kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі ?рнекті? квадраттарыны? айырымы

Нажмите, чтобы узнать подробности

К?ні: 11.12.2015ж.

Саба?ты? та?ырыбы: Екі ?рнекті? квадраттарыны? айырымы.

Саба?ты? ма?саты: Екі ?рнекті? квадраттарыны? айырымыны? формуласын  пайдалана отырып есеп шы?ару?а да?дыландыру.

Саба?ты? міндеттері:

1. Екі ?рнекті? квадраттарыны? айырымыны? формуласын пайдалана тоырып есептерді ?атесіз шы?ару?а да?дыландыру;

2. ?з бетінше білім алу?а да?дыларын ?алыптастыру, логикалы? ойлау ?абілеттерін дамыту:

3. О?ушыларды шыдамдылы??а, д?лдікке, ??ыптылы??а т?рбиелеу. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі ?рнекті? квадраттарыны? айырымы»

Күні: 11.12.2015ж

Сабақ тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырымы


Сабақ мақсаты: Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын пайдаланып, ол формуланы өрнектерді ықшамднауда қолдана білу бейімділігін қалыптастыру; 

Сабақтың міндеттері

  • Екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласын қолдана отырып есептерді қатесіз шығаруға дағдыландыру;

  • Өз бетінше білім алу дағдыларын қалыптастыру, логикалық ойлау, пәнге қызығушылығын арттыру;

  • Оқушыларды шыдамдылыққа, дәлдікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Өткізу түрі: «Биоақпараттандыру және синергетика» жобасының «Жаттықтырғыш» картасы.
Оқу сабағының 3 типі. Іс-әрекет тәсілдері мен білімді кешенді қолдану бойынша оқыту сабағы: мотивация іс-әрекеттер мен кешенді білімді өзектендіру ұқсас және жаңа жағдаяттарда білімін өз бетінше қолдану бақылау және өздік бақылау түзету түйсіну.

1

1 цикл

Ұйымдастыру кезең Мотивация

Амандасу , түгендеу, сабақтың мақсатымен таныстыру.

Ұжымды белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі


2

1 цикл

Жетекші білімдері мен іс-әрекет тәсілдерін өзектілендіру

Сынып үш тапсырма алады

ТКШ – АКШ – ЖКШ.

I нұсқа №11

II нұсқа №12

Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады, «Қолдағы қаламсап – бұл қателік» бұйрығы беріледі. Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады.

Жұмыстың аяқталуы 5+30 формуласы бойынша. Сыныпты үш топқа бөлу –

Альфа: ТКШ–АКШ-ЖКШ,

Бета: АКШ-ТКШ,

Гама: ТКШ тапсырмаларын орындау арқылы жүзеге асырылады.


Карта бойынша сыныптың орналасу ережесі

«Альфа» тобы әрбір қатардың бірінші нұсқасында отырады. «Альфа» тобындағы оқушылар бір-бірден әрбір партада отырады. «Бета» тобы әрбір қатардың екінші нұсқасында отырады. «Гамма» тобы қалған орындарды иеленеді.


Әрбір топ тапсырмаларының орындалуын бақылау үшін алты сарапшы бекітіледі

3

Ұқсас және жаңа жағдаяттарда білімді өз бетінше қолдану

«Альфа» №1- 30 ЖҚШ

«Бета» № 1-10 АҚШ

«Гамма» № 1-10 ТҚШ


Жұмыстың аяқталуы тек «Бета» және «Гамма» топтары үшін 5+30 формуласы бойынша.

4

Бақылау және өздік бақылау

«Бетта» және «Гамма» топтарында тапсырмаларды орындауы кезеңді тексеріледі.

Рұхсат 1. 10 тапсырмадан 1 қате болып оны келесі кезеңде өз бетімен түзетуге келісілген жағдайда. Егер де, қате саны көп болатын болса онда, оқушы төменгі деңгейге өтеді.

5

Түйсіну

«Бета» № 11-20 АҚШ

«Гамма» № 11-20 ТҚШ

Сарапшылар тексереді

6

Мотивация

Мұғалім оқушылардың жұмысының әсерлілігін анықтайды және оқушылардың жетістіктеріне сүйене отырып оқытылған тақырыптың аяқталу уақытын болжайды.

Міндетті түрде сыныптың көшбасшысына сөз беріледі

7

Келесі цикл

«Бета» № 21-30 АҚШ

«Гамма» № 21-30 ТҚШ

Сарапшылар тексереді

8

Үй тапсырмасы

«Бета» №31-40 АҚШ

«Гамма» № 31-40 ТҚШ

Өзінің күрделілік деңгейінен 10 тапсырмадан кем емес

9

Бағалау

Альфа-5

Бета-4

Гамма-3

Мұғалім «Гамма» тобындағы бір-екі оқушыға 4 ұпай беруіне құқылы егер де, олар сабақ барысында белсенділік танытып талпынса.












ТКШ

Жауабы

АКШ

Жауабы

ЖКШ

Жауабы

11

(с-n)(с+n)

с2-n2

11

(3m2+2n) (3m2-2n)

9m4-4n2

11

9b2-(a-3b)2

6ab-a2

12

(x+4)(х - 4)

x2 - 16

12

(a4+b4) (a4-b4)

а8-b8

12

(x-2)(x+2)-(x+3)(x-3)

5

21

(n-2m)(n+2m)

n2-4m2

21

(10m2-n2) (10m2+n2)

100m4-n4

21

(4x-3)(4x+3)-(х+2)(x-2)

5-15x2

22

(3a+9b)(3b-8a)

9b2-64a2

22

(5x2+2y3)(2y3-5x2)

4y6-25x4

22

(1+x)(1-x)(1+x2)

1-x4

23

(8x-2)(x+2)

64x2-4

23

(c3-d3) (c3+d3)

c6-d6

23

(2a+1)(2a-1)+(a-7)(a+7)

2a2-50

24


(2у - 3)(2у + 3)

2 - 9

24



24

(x-3)(x+3)-(x+8)(x-8)

55

25

9 – 4с2

(3-2с)(3+2с)

25



25

(2a+9c)(2a-9c)

2-81с2

26

81а2 - 49

(9а - 7)(9а + 7)

26



26

(5+c)(c-5)-(c-10)(c+10)

75

27

С2 – 0,36

(с – 0,6)(с + 0,6)

27



27

372 - 232

840

28

64 – х2

(8 – х)(8 + х)

28



28



29

16 – 4у2

(4 – 2у)(4 + 2у)

29



29



30

64х2 - 25

(8х – )(8х + 5)

30



30



31

(2с – х)(2с + х)

2 – х2

31



31



32

(9p – q)(9p + q)

81p2 – q2

32



32



33

(2с – х)(2с + х)

2 – х2

33



33



34

у2 – 121х2

( у – 11х)(у + 11х)

34



34



35

t2 – 64с2

(t – 8с)(t + 8с)

35



35



36

25х2 - 1

( 5х – 1)(5х + 1)

36



36



37

36у2 - 4

( 6у – 2)(6у + 2)

37



37



38

( х – 0,7)(х + 0,7)

Х2 – 0,49

38



38



39

( 5у – 0,3)(5х +0,3)

25у2 – 0,09

39



39



40

81 – 9а2

(9 – 3а)(9 + 3а)

40



40










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Екі ?рнекті? квадраттарыны? айырымы

Автор: Джузбаева Арай Данышбековна

Дата: 14.12.2015

Номер свидетельства: 265945
