kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок на тему: "Қосу және азайту"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сыныбы: 2

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:

Сандарды және сәйкес шамаларды қосу мен азайтуды бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен амалдар сияқты орындайтынын түсіндіру. Логикалық ойлау қабілетін, ой-өрісін дамыту. Пән бойынша білімдерін кеңейту. Тапқырлыққа, іздемпаздыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

 Үнтаспа, дидактикалық материал, ребус, шарлар,балықтар,сиқырлы сандықтар т.с.с.

Сабақтың әдісі:

Көрнекілік, сұрақ-жауап,топтық жұмыс,  «Ой қозғау» стратегиясы, жинақтау,ауызша есептеу.

Сабақтың барысы

I Қызығушылығын ояту.

Сиқырлы сандықта не бар деп ойлайсыңдар? Оқушылардың жауаптары тыңдалады.

Жасырын сөзді тапсақ,сиқырлы сандықты ашамыз.

II  «Ой қозғау» стратегиясы.

А) Ребус шешу

ʼ

ʺ      ʺʺ    ʺ        ʺ

Шешуі: Қосу, азайту.

Ә) Сұрақ-жауап әдісі.

1. Қосу амалының компоненттерін ата.

 2.   Азайту амалының компоненттерін ата.

Б) Тірек білімді еске түсіру.

5  неше бірл. бар?

60 неше онд. бар?

200 неше жүзд. бар?

265 неше жүзд. неше онд. неше бірл. бар?

265   = 2жүзд.6онд.5бірл.

2.

3..

2+3= 5

5-3= 2

5-2= 3

*  Қорытынды: Бірл.онд.жүзд. шамаларды қосу,азайту сандарды қосу,азайтуға ұқсас орындалады.

III  Дәптермен жұмыс.

IV  «Балық аулау» ойыны.

Қосудың жаңа әдісіне баса назар аудару.

200+300

 2жүзд.+3жүзд.

200см+300см

Өздік жұмыс.

V  Карточкамен жұмыс. Әр оқушыға тарату.

1ц= 100кг

1теңге=.тиын

1мин=..сек

1сағ=..мин

А) Оқушылар бірін-бірі тексереді.

Ә) Бағалайды.

VI Сергіту  сәті.

Логикалық жаттығулар.

  1. Үш таңбалы саннан екі таңбалы санды азайтқанда 1 қалды. Азайғыш пен азайтқышты тап.

Шешуі: 100-99= 1

Ең кіші үш таңбалы сан 100

Ең үлкен екі таңбалы сан  99

  1.  Екі қолымда 10 саусақ болса, 4 қолымда неше саусақ?

Шешуі: 20 саусақ.

VII Шығармашылық  тапсырма.

«Кел, ойнайық !» ойыны.

Шарда жазылған өрнектің мәнін табу.

                          

                                   65-18                         36+7

 

                                                     85-26                                        41+39

                             93-44

                                                       48+12                                   

 

                            61-3                                              100-12

VIII Топпен жұмыс.

«Кім жылдам?» ойыны.

Әр топтың оқушыларына сәбіз және қояндар үлестіріліп беріледі.

Тапсырма: 21 сәбізді 3 қоянға тең бөліп бер. Әр қоян неше сәбіз алды?

Шешуі: 7 сәбіз.

X  Оқулықпен жұмыс.

«Масштаб» деген не?

  • Белгілі бір заттың көлемін кішірейтетін санды «масштаб»деп атайды.

Р= 2см+1см+2см+1см= 6см

Р= 6см

XI «Балапанға көмектес» ойыны.

( 15                      7)                               = 12

XII Өзгеше фигураны  тап.

Шешуі:11-в

              10-ә

            8-б

            5-б

Жасырын сөз: «Отан»

Әнұран орындалады.

Ой жинақтау. Тақырыпқа байланысты алған білімдерін қорытындылау.

Сиқырлы сандық ашылып, ішіндегі алдын ала дайындалған жұлдызшалар, шаршылар, үшбұрыштарды үлестіру арқылы бағаланады.

Үйге тапсырма беру. 196-бет,№ 4 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок на тему: "Қосу және азайту"»


Сыныбы: 2

Пәні: математика


Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:

Сандарды және сәйкес шамаларды қосу мен азайтуды бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен амалдар сияқты орындайтынын түсіндіру. Логикалық ойлау қабілетін, ой-өрісін дамыту. Пән бойынша білімдерін кеңейту. Тапқырлыққа, іздемпаздыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Үнтаспа, дидактикалық материал, ребус, шарлар,балықтар,сиқырлы сандықтар т.с.с.

Сабақтың әдісі:

Көрнекілік, сұрақ-жауап,топтық жұмыс, «Ой қозғау» стратегиясы, жинақтау,ауызша есептеу.

Сабақтың барысы

I Қызығушылығын ояту.

Сиқырлы сандықта не бар деп ойлайсыңдар? Оқушылардың жауаптары тыңдалады.

Жасырын сөзді тапсақ,сиқырлы сандықты ашамыз.


II «Ой қозғау» стратегиясы.

А) Ребус шешу

ʼ

ʺ ʺʺ ʺ ʺ

Шешуі: Қосу, азайту.


Ә) Сұрақ-жауап әдісі.

1. Қосу амалының компоненттерін ата.

2. Азайту амалының компоненттерін ата.


Б) Тірек білімді еске түсіру.

5 неше бірл. бар?

60 неше онд. бар?

200 неше жүзд. бар?

265 неше жүзд. неше онд. неше бірл. бар?

265 = 2жүзд.6онд.5бірл.

2......

3.....

2+3= 5

5-3= 2

5-2= 3


* Қорытынды: Бірл.онд.жүзд. шамаларды қосу,азайту сандарды қосу,азайтуға ұқсас орындалады.


III Дәптермен жұмыс.


IV «Балық аулау» ойыны.

Қосудың жаңа әдісіне баса назар аудару.

200+300

2жүзд.+3жүзд.

200см+300см


Өздік жұмыс.

V Карточкамен жұмыс. Әр оқушыға тарату.

1ц= 100кг

1теңге= ......тиын

1мин=........сек

1сағ= .......мин

А) Оқушылар бірін-бірі тексереді.

Ә) Бағалайды.


VI Сергіту сәті.

Логикалық жаттығулар.

  1. Үш таңбалы саннан екі таңбалы санды азайтқанда 1 қалды. Азайғыш пен азайтқышты тап.

Шешуі: 100-99= 1

Ең кіші үш таңбалы сан 100

Ең үлкен екі таңбалы сан 99

  1. Екі қолымда 10 саусақ болса, 4 қолымда неше саусақ?

Шешуі: 20 саусақ.


VII Шығармашылық тапсырма.

«Кел, ойнайық !» ойыны.

Шарда жазылған өрнектің мәнін табу.



65-18 36+7


85-26 41+39

93-44

48+12


61-3 100-12





VIII Топпен жұмыс.

«Кім жылдам?» ойыны.

Әр топтың оқушыларына сәбіз және қояндар үлестіріліп беріледі.





Тапсырма: 21 сәбізді 3 қоянға тең бөліп бер. Әр қоян неше сәбіз алды?

Шешуі: 7 сәбіз.


X Оқулықпен жұмыс.

«Масштаб» деген не?

  • Белгілі бір заттың көлемін кішірейтетін санды «масштаб»деп атайды.

Р= 2см+1см+2см+1см= 6см

Р= 6см


XI «Балапанға көмектес» ойыны.


( 15 7) = 12

XII Өзгеше фигураны тап.

Шешуі:11-в

10-ә

8-б

5-б


Жасырын сөз: «Отан»

Әнұран орындалады.


Ой жинақтау. Тақырыпқа байланысты алған білімдерін қорытындылау.

Сиқырлы сандық ашылып, ішіндегі алдын ала дайындалған жұлдызшалар, шаршылар, үшбұрыштарды үлестіру арқылы бағаланады.


Үйге тапсырма беру. 196-бет,№ 4, 6







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Открытый урок на тему: "Қосу және азайту"

Автор: Сайдалиева Қизлой Зиябековна

Дата: 26.12.2016

Номер свидетельства: 373621
