Тақырыбы | Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері |
Сілтеме | Алгебра және анализ бастамалары оқулығы,авторлары- А.Е. Әбілқасымова, Т.П Кучер, В.Е. Корчевский, З.Ә. Жұмағұлова –Алматы: Мектеп, 2015 жыл/ |
Мақсаты | Оқушылардың логарифмдік теңдеулер және олардың жүйесін шешудің тәсілдерін қолдана білу бейімділіктерін қалыптастыру. Ойлау есте сақтау қабілеттерін , өз бетінше жұмыстану дағдысын қалыптастыру, шығармашылықпен жұмыс жасауына ықпал ету;Алға қойған мақсатқа жетуге, жауапкершілікке, ұжымдық жұмысқа, өзара көмек көрсетуге тәрбиелеу. |
Түйінді идея | Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс |
Күтілетін нәтиже | Оқушылардың логарифмдік теңдеулер және олардың жүйесін шешудің тәсілдерін қолдана біледі, жеке жұмыстар орындайды, сабақ барысында өздерін бағалайды |
Мұғалім үшін оқу нәтижелері | Топтық жұмыс арқылы оқушылар нақты ,түйінді идеяларын ашып айта білуге үйренеді , сыни тұрғыдан ойлану қабілеттері артады. Сұрақтар қою арқылы өз ойларын тұжырымдай алатын болады, аталған тақырыпты қайталау барысында дұрыс шешім қабылдай біледі.Оқушылардың өзін және достарын бағалау мүмкіндіктері артады; |
Қолданылатын әдіс -тәсілдер | Сыни тұрғыдан ойлау | Топтық жұмыс | Деңгейлік оқыту |
Қолданылатын материалдар: | Постер, стикер маркерлер,компьютер | | |
Кезеңдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль |
Ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосфера-сын қалыптас-тыру | Сәлемдесу тренингісін өткізеді.Оқушыларды топқа бөледі. Оқушылар назарын сабаққа аударады. | Бір-біріне жақсы тілек айтады. Сабақтың мақсатын қояды.Топқа бөлінеді. | Білім берудегі басқару және көшбасшылық |
Қызығушылы ғын ояту. Миға шабуыл. | «Миға шабуыл»стратегия-сы бойынша топтарға тапсырма беру.Тақырып бойынша сұрақтар ұйымдастырады. Ауызша сұрақтар қою -Қандай теңдеу логарифмдік деп аталады? -Логарифмдік теңдеулерді шешудің қандай тәсілдерін қарастырдық? | Әр топтан бір-бір білетін мәліметтерін жеткізе отырып бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды. | Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер(диалог-ашық сұрақтар) |
Мағынаны тану | Топ мүшелері тапсырмаларымен танысады,тапсырмаларды орындайды,тақтаға шығарып қорғайды. І топ: logа х-логарифмдік функцияның қасиеттері: 1.Д(logа х) =(о; ) 2.R(logа х) =(-; ) 3.а1=у= logа х - өспелі 4.о у= logа х- кемімелі | Тапсырманы өз беттерінше түсінеді. Топ мүшелері қолдауды сезіне отырып, топтың жұмысын бірлесе отырып орындайды. Оқушылар сын тұрғысынан ойланып,өз ойларын толық, ашық түрде айта алады. | Білім берудегі басқару және көшбасшылық |
Мағынаны ашу | ІІ топ: логарифмнің қасиеттері ІІІ топ: логарифмдік теңдеулерді шешу тәсілдері IV топ: логарифмдік теңдеулер жүйесін шешу тәсілдері 2) кластер қорғау | Берілген тапсырмаларды топта талқылап, бірлесе жұмыс жасайды. Топтар өз тапсырмалары бойынша, басқа топтарға сұрақ қою. | Білім берудегі басқару және көшбасшылық Диалог – ашық сұрақтар (СТО-миға шабуыл) |
Бағалау: | Бағалау парақшалары | Өзіне және (өзгелерге) баға қояды. | Оқыту үшін және оқуды бағалау-крийтериалды бағалау |
Кері байланыс | Рефлексия жазғызу | Стикерлер арқылы | |
Үйге тапсырма: | №324,№627,№629 | | |