kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Логарифмдік теңдеулер және теңдеулер жүйесі

Нажмите, чтобы узнать подробности

                          11- сынып Алгебра     

Тақырыбы 

Логарифмдік теңдеулер және теңдеулер жүйесі

Мақсаты

Логарифмнің қасиеттерін,логарифмдік теңдеулер  мен теңдеулер жүйесін шешуде пайдалану арқылы  тақырыппен жұмыс істеуді  үйренеді,есептерді шығарады,  теорияны практикада қолданады.

Жалпы мақсат

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, білімдерін  дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

Есептерді шығару арқылы  тақырыптарды қайталайды  меңгереді.Есептер шығаруда жаңа білімді  пайдаланады

7 модульдің қолданылуы

АКТ,“Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Мозайка», Миға шабуыл, Постермен жұмыс   , шығармашылық тапсырма Функционалдық сауаттылық,семантикалық карта

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, тақта, стикерлер, интербелсенді тақта,ноутбук

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Логарифмдік теңдеулер және теңдеулер жүйесі»


Тақырыбы:Жаңа айнымалы енгізу әдісі арқылы квадрат теңдеулерді шешу

Мақсаты:. Биквадрат теңдеуді, квадрат теңдеуге  келтірілетін есептерді жаңа айнымалы енгізу әдісімен шешу алгоритмін  қайталап, есептер шығару дағдысын арттыру. Оқушыларды сыни ойлауға бейімдеу.

Міндеттері:

- жаңа айнымалы енгізу әдісін есептер шығаруда қолдана білу,

- оқушылардың өз бетімен ой қорытындыларын жасауға жетелеу,

- математикалық тілде сөйлеуді дамыту,

- топтық жұмыста өзара сыйластық қарым-қатынасын қалыптастыра отырып, ізденімпаздық, шапшаңдық

қабілеттерін арттыру.

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сын тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, Талантты және дарынды балаларды оқыту.

Стратегиялық іс-әрекеттер: Критериалды бағалау, АКТ, «Сергіту сәті», «Ақылды доп» стратегиясы, Рефлексия «Алақан».

Сабақ кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Ұйымдастыру кезе

ңі: (2мин)

Оқушылармен амандасу. Сыныптың сабаққа даярлығын қадағалау. Топқа қызыл, жасыл, сары, көк түстер арқылы бөлу. Көшбасшыларға бағалау парағын таратады.

Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

«Алақан» психологиялық ахуал өткізу.

Жүргізілуі: әр топ мүшесі өзінің алақаның ақ параққа түсіреді. Алақан бейнесінің ортасына өз аттарын бас әріппен жазады. Кейін ол өз алақаны бейнеленген қағазды , көршісіне береді, ол көршісі парақтағы бейненің бір саусағына алақан иесіннің жақсы қасиеттерін жазып, суретті әрі қарай жалғастырады. Парақ қағаз өз иесіннің қолына тигенде тренинг аяқталады. Тренинг аяқталған соң әр топ мүшесіне өз алақаны таратылып беріледі.

Сабаққа дайындалады.

Түстер арқылы топқа бөлініп отырады.

Топ көшбасшысын сайлайды.

Топ атын анықтайды.

1 -топ Квадрат теңдеулер

2 - топ Биквадрат теңдеулер

3 - топ Келтірілген теңдеулер

4 –топ Толымсыз теңдеулер


«Жақсы» формативті бағалауы

Түрлі түсті қағаз

дар

Қызығушылық

ты ояту


Үй жұмысын «Блиц сұрақтар» арқылы тексеру-5 ұпай

1. Қандай теңдеу квадрат теңдеу деп аталады ?

2. Егер ах2 +вх+с=0 теңдеуіндегі в немесе с нөльге тең болса, онда теңдеулер қандай теңдеулер болады ?

3.Қандай теңдеу биквадраттық теңдеу деп аталады ?

4. Қандай теңдеу келтірілген теңдеу деп аталады?

5.Квадрат теңдеуді шешудің қандай әдістерін білесіңдер ?

6. Квадрат теңдеудегі а, в, с сандары қалай аталады?

7. Қандай теңдеуді толымсыз квадрат теңдеу деп атайды?

8. Толымсыз квадраттық теңдеулердің неше түрі бар?

9. Дискриминант формуласын айт.

10. Егер дискриминант нолден үлкен болса, теңдеудің неше түбірі болады?

11. Егер дискриминант нолден кіші болса, теңдеудің неше түбірі болады?

12. Егер дискриминант нолге тең болса, теңдеудің неше түбірі болады?


Өзінді тексер.Жеке жұмыс-5ұпай беріледі.

Топпен жұмыс-5ұпай беріледі.

«Квадрат теңдеуді шешу әдістері» математикалық газет дайындап әкелу

Бағалау критерийлерін анықтап алу.

1-топ. Теңдеуді «көбейткішке жіктеу» әдісімен шешу.

2-топ. Квадрат теңдеуді «Виет теоремасы»

бойынша шешу.

3-топ.Квадраттық теңдеуді« Екімүшенің квадратын айырып алу» әдісімен шешу.

4-топ.Квадраттық теңдеуді« Формула арқылы шешу» әдісімен шешу.

Үй жұмысын ИТ арқылы тексереді.


















Әр топ дайындап әкелген математикалық газеттерін тақтаға шығып қорғайды.

Критерийлердің орындалғанын анықтайды. Дескрипторлар арқылы бағалайды.






Критериий

лер

Дескрипторлар




Формула




Мысалдар




Мат.тілде қорғау





«Критериалды»

Бағалау





«Смай

ликтер» арқылы бағалау


Ватман


Мағына

ны тану












Сергіту сәті










1. Деңгейлік тапсырмалар-5ұпай

«Кім жылдам?»

Оқушыларға карточкалар беремін. Топтық жұмыс ұйымдастырамын.

Деңгейлік тапсырмалар берілген таратпа материалдарын таратамын.

А деңгейі тапсырмасы 

В деңгейі тапсырмасы

С деңгейі тапсырмасы: +

«Бас бармақ»

формативті бағалауы

Интерактивті тақта


Бейне-клип көрсету «Биле-биле»

Қимыл-қозғалыстар жасап сергіп қалады


Бейне-клип

Тест тапсырмалары

1) 7х2 – 31х – 6 = 0 теңдеуінің дискриминантын есептеңіз.

А. D=1129;   B. D=919;  C. D=793;    D. D=1003

2) Берілген теңдеулердің арасынан келтірілген квадрат теңдеуді көрсетіңдер.

А. 5x2 – 29=0;    В. –x2 + 2x – 4.8=0;   

С. x3 + x2 + 12x=0;   D. x2 – 0.7x -0.75=0

3) х4 +8х2 – 9 = 0 теңдеуді шешіңіз.

А. -1; 1           В. -2; 5     С. -3/2;    D. -8/5.

Есептер шығаруда қолданылған әдістер, қасиеттердің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасына салуды ұйымдастырамын.

1. Берілген тапсырмаларды жеке-жеке орындайды.


Тақтада дұрыс жауаптар жазылады, оқушылар дәптерін ауыстырып тексереді.

Венн диаграммасын топпен толтырады.










Таратпа қағаз

дар, смайликтер

Бағалау

«Ақылды доп» стратегиясы

Бағалау критерилері:
« 5 » бағасы - 20-25 ұпай
« 4 » бағасы - 15-19 ұпай
« 3 » бағасы- 11-14 ұпай

Оқушылар бір-біріне допты ұсына отырып ашық, жабық сұрақтар қояды, келесісі жауап береді т.с.с

«Жақсы» формативті бағалауы


Үйге тапсырма

  1. №326 (2,4,6,8,10,12), №385 (2,4)

  2. Квадрат теңдеу тақырыбына тарихи дерек жинау.

Үй тапсырмаларын күнделіктеріне жазады.



Рефлек

сия

«Алақан» кері байланысы.

Оқушылар «алақан саусақтарына» сабақтан алған әсерлерін жазады


Қағаз

дар












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Логарифмдік теңдеулер және теңдеулер жүйесі

Автор: Аксисенова Гүлнар Канаткалиевна

Дата: 18.05.2017

Номер свидетельства: 416531
