kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кесінді.Кесіндінің ұзындығы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Данная разработка предназначена для учителей математиков с казахским языком обучения. Для учащихся 5 класса

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кесінді.Кесіндінің ұзындығы»

Пән: математика
Сынып: 5 «В»

Күні: 04.10.2016ж
Сабақ тақырыбы: Кесінді. Кесіндінің ұзындығы
Мақсаттары: 
Білімділік: Оқушыға кесінді ұғымын меңгерту. : Кесіндінің геометриялық фигура екендігін және оны қандай әріптермен белгілейтінін үйрету. Біліктерін сараланған есептер шығару арқылы логикалық оймен іске асыра білу. 
Дамытушылық: Оқушының оқу материалын ұзақ есте сақтауына жағдай жасау. 
Тәрбиелік: Алған біліміне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету, пәнге деген қызығушылығын арттыру. 
Әдіс- тәсілдері: сұрақ- жауап, есептер шығару , дидактикалық ойындар, ауызша жаттығулар.
Сабақ барысы: 
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу 
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. Әрбір натурал сан үшін 1) кейінгі натурал санды; 2) алдыңғы натурал санды атауға бола ма? 
2. Натурал сандарды жазу үшін қолданылатын белгілер қалай аталады? 
3. Кез келген натурал санның жоғарғы разрядтарда қандай цифр жазылмайды? 
3. Жаңа сабақ
Түзудің берілген екі нүктесі мен олардың арасында жатқан барлық нүктелерден тұратын бөлігін кесінді деп атайды.
В  А 
1 - сурет 
Сызықтарды өлшеуге бола ма? Кесіндіні ше?» деген сұрақтар қойылады.
Кесіндіні өлшеу оларды өлшем бірлігі ретінде қабылданған қайсыбір кесіндімен салыстыруға негізделген.
Өлшем бірлігі ретінде мм, см, дм,... т.с.с деп алу қабылданған.
Кесінділердің стандартты халықаралық өлшем бірлігіне метр қабылданған.

Бүгінгі сабақта біз кесінділерді өлшеп салу барысында құрал ретінде сызғышты қолданамыз, өлшем бірлігінде см-ді қолданайық.

IV Бекіту.
Бүгінгі сабағымызда нені оқып үйрендік?
Кесінді дегеніміз не? Тағы қандай геометриялық фигураларды білдіңдер?
7. Есептер шығару: № 1, 2, 3 Мыс:
1. Ұзындығы 4 см кесінді сыз. Оны әріптермен белгіле
2. АВ кесіндісі 3 см, Ал АК кесіндісі 1 см. КВ нешеге тең?

1. АВ кесіндісі 3,5 см, АС кесіндісі 7,5 дм, ВС-ның ұзындығын тап. 
1. Осы кесінділерді салыстыр.

2. 786*х=83201+22909 (3850+1892):х=638 5088:х=256626:807 (6000-1744):х=8

Ү. Қорытындылау: 
Үйге: №





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Кесінді.Кесіндінің ұзындығы

Автор: Кыдырова Ардак Оразаевна

Дата: 05.01.2017

Номер свидетельства: 375762
