kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Логикалық есептер шығару

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Логикалық есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау

                                                                              Сәйкестікті,ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық                                                                                             есептерді шешу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Логикалық есептер шығару»


Пән: математика

Тақырыбы: Логикалық есептерді шығару

Күні:

Сынып: мектепалды даярлық тобы


Мектеп: «С.Д.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Мұғалімнің аты-жөні: Ахымбекова Б.Ш.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Логикалық есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау Сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешу

Сабақ мақсаттары

Логикалық есептерді бөліктерге бөліп шығаруды үйренеді. Сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешеді

Бағалау критерийлері

Тұжырымдардың ақиқат, жалғандығын анықтайды

Тілдік мақсаттар


Логикалық есеп, сызба

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық, құрмет


Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі

Бастапқы білім


Диаграмма құрастыру



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

2-4 мин

















Жылулық шеңбері

Екі топқа бөлініп, «Ақиқат-жалған» ойынын өткізу.

  • Пияз- ащы

  • Орамжапырақтың дәні бар

  • Сүттің түсі қызыл

  • Қарбыз- ең үлкен жеміс

  • Чипсы- өте пайдалы тағам

  • Күріштен ботқа жасауға болады

  • Алма жер астына жасырынып өседі

  • Тамақ ішкенде сөйлеуге болмайды

1 шапалақ-қол алысады

2 шапалақ – құлақпен амандасады

3 шапалақ – арқамен амандасады

4 шапалақ – құшақтасады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

Логикалық есептерді бөліктерге бөліп шығаруды үйренеміз


Интерактивті тақта












Логикалық есептер


Сабақ ортасы

5-6 мин

















8-10 мин



























2 мин


3 мин
















7-8 мин





























5-6 мин

«Миға шабуыл»

Оқушыларды 4 топқа бөліп, әр топқа15 түрлі дөңгелек пен 5 қағаз парағын таратып беру.

Тапсырма: Түрлі дөңгелектерді қағаздарға саны әртүрлі болатындай етіп жапсыру.Оқушыларға уақыт беріледі

(Қалыптастырушы бағалау) Әр топ жұмысын тақтаға іледі және дұрыс орындалғандығы тексеріледі.Өз ойларын дәлелдеп айтады.

Оқушыларға сұрақтар қою:

  • Сендер есептің шешуін қалай көрсеттіңдер?( аппликация жапсырдық)

  • Аппликация жапсырмай есептің шешуін көрсетуге бола ма? (сурет салу арқылы)

Оқушыларға топта сурет салуды ұсыну.Суреттерін тақтаға іліп салыстырады.

Бұл есепке салынған сызба екенін айту. Сызбада эаттар жеңілдетіліп салынады.

Оқулықтағы ережені оқыту.

(Мұғалім көмегімен) Күшіктерді үйлерге орналастыр

Мақсаты:Логикалық есепті қадам-қадаммен шығаруға үйрету.

Нұсқаулық: оқушыларға сызба таратылады.Есептің шартына қарай қадам-қадамммен орындайды. Жауабын табады, дәлелдейді.





Тақтамен дұрыс жауабын тексеру.


Сергіту сәті


Отбасында неше адам бар? Оқулықпен жұмыс

Мақсаты:

Нұсқаулық: оқушылар жұпта отырып, отбасы туралы мәліметті сызбаға түсіреді

1. Отбасында неше бала болса, сонша нүкте салады.

2. Әр нүктенің үстіне бала есімінің алғашқы әрпін жазады

3.Сандарды сызық арқылы әріптермен қосады

4. Оқушылардың 1-2 жұбы жауапты оқиды.

(ҚБ) Басқа жұптағы оқушылар дұрыс жауаппен келіссе, Бас бармақтарын жоғары көтереді, келіспесе төмен түсіреді.

Жауабы: Айша 5 жаста, Тимур 6 жаста, Нұрәлі 10 жаста

Есептерді шығар

Мақсаты: Есепті сызба арқылы шығарып үйрену

Нұсқаулық:

1.Есепті оқы

2. Есепке сызба құрастыр

3. Жауабын оқы, дәлелде


1- топ:

Ардақтың туған күніне 3 досы келді. Әли, Сәуле, Жұлдыз. Жұлдыз Әлиден ерте келді, ал Сәуле ең соңынан келді.Ең бірінші кім келді?


2-топ:

Төрт дос доп лақтырып ойнады. Мерей допты Ерланнан алыс, бірақ Рауаннан жақын лақтырды. Ал Аслан Ерланға қарағанда жақын лақтырды. Балалардың қайсысы допты бәрінен алыс лақтырды? Кім бәрінен допты жақын лақтырды?


3-топ:

Коля Айдыннан бір қабат жоғары, Ал Мишадан төмен тұрады. Әр бала үш қабатты үйдің қай қабатында тұрады?


4-топ: Галя, Әмина,Ира,Майра билет алуға кезекке тұрды. Галя Әминаның алдында, бірақ Ираның артындпа тұр. Майра Ираның алдында тұр.Қыздар қандай ретпен тұр?


(Қалыптастырушы бағалау) Әр топ жұмысын тақтаға іледі, басқа топтар түсті сигналдар арқылы бағалайды


(Өздік жұмыс)Жұмыс дәптерімен жұмыс. 112-бет

(Қалыптастырушы бағалау) Тапсырмаларды орындайды, жетістік баспалдағы арқылы өздерін бағалайды.

Үлестірмелі материалдар, ақ қағаздар





























Оқулық, есеп сызбасы

































Сызба



Оқулық

















Есептер















































Дәптер


Сабақтың соңы

2 мин










Бекіту сұрақтары:

Рефлексия:

-Балалар, әр топтың алдында түрлі іс-әрекеттегі смайликтер бар.Әр топ бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты смайликті таңдап алсын және өз таңдауын түсіндірсін.

-Кім мақсатқа жетті?

-Қандай қиындықтар болды?

-Қандай тапсырма қызықты болды?

«Өз жетістігін бағалау» парағы

Оқушыларға жасыл және сары стикерді таңдап, өз жеке жетістігін бағалау ұсынылады.

Үйге тапсырма: қайталау,есептер шығару.



Стикерлер


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?



Өз бетімен жұмыстар беру.

Жекелей тапсырмалар.




Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дене-шынықтыру

Қабылдау деңгейі жоғары оқушыларға жоғары деңгейлі логикалық тапсырмаларберіледі


Өзін-өзі, өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау.

Сергіту сәті


Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?



Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?



Жеткізбесе, неліктен?



Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?



Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?



Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?








  • Ия, сабақ мақсаттары мен оқу мақсатына жеттім





  • Ия,қол жеткізді









  • Уақыт кезеңдері сақталды

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.


1: Топтық жұмыстар



2: Өз бетімен жұмыс



Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1: Логикалық тапсырмалар



2:Проблемалық сұрақтар



Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамытатын тапсырмалар беру.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Логикалық есептер шығару

Автор: Ахымбекова Баян Шаяхметовна

Дата: 13.07.2017

Номер свидетельства: 424029
