kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Интеграция сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

4 сынып математикасы мен өзін - өзі тану пәнінің интграцияланған сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Интеграция сабақ»

Қосымша № 6

«Өзін-өзі тану» пәнімен интеграцияланған математика сабағының жоспары

Мектеп «Бейнеу ауданы Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі» ММ

Мерзімі 11.03.2017 ж Мұғалім Кайранова Кундыз Жылкыбаевна Сынып 4 Оқушы саны 24 Тақырыбы Құндылық Сүйіспеншілік Қасиеттер сүйіспеншілік, татулық, достық


Сабақтың мақсаты: оқушыларды әңгіме авторымен таныстыру, әңгіме идеясына тоқтала отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу.

Сабақтың міндеттері:

1.Біліміділік: оқушыларға әңгіме мазмұнын түсіндіре отырып, достық туралы түсінік беру.

2.Дамытушылық: оқушылардың мәтін идеясын аша отырып, сүйіпеншілік қасиетін дамыту.

3.Тәрбиелік: оқушыларды сүйіспеншілікке, татулыққа, достыққа тәрбиелеу.


Ресурстар: (материалдар, көздері)




Сабақтың барысы:

Сыртқы интеграция (Өзін-өзі тану сабағының әдістемелік тәсілдерін қолдану)

Ұйымдастыру кезеңі. а) Оқушылардың сабаққа қатысуын және оқу құралдарын тексеру; ә) ????? б) 5Т ережесі (тәртіп, талап, тыныштық, тазалық, татулық)

Тыныштық сәті.

Үй тапсырмасын сұрау, қорыту

«Наурыз» өлеңін жаттау (оқушыларға постер қорғату әр топ өз қалауларынша өлеңді суреттейді)

  • Сонымен бұл өлеңде қай мезгіл туралы айтылған?

  • Көктем мезгілінің қандай ерекшеліктері бар екен?

  • Сіздер қай мезгілді жақсы көресіздер, неліктен?


Дәйексөз:

«Табиғаттың өзінде өзгеше бір сүйсінерлік, жанға жайлы бір нәрсе бар»

Ш.Уәлиханов

  • Ұлдарға хормен айтқызу

  • Қыздарға хормен айтқызу

  • Барлығына хормен айтқызу

Осы дәйексөзден қандай ой түйдіңдер?

Ішкі нтеграция (жалпыадамзаттық құндылықтарды сабақ мазмұнына интеграциялау)

  • Әңгіме авторы Ә.Кекілбай туралы әңгімелеу.

  • Қазақ халқының ырымдары туралы мағлұмат.

Тасбақаның шөбі

Қарабала атқа қонды. Кісі мінсе кібіртік, бос жіберсең суаяқ құла жусан санатар мыжың жүрісіне сап, мимырт басады. Сала құлаш резеңке шұбыртқы Қарабаланың малынған ұзын жеңінің ішінде.

Ауылдың алдындағы қара жал қақырай сөгіліпті. Қайда қарасаң – шөп арасында кетіп бара жатқан тасбақа. Тұқшыңдаған немелер тұяқ дыбысын, естігенде мойындарын іштеріне тығып бұға қалады да, сәл ұзасаң, қайтадан тарбаңдай жөнеледі.

Міне, керемет! Табаның орнындай бір үлкен жарықтан енді шыға берген тасбақа аяғы аспаннан кеп үйелеп қапты. Қыртыс – тыртыс қысқа мойнын әнтек созып, жан дәрмен тырбаң – тырбаң етеді. Аузында бір тал шөп. Бидайдың дәніндей екі шегір көз бетіңе бедірейе қарайды.

Қарабала шыбын жаны көзіне көрініп азапқа түскен бейшараны етбетінен аударып салайын деп, шыбыртқысын созып еңкейе берді де, тасбақанаың жазғытұрым жер астынан тістеп шыққан шөбін алған адамның қай қалауы да орындалады дейтін әңгіме ойына оралып, атынан түсті. Қасына барды. «Біссімілә!» деп шөпті алды. Инедей ғана бір тал шөп. Құмақтарда көп өсетін көсіктің сабағына келіңкірейді. Алақанына салып сипап көрді. Сосын көзі бақырайып үйелеп жатқан тасбақаны етбетінен аударды. Атына мінді. Анадай жерге барып артына бұрылды. Киелі тасбақа әлі бауыр көтере қоймаған қу жусандардың арасына қарай тырмыса жорғалап барады.



  1. Мәтінде халықтың қандай ырымы туралы айтылған?

  2. «Шыбын жаны көзіне көріну» дегенді қалай түсінесің?

  3. Тасбақаны суреттеген жерін мәтіннен тауып оқы.

  4. «Әлі бауыр көтере қоймаған қу жусан» дегенді басқа қандай сөзбен ауыстыруға болады?

  5. Қарабаланың орнында болсаң, сен не істер едің?

  6. Саған осындай немесе осыған ұқсас жағдай кездесіп көрді ме?

  • Сонымен айналадағы қоршаған ортаға (табиғатқа, адамға, жануарларға, бір – бірімізге) сүйіспеншілікпен қарауымыз керек


Көсік – далада, құмдақ жерде өсетін сәбіз тәрізді жабайы өсімдік.

Үй тапсырмасы Тасбақаның шөбі

Өзің білетін ырымдарды жазып келу.

Сабақтың қорытынды сәті (оқушыларды бағалау, сабақтан алған әсерлерін табиғат көрінісіне жазу, құрастыру)

Топпен ән айту


Ескерту
































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Интеграция сабақ

Автор: Кайранова Кундыз Жылкыбаевна

Дата: 28.04.2017

Номер свидетельства: 412164
