kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Ондық бөлшектерді натурал сандарға көбейту"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы:"Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Ондық бөлшектерді натурал сандарға көбейту"»


Сынып: 5 А

Пән: математика

Тақырып: «Ондық бөлшекті натурал санға көбейту» тақырыбына есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

  • Ондық бөлшекті натурал санға көбейту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және тиянақтау, жүйелеу.

  • Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру.

  • Өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылық, іскерлік пен жауапкершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы.

Құрал – жабдықтар, көрнекі құралдар: кітап құралдары, үлестірмелі қағаздар, интерактивті тақта.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Қайталау сұрақтары:

  • Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?

  • Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.

  • Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қояды?

ІІІ. Математикалық диктант.

  • 0,02*2=0,04;

  • 0,05*6=0,3;

  • 0,003*10=0,03;

  • 0,012*7=0,084;

  • 1,003*3=3,009;

  • 2,1*4=8,4;

  • 5,0002*3=15,0006;

  • 0,003*15=0,045;

  • 0,009*1000=9.

IV. Қатені тап.

V. “Қас қағым сәт”-үтірін тап:

а) 1,83 × 10=1 8, 3; г) 91,065 × 100=9 1 0 6, 5;

ә) 12,085 × 100=1 2 0 8, 5; ғ) 2,1561 × 1000=2 1 5 6, 1;

б) 7,5492 × 1000=7 5 4 9, 2; д) 0,103 × 10=1,03;

в) 1,51 × 10= 1 5, 1; ж) 2,758 × 100=275,8;

з) 63,0457 × 1000=63045,7.


VI. Топтық жұмыс: “Кім жылдам”

І топ: (40-(3,16 × 10+1,838))+(2,6+3,7) × 5=40-33,438+31,5=38,062.

ІІтоп: (79-(28,31 × 4-58,9))+(2,3+1,8) × 6=79-54,34+24,6=49,26.

ІІІтоп: (83-(17,27×10-99,3))+(18,07-6,03)× 2=83-73,4+24,08=33,68.

IV топ: (95-(18,15*10-99,4))+(20,5-7,8)*4=95-82,1+50,8=63,7.

VII.Кітаппен жұмыс:

№1060

  • ;

  • ;

  • .

VIII. Топтық жұмыс: Мәселе есептер.

І топ: Меншікті жылдамдығы 19,5 км/сағ моторлы қайық ағыс жылдамдығы 2,8км/сағ өзенде ағыспен 2 сағ, ағысқа қарсы 3 сағ жүзді. Моторлы қайық барлығы қанша қашықтыұты жүзіп өтті?

S=2(19,5+2,8)+3(19,5-2,8)=2*22,3+3*16,7=44,6+50,1=94,7км

Ж: 94,7 км

ІІ топ: Жолаушылар поезында 15 вагон бар. Оның 0,6-сы купелі вагондар, қалғандары плацкарт вагондар. Жолаушылар поезында неше плацкарт вагон бар?

15*0,6=9 - купелі вагондар

15-9=6 - плацкарт вагондар

Ж: 6 вагон

ІІІ топ: «Ту-134» ұшағы 900 км/сағ жылдамдықпен, ал 0,4 сағ 850 км/сағ жылдамдықпен ұшты. Ол барлығы қанша қашықтықты ұшты?

S=1,5*900+0,4*850=1350+340=1690км.

Ж: 1690 км.

ІV топ: бір диванды қаптауға 3,25 м, ал бір орындықты қаптауға 0,75 м мата керек. 2 диванды және 12 орындықты қаптауға неше метр мата қажет?

2*3,25+12*0,75=6,5+9=15,5 м

Ж: 15,5 м.

IX. «Арифметика кілті» кітабының авторы кім?

К. Л. Ә.

И. А. Ш.

11,46

34,6

34,65

73,6

106,26

167,52

Ә

Л

К

А

Ш

И

Х. “Кім тапқыр?”





ХІ. Сабақтың қорытындысы. Бағалау

ХІІ. Үй жұмысы: №1053, №1057, №1061, №1062, №1063.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
"Ондық бөлшектерді натурал сандарға көбейту"

Автор: Аташова Жадыра Орманбаевна

Дата: 23.01.2017

Номер свидетельства: 382631
