kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Көбейту мен бөлу амалдары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушыларға көбейту мен бөлу амалдары туралы түсінік беру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Көбейту мен бөлу амалдары»

Бақылау жұмысы № 1

Мақсаты: оқушылардың көбейту мен бөлу амалдары туралы білімі мен білігін жүйелеу; есеп шығару, есептеу дағдысын қалыптастыру; салыстырып, талдай отырып өздігінен жұмыс істеуге баулу, білуге баулу.

Әдісі: өздік жұмыс.

Көрнекілігі: тақтадағы жазу, дәптер, сызбалар.

Түрі: бақылау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Күнге қолдарыңды созыңдар. Күннің жомарт сәулелері ананың нәзік алақанындай аялайды, сипалайды, жылытады.Сиқырлы күн барлық өкпе мен мұңды ерітіп жібереді. Жүрегімізді жылу мен махаббатқа толтырады.

Барлығы: Күн жарығын алақанға саламын,

Жүрегіме басып ұстай қаламын.

Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді,

Болып кетер сонда дереу жан-жағым.

-Міне, жүрегіміздегіосындай жылумен сабағымызды бастаймыз. Бүгін «Білгенімізді қайталаймыз!» деген мақсатпен жұмыс істейміз.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: өздігінен жұмыс істей отырып, өткенді қайталау, білімін тиянақтау.

ІІІ. Бақылау жұмысы

І нұсқа

Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысына жікте: 628; 937; 132.

(628 = 600 + 20 + 8; 937= 900 + 30 + 7: 132 = 100 + 30 + 2)

Есепте:

549 -40 = 509 980 – (263 + 37) = 980 - 300 = 680

305 + 95 = 210 (389 + 164) – 245 = 553 – 245 = 308

Қосындыны көбейтіндімен алмастыр және өрнектердің мәндерін тап:

2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 2 ∙ 5 = 10 4 + 4 + 4 + 4 = 4 ∙ 4 = 16

6 + 6 + 6 = 6 ∙ 3 = 18 5 + 5 = 5 ∙ 2 = 10

Есепті шығар.

Залды безендіру үшін 86 қызыл шар және одан 48-і артық көк шар сатып алынды. Барлығы неше шар сатып алынды?

Қызыл ш. – 86 шар Шешуі: 86 + (86 + 48) = 86 + 134 = 220

? Жауабы: барлығы 220 шар сатып алды.

Көк ш. - ?, 48 шар артық

Қабырғасының ұзындығы 3 сантиметрге тең шаршы сыз. Оның периметрін тап.

Р = 3 ∙ 4 = 12 (см)

ІІ нұсқа

1). Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысына жікте: 739; 421; 996.

= 700 + 30 + 9; 421 = 400 + 20 + 1; 996 = 900 + 90 + 6

2). Есепте:

728 + 80 = 808 (349 + 58) – 146 = 407 – 146 = 301

– 566 806 – (487 +113) = 806 – 600 = 206

3). Қосындыны көбейтіндімен алмастыр және өрнектердің мәндерін тап:

3 + 3 + 3 + 3 = 3 ∙ 4 = 12 8 + 8 + 8 = 8 ∙ 4 = 24

4 + 4 + 4 = 4 ∙ 3 = 12 5 + 5 + 5 + 5 + 5 = 5 ∙ 5 = 25

4). Есепті шығар.

300г шоколад кәмпит сатып алынды. Бұл карамель кәмпитке қарағанда 50г кем. Сатып алынған кәмпиттердің массасы қандай?

Шоколад к. – 300г Шешуі: 300 + ( 300 – 50) = 300 + 250 = 550

? Жауабы: барлықсатып алынған кәмпиттің массасы 550 г

Карамель к. - ?, 50г кем

5).Қабырғаларының ұзындықтары 4 сантиметрге және 2 сантиметрге тең тік төртбұрыш сыз. Оның периметрін тап.

Р = (4 + 2) ∙ 2 = 6 ∙ 2 = 12 (см)


ҮІІ. Сабақты қорыту. Бүгінгі сабақта не істедік? Саған не ұнады?

ҮІІІ. Үйге тапсырма: Қайталау. Бағалау.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Көбейту мен бөлу амалдары

Автор: Нұрмағанбетова Динара Шынғысқызы

Дата: 01.08.2018

Номер свидетельства: 475465
