kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Иррационал теңдеулер және оның жүйесін шешу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Иррационал теңдеулерді шешу үшін бірінші оны квадраттаймыз

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Иррационал теңдеулер және оның жүйесін шешу»

Мектеп:


Күні: 21.11.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Исмайлова Г.Е.

Сабақтың тақырыбы

Иррационал теңдеулер және оның жүйесін шешу

Сабақтың мақсаты

1. Иррационал теңдеудің анықтамасын білу, оның мүмкін болатын мәндер жиынын анықтайды

2.Теңдеудің екі жағынn дәрежеге шығару әдісі арқылы иррационал теңдеулерді және теңдеулер жүйесін шеше алады


Бағалау критерийі

1.Иррационал теңдеулерді шеше алады

2.Теңдеулер жүйесін шешудің тәсілдерін қолданады

3.Түбірлері арқылы шешімдерін таба алады

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

Квадрат теңдеу анықтамасын түсінеді және ауызша/жазбаша оның өмірдегі кейбір қолданыстарын біледі

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Теңдеу,теңдеудің түбірі, теңдеуді шешу, мәндес теңдеулер:

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Иррационал теңдеу дегеніміз

Құндылықтарға баулу




Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау

Пән аралық байланыс

Физика есептеулерде жуық мәнде есептеу

Алдыңғы білім


Теңдеулер жүйесінің шешу жолдары

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


1). Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу

2). Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Сыныпқа атмосфералық ахуал орнату

«Ортақ қалам» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау.

Сұрақтар.

  1. Қандай теңдеуді иррационал теңдеу деп айтамыз?

  2. Иррационал теңдеулерді шешудің қандай әдістері бар?

  3. Қандай түбірлерді бөгде түбір деп атаймыз?

  4. Иррационал теңдеулер жүйесі дегеніміз не?

  5. Иррационал  теңдеуді  шешу  барысында  қандай теңдеулер  шығарылуы  мүмкін?

Үйге берілген есепті тақтадағы жауаппен тексеру. Кері байланыс

Бағалау парағы тақтаға іліп қоямын.



Сабақтың ортасы


1-тапсырма. «Сәйкесін тап» әдісі бойынша .Жеке жұмыс. 7-мин


1

ММЖ таба алады


2

Теңдіктің екі жақ бөлігін квадраттайды


3

Теңдеудің шешімін табады


Кері байланыс. Бағалау.

2-тапсырма «Ойымды жалғастыр» әдісі. Жұптық жұмыс. 10мин

№127-128

Теңдеулер жүйесін шешіңдер.

Дескриптор


1

Теңдеулер жүйесінен қосу тәсілімен х және у табады

2

Ұқсастарын жинайды


3

Теңдеудің шешімін табады



Кері байланыс. Бағалау

Қосымша.

3-тапсырма. Топтық жұмыс. «Сиқырлы сандықша» әдісі. Есептер беріледі


Bilim lant алынған тапсырмалар

























Оқулықтан пайдалану











Сабақтың соңы


Сабақты қорытындылау:

  1. Қандай тапсырмалар қиындық туғызды?

  2. Неліктен?

  3. Жұмыста нені ескермедіңіздер?

  4. Неліктен?

  5. Нәтижені қалай жақсартуға болады?

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

1. Нені үйрендім?

2. Нені білгім келеді?

3. Нені түсінбедім?

Үй тапсырмасын беру. №126- есептер







Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?





Сaрaлaудың «Қaрқын» әдісі aрқылы тaлдaуды жүзеге aсырyды жоспaрлaп отырмын. Себебі, кейбір оқушылaр тaпсырмaны жылдaм орындaйды, aл кейбіреулері уaқытты қaжет етеді. Ерте аяқтағандарға қосымша тапсырма ұсынылады.

Саралаудың«Диалог және қолдау көрсету» тәсілімен кейбір оқушыларға жан-жақты әрі нақты көмек беріп,ойланту үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала әзірленген сұрақтар қою арқылы сөзбен қолдау көрсетемін, яғни уәждерін арттырып, ынталандырамын.

Саралаудың «Қорытынды»

Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне көз жеткізу үшін қолданамын

Саралаудың «Бағалау»

Оқушылардың жетістіктерін бағалау арқылы олардың оқуына қолдау жасау

ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар өз-өзін бағалайды. Оқушылар бір-біріне толықтыру сұрақтарын қояды.

ҚБ«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар бағдаршамның түстерін пайдалана отырып, өз-өздерін бағалайды. Қызыл - түсінбеймін, сары- сұрағым бар, жасыл - барлығы түсінікті.

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы өзгені бағалау арқылы өзінде жоқты табу немесе өзгенің жетістігі арқылы өз кемшілігін тауып оны түзетуге бағыттау мақсатында білімдерін жетілдіреді.

Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты қолдау көрсету.



Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары



Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Иррационал теңдеулер және оның жүйесін шешу

Автор: Исмайлова Гулбахар Есиркегеновна

Дата: 21.11.2018

Номер свидетельства: 486905
