау
Мағынаны тану
20 мин
Оқулықпен жұмыс
Жаңа тақырып
«5 санын көбейту және бөлу»
№1
Кестемен жұмыс
№2
Есепті шығару
Сурет бойынша сандар қатарында қоянның секіру бойынша беске арттыру мысалдарын ауызша шығарады
5-ке көбейту кестесін құрастырады
1-топ. ә) 6х5=30 Жауабы: 30 кг алма
2-топ. 2) 15:5=3 Жауабы: 3 кг кәмпит
3-топ. б) 45: 9=5 Жауабы: 5 шар
4-топ. в) 40:5=8 Жауабы: 8 шар
Мадақтау
Топтық бағалау
№2
Есептер шығару
№3
Шаршының периметрін табу
№ 6
Кестемен жұмыс
Есепті санды деректермен толықтырады және кері есеп құрастырады
Жәшіктен 15 кг алма алынғанда, онда 10 кг алма қалды. Жәшікте неше кг алма болған?
Санды деректерді ауыстыра отырып, әр топ кері есеп құрастырады
Шаршының периметрін табады
1-топ. Қабырғасы 10 см
2-топ. Қабырғасы 5 см
3-топ. Қабырғасы 6 см
4-топ. Қабырғасы 8 см
Сандар бір- бірінен нешеге артық немесе кем екенін ауызша анықтайды
Қолдау
Стикермен
бағалау
Мадақтау
Топтық бағалау
Сергіту сәті
2 мин
Музыка қояды
Музыка әуенімен билейді
Шығармашылық тапсырма
6 мин
1-топ «Бес арыс»
2-топ «Бес қару»
3-топ «Бес парыз»
4-топ «Бес дұшпан»
Балалар топ болып жұмыс жасайды.
Топтық бағалау
Басбармақ
«Бәрін білгім келеді» ойынын жүргізеді.
Балалар ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді.
Стикермен бағалау
Рефлексия
2 мин
Не үйрендім? Не білдім? Не түйдім? ауызша кері байланыс жасату.
Кері байланыс жасайды
Үйге тапсырма
2 мин
№5 59 - бет
Күнделікке жазады
Жиын.
бағалау