Тақырыбы: Ауданның өлшем бірлігі. Палетка
Мақсаты: Фигуралардың аудандарын таба білу білімдері. Палетка түсінігін қабылдау.
Білімділік: Фигуралардың аудандарын көзбен салыстыру арқылы салыстыра алу. Палетканы қолданып есептей алу дағдыларына үйрену.
Дамытушылық: Оқушылардың тапсырмаларды орындай арқылы ой өрістерін, іскерлік дағдыларын, ізденушіліктерінь дамыту. Ұзындық өлшем бірліктеріне байланысты есептерді шығара білу.
Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, өзін және жолдасын бағалай білуге, достыққа тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру
Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, тақтамен, оқулықпен, топпен жұмыс.
Күтілетін нәтиже: Пән бойынша фигуралардың ауданың палеткамен есептеу әдістерін толық менгерген жеке тұлға қалыптастыру.
Көрнекі құралдар: видеоролик, геометриялық фигуралар.
Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі
- Психологиялық дайындық
- Үй тапсырмасын тексеру
1.Жаппай дәптерлерінен тексеру
2. Дауы I.стап оқыту, салыстыру, қателерін түзету.
III. Ауданды есептеуді еске түсіру
IV.Жаңа тақырып:
1.Проблемалық жағдай туғызу.
3.Тапсырмалар орындату.
4. Проблемалық жағдайды шешу.
5. Серігіту сәті (геометриялық фигураларды ауада дене мүшелермен (қол, бас, аяқ, мұрын)салу.)
6. Оқулықпен жұмыс. Дәптерге есептеулер.
8. Тақтамен жұмыс.
V. Қорытынды:
1.Сабақты бекіту.
2.Үй тапсырмасы.
3. Білімдерін бағалау.
Барысы | Мұғалімнің әрекеті | Оқушылардың әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық: Кіріспе сөз: Үй тапсырмасын тексеру: Ауданды есептеуді еске түсіру: Жаңа тақырып: Сергіту сәті Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс. Қорытынды: | Оқушылардың сабаққа дайындығын байқау Бір-бірімізге жақсы көңіл күй сыйлау, бір-біріне көңіл смайликтерды сыйлау.
Іске сәт! 1.Жаппай дәптерлерін тексеру 2. Дауыстап оқыту
-Фигураның ауданың табу үшін не істейміз? -Ал енді балалар мына фигуралардың ауданын есептейік (дөңгелек, жүрекше, үш бұрыш) Оқулықтағы №3 ауызша орындау. № 4 есептерді 2 топқа бөліп шығару Оқулықтағы № 6 өздері орындайды, бір – бірін тексереді.
| Сабаққа дайындалу Бір-біріне смайликтер сыйлау, жақсы тілектер айту. -Рахмет! Дәптерлерін дайындау Салыстыру, қателері болса түзету. Өз-өздерін бағалауға парақтар алады. -Фигуралардың ұзындығын еніне көбейтеміз Тақтаға есептеп көрсету Балалар бұл фигуралардың ауданың таба алмайтынымызды айтады. Фигуралардың ауданыны палетка арқылы тауып, есептеу. Геометриялық фигураларды ауада салғызу. (Мұрын,аяқ,бас, иық, бел) №3 есепті ауызша шығарады. Топқа бөлініп есеп шығарады. Өздік жұмысын орындайды |
Тақырыбы: Ауданның өлшем бірлігі. Палетка
Мақсаты: Фигуралардың аудандарын таба білу білімдері. Палетка түсінігін қабылдау.
Білімділік: Фигуралардың аудандарын көзбен салыстыру арқылы салыстыра алу. Палетканы қолданып есептей алу дағдыларына үйрену.
Дамытушылық: Оқушылардың тапсырмаларды орындай арқылы ой өрістерін, іскерлік дағдыларын, ізденушіліктерінь дамыту. Ұзындық өлшем бірліктеріне байланысты есептерді шығара білу.
Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, өзін және жолдасын бағалай білуге, достыққа тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру
Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, тақтамен, оқулықпен, топпен жұмыс.
Күтілетін нәтиже: Пән бойынша фигуралардың ауданың палеткамен есептеу әдістерін толық менгерген жеке тұлға қалыптастыру.
Көрнекі құралдар: видеоролик, геометриялық фигуралар.
Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі
- Психологиялық дайындық
- Үй тапсырмасын тексеру
1.Жаппай дәптерлерінен тексеру
2. Дауы I.стап оқыту, салыстыру, қателерін түзету.
III. Ауданды есептеуді еске түсіру
IV.Жаңа тақырып:
1.Проблемалық жағдай туғызу.
3.Тапсырмалар орындату.
4. Проблемалық жағдайды шешу.
5. Серігіту сәті (геометриялық фигураларды ауада дене мүшелермен (қол, бас, аяқ, мұрын)салу.)
6. Оқулықпен жұмыс. Дәптерге есептеулер.
8. Тақтамен жұмыс.
V. Қорытынды:
1.Сабақты бекіту.
2.Үй тапсырмасы.
3. Білімдерін бағалау.
Барысы | Мұғалімнің әрекеті | Оқушылардың әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық: Кіріспе сөз: Үй тапсырмасын тексеру: Ауданды есептеуді еске түсіру: Жаңа тақырып: Сергіту сәті Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс. Қорытынды: | Оқушылардың сабаққа дайындығын байқау Бір-бірімізге жақсы көңіл күй сыйлау, бір-біріне көңіл смайликтерды сыйлау.
Іске сәт! 1.Жаппай дәптерлерін тексеру 2. Дауыстап оқыту
-Фигураның ауданың табу үшін не істейміз? -Ал енді балалар мына фигуралардың ауданын есептейік (дөңгелек, жүрекше, үш бұрыш) Оқулықтағы №3 ауызша орындау. № 4 есептерді 2 топқа бөліп шығару Оқулықтағы № 6 өздері орындайды, бір – бірін тексереді.
| Сабаққа дайындалу Бір-біріне смайликтер сыйлау, жақсы тілектер айту. -Рахмет! Дәптерлерін дайындау Салыстыру, қателері болса түзету. Өз-өздерін бағалауға парақтар алады. -Фигуралардың ұзындығын еніне көбейтеміз Тақтаға есептеп көрсету Балалар бұл фигуралардың ауданың таба алмайтынымызды айтады. Фигуралардың ауданыны палетка арқылы тауып, есептеу. Геометриялық фигураларды ауада салғызу. (Мұрын,аяқ,бас, иық, бел) №3 есепті ауызша шығарады. Топқа бөлініп есеп шығарады. Өздік жұмысын орындайды |
Тақырыбы: Ауданның өлшем бірлігі. Палетка
Мақсаты: Фигуралардың аудандарын таба білу білімдері. Палетка түсінігін қабылдау.
Білімділік: Фигуралардың аудандарын көзбен салыстыру арқылы салыстыра алу. Палетканы қолданып есептей алу дағдыларына үйрену.
Дамытушылық: Оқушылардың тапсырмаларды орындай арқылы ой өрістерін, іскерлік дағдыларын, ізденушіліктерінь дамыту. Ұзындық өлшем бірліктеріне байланысты есептерді шығара білу.
Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, өзін және жолдасын бағалай білуге, достыққа тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру
Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, тақтамен, оқулықпен, топпен жұмыс.
Күтілетін нәтиже: Пән бойынша фигуралардың ауданың палеткамен есептеу әдістерін толық менгерген жеке тұлға қалыптастыру.
Көрнекі құралдар: видеоролик, геометриялық фигуралар.
Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі
- Психологиялық дайындық
- Үй тапсырмасын тексеру
1.Жаппай дәптерлерінен тексеру
2. Дауы I.стап оқыту, салыстыру, қателерін түзету.
III. Ауданды есептеуді еске түсіру
IV.Жаңа тақырып:
1.Проблемалық жағдай туғызу.
3.Тапсырмалар орындату.
4. Проблемалық жағдайды шешу.
5. Серігіту сәті (геометриялық фигураларды ауада дене мүшелермен (қол, бас, аяқ, мұрын)салу.)
6. Оқулықпен жұмыс. Дәптерге есептеулер.
8. Тақтамен жұмыс.
V. Қорытынды:
1.Сабақты бекіту.
2.Үй тапсырмасы.
3. Білімдерін бағалау.
Барысы | Мұғалімнің әрекеті | Оқушылардың әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық: Кіріспе сөз: Үй тапсырмасын тексеру: Ауданды есептеуді еске түсіру: Жаңа тақырып: Сергіту сәті Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс. Қорытынды: | Оқушылардың сабаққа дайындығын байқау Бір-бірімізге жақсы көңіл күй сыйлау, бір-біріне көңіл смайликтерды сыйлау.
Іске сәт! 1.Жаппай дәптерлерін тексеру 2. Дауыстап оқыту
-Фигураның ауданың табу үшін не істейміз? -Ал енді балалар мына фигуралардың ауданын есептейік (дөңгелек, жүрекше, үш бұрыш) Оқулықтағы №3 ауызша орындау. № 4 есептерді 2 топқа бөліп шығару Оқулықтағы № 6 өздері орындайды, бір – бірін тексереді.
| Сабаққа дайындалу Бір-біріне смайликтер сыйлау, жақсы тілектер айту. -Рахмет! Дәптерлерін дайындау Салыстыру, қателері болса түзету. Өз-өздерін бағалауға парақтар алады. -Фигуралардың ұзындығын еніне көбейтеміз Тақтаға есептеп көрсету Балалар бұл фигуралардың ауданың таба алмайтынымызды айтады. Фигуралардың ауданыны палетка арқылы тауып, есептеу. Геометриялық фигураларды ауада салғызу. (Мұрын,аяқ,бас, иық, бел) №3 есепті ауызша шығарады. Топқа бөлініп есеп шығарады. Өздік жұмысын орындайды |