Тақырыбы: Геометриялық фигуралар
 Мақсаты: Геометриялық фигуралар жайлы білетін білімін қайталай отырып «нүкте, сәуле, түзу, кесінді, сынық, шеңбер, шаршы, тік төртбұрыш, төртбұрыш, бұрыш» деген ұғымды айта, ажырата білуге үйрету; 100 көлеміндегі сандарды жылдам қосу, азайтуға дағдыландыру; салыстырып, ойын қорыта білуін дамыту.
 Түрі: қайталау. Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, ауызша жылдам есептеу.
 Көрнекілігі: геометриялық фигуралар, кестелер, екі таңбалы сандар.
 Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушының дәптер, қалам, кітап, сызғышын, қарындашын тексеру; зейінін сабаққа аудару.
 ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. № 9 (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру)  
 ІІІ. Мақсат қою кекзеңі: Тақырыбы, мақсатын хабарлау.
 ІҮ. Ауызша жұмыс: 1. Математикалық диктант.
 36 мен 58 қосындысының мәнін тап.( 36+58= 94)
 90 мен 25 айырмасының мәнін тап.(90-25 = 65)
 Бірінші қосылғыш 23, екінші қосылғыш 57. Қосындының мәнін тап.(23+57= 80)
 Азайғыш 74, азайтқыш 37. Айырманың мәнін тап.(74-37= 37)
 69 бен 13 қосындысының мәнін тап (69+ 13= 82)
 60 пен 28 айырмасының мәнін тап.( 60-28= 32)
 45 санын 17 арттыр (45+17= 62)
 54 санын 25 кеміт. ( 54-25= 29)
 Ү. Қайталау:
 
1. 1.Геометриялық фигураларды ата:  
 








 
 
 
 
 
 
Тік төрт бұрыштардың нөмірлерін ата: №1 ,3.
 2.Геометриялық фигураларды сызу.
 Шаршыны тап және оның периметрін есепте: № 2. Р = 1+1+1+1 = 4 (см)
 
 
 № 4. Ұзындығы 10 см кесінді сал. Оны әрбіреуінің ұзындығы 2 см тең кесінділерге бөл. Неше кесінді шықты?
 



 10 : 2 = 5 (кесінді)  
 
 
  № 5. Сынық сызықтың ұзындығын тап:
 
 2см 4 см 1см
 
 3см
  3см + 2см + 4см + 1см = 10 см
 № 6. Жұптасып жұмыс істеу. Қандай фигура артық? Неге?  
 



 
 
 
  ( дөңгелек, өйткені бұрышы жоқ)
 
 
 Есеп шығару. №7.
 
 
  Шешуі: ( 28+24) – 15 = 52 – 15 = 37
  Жауабы: Дымбілмес жексенбі күні 37 мин оқиға айтты.
 
 
 
 
 
 
 Өздік жұмыс: №8 Дымбілмес есептерді дұрыс шығарды ма, тексеріп көр.
 ІҮ. Білімдерін тексеру. Шығармашылық тапсырма орындау.
 
Әр деңгейдегі қосымша жаттығулар.
 

 
 
№ 10. ( Қарындаш ; Білгіш ; Дымбілмес ; Сызушы  
  
  2 . Салыстыру ұқсатығы, айырмашылығы 5 + 3 
  3. Көпбұрыштарды, тікбұрыштармен салыстыру.
 Ү. Сабақтың қорытындысы. Екі таңбалы сандарды салыстыру.
 ҮІ Үйге тапсырма : № 9 , 8 бет. Бағалау.