Саба?ты? та?ырыбы: Логарифмдік те?деу. Логарифмдік те?деулер ж?не оларды? ж?йелерін шешу
Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: Та?ырыпты игере отырып, логарифмдік те?деулермен танысып, логарифмдік те?деулерді ж?не оларды? ж?йесін шешуді ?йрету.
Дамытушылы?: О?ушыларды дамыту ма?сатында ж?мыс ж?ргізу, ?з бетімен есеп шы?аруда ?ажетті білім, білік, іскерлік да?дыларын ?алыптастыру, о?ушыларды? логикалы? ойлау ?абілеттерін дамыту;
Т?рбиелік: жауапкершілікке, жылдамды??а т?рбиелеу
Саба?ты? т?рі: жа?а саба?
Саба?ты? к?рнекілігі: кітап, дидактикалы? материалдар.
Просмотр содержимого документа
«Логарифмдік те?деу. Логарифмдік те?деулер ж?не оларды? ж?йелерін шешу »
Сынып: 11 «А»
Өткізілу мерзімі: Тексерген: ________________________________
Сабақтың тақырыбы: Логарифмдік теңдеу. Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелерін шешу
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Тақырыпты игере отырып, логарифмдік теңдеулермен танысып, логарифмдік теңдеулерді және олардың жүйесін шешуді үйрету.
Дамытушылық: Оқушыларды дамыту мақсатында жұмыс жүргізу, өз бетімен есеп шығаруда қажетті білім, білік, іскерлік дағдыларын қалыптастыру, оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;
Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар.
Сабақ барысы:
Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту.
ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру
ІІІ. Негізгі кезең: Жаңа тақырыпты игеру.
Анықтама.
(1)
түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңдеуді логарифмдік теңдеу деп атайды.
Логарифмдік теңдеуді шешу үшін:
1) теңдеудің екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіру;
2) жаңа айнымалы енгізу;
3) потенциалдау керек.
Анықтама. Құрамында логарифмдік теңдеулері бар теңдеулер жүйесін логарифмдік теңдеулер жүйесі деп атайды.
№ 233
2) 3)
№ 234
1)
Жауабы: (9; 1)
2) Жауабы: 2; 12) 3)
Жауабы: . Жауабы: 5.
№ 232
1) 2) 3)
№ 237
Жауабы: (1000; 100)
ΙV. Бекіту кезеңі: №238
V. Үйге тапсырма беру кезеңі: № 236
VІ. Рефлексия. 1) не білемін? 2) не білмеймін? 3) не білгім келеді?
VΙІ. Бағалау кезеңі: Оқушыларға білім деңгейіне сай баға қою.