kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ондық бөлшектерді қосу және азайту.

Нажмите, чтобы узнать подробности

БиС технологиясымен "Алгоритм! картасы бойынша өткізілген жаңа сабақ.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ондық бөлшектерді қосу және азайту.»

Касенова Бикеш Жанузаковна


Математика пәні мұғалімі

Бәйтерек орта мектебі

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты: ондық бөлшектерді қосу және азайту алгоритімін оқушыларға сапалы меңгеруліне жағдай жасау. 63% жету.

Сабақтың әдіс –тәсілдері: «Алгоритм» картасы. БжС технологиясы.

Дереккөздері: Мұғалімге арналған әдістемелік нұсқау. Математика 5 сынып . Ф.Я.Вассерман

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: ОО матрицасы, плакат алгаритм картасы

Көрнекіліктер : ОӘЖА

Қызығушылығын ояту: 5+30-білімділіктің сапасын арттыру арқылы

Нәтиже: ондық бөлшектерді қосу және азайту ды оқушыларға сапалы меңгерулеріне жағдай жасау.

Сабақ сатылары

Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушының іс -әрекеті

1.Ұйымдастыру кезеңі .

У1=4 мин.

Үй жұмысы тексерілмейді. Жаңа тақырып.

«Алгоритм »картасының жұмыс реті түсіндіріледі. Оқушыларға бұл тақырып бойынша жоғарғы нәтижеге жету үшін 3 картадан(Алгоритм.Биоинтернет.Жаттықтырғыш) сүрінбей 63% алу керектігін түсіндіреді.

Оқушылар мұқият тыңдап түсінуге тырысады. Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.


1 цикл «Байқау»

Оқушылардың субьективті тәжірибелерін өзектендіру

У2= 8 мин. (Жаңа сабақты түсіндіру )

  • Бірінші түсіндіру ОӘЖА сызбасы бойынша сабақты түсіндіру. Сабақ түсіндіргенде сыныппен диалогқа түсіп отыру қажет!


Оқушылар мұғалім сабақ түсіндірген кезде диалогқа түсе отырып ОӘЖА сызбасы арқылы жұмыс жасау.

Қабылдауды ұйымдастыру


63%-келген оқушылар санынан





Ой толғау

У3= 10 мин.

«Байқау» сөзін дәптерлеріне жазғызу.

Тапсырмаларды орындатқызу. Бұл тапсырмалар арқылы мұғалім оқушылардың жаңа сабақты түсіндіруден соң сыныптың оқу материалын меңгеру дәрежесін анықтайды .

  1. ТКШ 2 - АКШ3 - ЖКШ1


Оқушылар тапсырманы орындап жатқан кезде мұғалім әр оқушыға шолу жасап ортақ қателерді тақтаға жазып отырады.


Оқушылар тапсырманы аяқтасымен

«Қолдағы қаламсап, ҚАТЕЛІК !» бұйрығы беріледі.

  • Жылдамдық -

  • Зейін –

  • Есеп –

  • Шешуі -


Дәптерлеріне «Байқау» сөзін жазғызу. Жұмысты 5 + 30І пен жүргізеді.

Бір шапалақ ұрып жұмысты бастау








Көрші оқушылар дәптерлерімен алмасып тексереді. Құрбыларының тапсырмаларын тексеріп дұрыс.




2 цикл «Бекіту»

Оқушылардың субьективті тәжірибелерін өзектендіру

У4= 8 мин.


Қабылдауды ұйымдастыру




Рефлексия

  • Екінші түсіндіру . Жоғарыдағы кезеңдер бойынша есепті орындау барысында жіберілген қателіктер бойынша мұғалім жеке-жеке тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды, түсіндіреді;

Бірақ есептердің жауаптарын бірден жазбай әр біреуімен жеке жұмыс жасайды;



«Егер-онда» үш деңгейлі күрделілік тапсырмасын іріктеу сызбасымен беріледі. Егер білім сапасы 63% болса , онда

  1. АКШ 2 - АКШ4 - ЖКШ1


Оқушылар тапсырманы аяқтасымен

«Қолдағы қаламсап, ҚАТЕЛІК !» бұйрығы беріледі.

  • Жылдамдық -

  • Зейін –

  • Есеп –

  • Шешуі -

Дәптерлерінде қателерін түзейді

Дәптерлеріне «Бекіту» сөзін жазғызу.

Жұмысты 5 + 30І пен жүргізеді.





Бір шапалақ ұрып жұмысты бастау

Алдыңғы тапсмырмада болған қателіктерді жібермеуге тырысып , көңіл бөледі




3 цикл «Есте сақтау»

Оқушылардың субьективті тәжірибелерін өзектендіру

У1= 8 мин.




Қабылдауды ұйымдастыру




Бағалау







Ой толғау

  • Үшінші түсіндіру . Жоғарыдағы кезеңдер бойынша есепті орындау барысында жіберілген қателіктер бойынша мұғалім жеке-жеке тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды, түсіндіреді;

Бірақ есептердің жауаптарын бірден жазбай әр біреуімен жеке жұмыс жасайды;


Норма орындалмаса қайталана береді.



  • Егер норма орындалса «Биоинтернет » картасына көшеді.


  1. ІІ нұсқамен орындайды.

І-нұсқа: ТКШ 3- АКШ6- ЖКШ5

ІІ-нұсқа: ТКШ 5- АКШ7- ЖКШ6

Отыру матрицасына белгіленген ұпайларымен бағалау.

Ең жоғарғы ұпай 3 бал әр кезеңде, барлығы 9 ұпай.

8-9 ұпай – «5»

6-7 ұпай - «4»

5-6 ұпай – «3»


Келесі сабақта «Биоинтернет » картасының жалғасы болатыны түсіндіреді.


Үй тапсырмасы: ТКШ 6-10 ; АКШ 8-10;ЖКШ 6-10

Дәптерлерінде қателерін түзейді

Дәптерлеріне «Есте сақтау» сөзін жазғызу.

Жұмысты 5 + 30І пен жүргізеді.







1 рет шапалақ ұрып жұмысты бастау

Әр кім өз нұсқасы бойынша жұмыс жасайды.











Оқушылар өткен сабақ бойынша өз ойларын білдіреді. МҰҒАЛІМ ОҚУШЫ.





































Алынған нәтиже


Тапсырмаларды іріктеу

1

Егер

ТКШ ≥ 63%

АКШ ≤ 63%

ЖКШ ≤ 63%

1 - онда

ТКШ

ТКШ

АКШ

2

Егер

ТКШ ≥ 63%

АКШ ≤ 63%

ЖКШ ≤ 63%

2 - онда

АКШ

АКШ

ЖКШ

3

Егер

АКШ ≥ 63%

АКШ ≤ 63%

ЖКШ ≤ 63%

3 - онда

Тапсырманы өзгертпей қайталау.

4

Егер

АКШ ≥ 63%

АКШ ≥ 63%

ЖКШ ≤ 63%

4 - онда

5

Егер

ТКШ ≥ 63%

АКШ ≥ 63%

ЖКШ ≥ 63%

5 - онда

Екі нұсқа бойынша бақылау жұмысы.

6

Егер

ТКШ ≥ 63%

ТКШ ≤ 63%

АКШ ≤ 63%

6 - онда

Тапсырманы өзгертпей қайталау.

7

Егер

ТКШ ≥ 63%

ТКШ ≥ 63%

АКШ ≤ 63%

7 – онда

8

Егер

ТКШ ≥ 63%

АКШ ≤ 63%

ЖКШ ≥63%

8 – онда

Тапсырмадағы қате. Басқасын таңдау. Түзету, әзірлеушілерге баяндау.





Әрбір кезеңде 63% нормасы бар және бақылау жұмысы екі нұсқа бойынша болса нәтижені растайды подтвердил результат

«Есте сақтау» кезеңінде сапа 50% дейін

Ауысу

1.Жаңа тақырыпқа

2.Тақырыптарды қайталау

3. «Жаттықтырғыш» картасы

4. «Логика» картасы

5. КТС картасы



«Есте сақтау» кезеңінде сапа 50% және жоғары



1. «Жаттықтырғыш»

2.КТС карталары

«Биоинтернет»

картасы


























САБАҚ ЖОСПАРЫ


Тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту.





Касенова Бикеш Жанузаковна

Математика пәні мұғалімі

Бәйтерек орта мектебі






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ондық бөлшектерді қосу және азайту.

Автор: Касенова Бикеш Жанузаковна

Дата: 05.03.2018

Номер свидетельства: 460782
