Мерзімі: 9.10.2014.
Тақырыбы: Квадрат. Ромб.
Мақсаты: Квадрат және ромбының анықтамасын және оның қасиетін түсіндіру. Қасиеттерін қолдануға есептер шығаруға үйрету.
Сабақтың бөлімі | Сабақтың кезеңдері | Әдіс -тәсілдер | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) | | Топқа бөлу Фигура арқылы топқа бөлінеді. | Фигуралар таратылады. | Фигураның түсі бойынша топтасады. Топ басшылары сайланады. | Формативті | Түрлі түсті қағаз қималары, слайд. |
Үй жұмысын тексеру (2 мин) | | | Сұрақтарға жауап беру керек. | Топтар бір біріне сұрақ қойып, соның дұрыстығын тексереді. | формативті | |
Білу (2 мин) | II.Қызығушылықты ояту. | | Ромбы мен квадратқа байланысты слай көрсетіледі. | Сол слайд арқылы оқушылар тақырыпты білетін болады. | | Интерактивті тақта, слайд. |
Түсіну (5 мин) | III. Жаңа білімді меңгеру | Миға шабуыл әдісі | Ромб және квадрат тақырыптары оқуға беріледі. Фигураны неліктен квадрат деп атайды? Ромб параллелограмнан қандай айырмашылығы бар? Ромб үшін параллелограмның қандай қасиеттері орындалады? Квадрат үшін тіктөртбұрыштың қандай қасиеттері орындалады? Дильтоид төртбұрышы? | Тақырыптарды оқып, топ ішінде талқылайды. | Формативті Бағалау парақшасы | Оқулық. Слайд. Сайт: www.myshared.ru/slid/457390/ |
Қолдану (16 мин) | V. Теориялық білімді практикада қолдану | Оқулықпен жұмыс (жеке жұмыс) | А деңгейі №46 а=6,5 дм Р=4а=4*6,5=26 дм № 60 Р=3,2 см а=Р/4=3,2/4=0,8 В деңгейі №51 Үшбұрыштың теңдігінің белгісін пайдалана отырып дәлелдейді. С деңгейі №55 P=16 дм, h=2дм. Т/к:доғал бұрышты? a=P/4=16/4=4 биіктік қабырғаның жартысына тең. Демек сүйір бұрышы 300. Бұдан шығатыны доғал бұрышы 1500. | Деңгейіне қарай есептер шығарады. | Формативті Бағалау парақшасы | Оқулық. Слайд. |
Талдау (7 мин) | IV. Жаңа білімді меңгеру | Венн диаграммасы. (жеке жұмыс) | Ромб және квадраттың қасиеттерін салыстырылады. | Венн диаграммасын толтырады. Ромб және квадраттың ортақ қасиетін және айырмашылығын тауып жазады. | Формативті Бағалау парақшасы | Слайд. кесте . |
Жинақтау (5 мин) | VI. Жаңа білімді бекіту. | Балық қаңқасы әдісі. (топтық жұмыс) | Балықтың қаңқасы салынған сурет тақырыпты, қасиеттері, формуланы жазады.. | Ромб пен квадраттың қасиеттерін жазады. Сонғы қортындыға периметрдің формуласын жазады. | Формативті Бағалау парақшасы | Оқулық. Слайд |
Бағалау (5 мин) | Үй тапсырамсы: 3.2, 3.3 тақырыптары, № 58, логикалық | | Критерий бойынша бағалау. | Өзін өзі бағалау. Кері байланыс. Смайликпен бағалау. | Формативті (смайликпен) Бағалау парақшасы | |