kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок на тему "Геометриялық фигуралар"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы: Ауданның өлшем бірлігі. Палетка

Мақсаты: Фигуралардың аудандарын таба білу білімдері. Палетка түсінігін  қабылдау.

Білімділік: Фигуралардың аудандарын көзбен салыстыру арқылы салыстыра алу. Палетканы қолданып есептей  алу дағдыларына үйрену.

Дамытушылық: Оқушылардың тапсырмаларды орындай арқылы ой өрістерін, іскерлік дағдыларын, ізденушіліктерінь дамыту. Ұзындық өлшем бірліктеріне байланысты есептерді шығара білу.

Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне  сенуге, өзін  және жолдасын  бағалай білуге, достыққа тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес

Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, тақтамен, оқулықпен, топпен жұмыс.

Күтілетін нәтиже: Пән бойынша фигуралардың ауданың палеткамен есептеу әдістерін толық менгерген жеке тұлға қалыптастыру.

Көрнекі құралдар: видеоролик, геометриялық фигуралар.

Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі

  1. Психологиялық дайындық
  2. Үй тапсырмасын тексеру

1.Жаппай дәптерлерінен тексеру

2. Дауы I.стап оқыту, салыстыру, қателерін түзету.

III. Ауданды есептеуді еске түсіру

IV.Жаңа тақырып:

1.Проблемалық жағдай туғызу.

3.Тапсырмалар орындату.

4. Проблемалық жағдайды шешу.

5. Серігіту сәті (геометриялық фигураларды ауада дене мүшелермен (қол, бас, аяқ, мұрын)салу.)

6. Оқулықпен жұмыс. Дәптерге есептеулер.

8. Тақтамен жұмыс.

V. Қорытынды:

1.Сабақты бекіту.

2.Үй тапсырмасы.

3. Білімдерін бағалау.

Барысы

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық:

Кіріспе сөз:

Үй тапсырмасын тексеру:

Ауданды есептеуді еске түсіру:

Жаңа тақырып:

Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс:

Өзіндік жұмыс.

Қорытынды:

Оқушылардың сабаққа дайындығын байқау

  Бір-бірімізге жақсы көңіл күй сыйлау,  бір-біріне көңіл смайликтерды сыйлау.

  • Бүгін біздің сыныбымыз сіздердің  білімдеріңіздің  білу үшін, қонақтар келіп отыр. Қонақтарымызға қарап,  танысып алуға рұқсат. Ал енді өзіміздің білімізді жоғары деңгейде  көрсете  білейік.

Іске  сәт!

1.Жаппай дәптерлерін тексеру

2. Дауыстап оқыту

  • Ал енді, балалар бүгінгі сабағымыз кім қалай  қатысқаның бағалап отыру үшін, «Бағалау парағы  таратылады»

-Фигураның ауданың табу үшін не істейміз?

-Ал енді балалар мына фигуралардың ауданын есептейік (дөңгелек, жүрекше, үш бұрыш)  

Оқулықтағы №3 ауызша орындау.

№ 4 есептерді 2 топқа бөліп шығару

Оқулықтағы № 6 өздері орындайды, бір – бірін тексереді.

  1. Сабақты бекіту:
  • Палетка деген не?
  • Фигураның ауданың палетка арқылы қалай табуға болады?
  • 2) Үй тапсырмасы: №5 101 бет.
  1. Білімдерін бағалау.

Сабаққа дайындалу

Бір-біріне смайликтер сыйлау, жақсы тілектер айту.

-Рахмет!

Дәптерлерін дайындау

Салыстыру, қателері болса түзету.

Өз-өздерін бағалауға парақтар алады.

-Фигуралардың ұзындығын еніне көбейтеміз

Тақтаға есептеп көрсету

Балалар бұл фигуралардың ауданың таба алмайтынымызды айтады.

Фигуралардың ауданыны палетка арқылы тауып, есептеу.

Геометриялық фигураларды ауада салғызу. (Мұрын,аяқ,бас, иық, бел)

№3 есепті ауызша шығарады.

Топқа бөлініп есеп шығарады.

Өздік жұмысын орындайды

Тақырыбы: Ауданның өлшем бірлігі. Палетка

Мақсаты: Фигуралардың аудандарын таба білу білімдері. Палетка түсінігін  қабылдау.

Білімділік: Фигуралардың аудандарын көзбен салыстыру арқылы салыстыра алу. Палетканы қолданып есептей  алу дағдыларына үйрену.

Дамытушылық: Оқушылардың тапсырмаларды орындай арқылы ой өрістерін, іскерлік дағдыларын, ізденушіліктерінь дамыту. Ұзындық өлшем бірліктеріне байланысты есептерді шығара білу.

Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне  сенуге, өзін  және жолдасын  бағалай білуге, достыққа тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес

Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, тақтамен, оқулықпен, топпен жұмыс.

Күтілетін нәтиже: Пән бойынша фигуралардың ауданың палеткамен есептеу әдістерін толық менгерген жеке тұлға қалыптастыру.

Көрнекі құралдар: видеоролик, геометриялық фигуралар.

Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі

  1. Психологиялық дайындық
  2. Үй тапсырмасын тексеру

1.Жаппай дәптерлерінен тексеру

2. Дауы I.стап оқыту, салыстыру, қателерін түзету.

III. Ауданды есептеуді еске түсіру

IV.Жаңа тақырып:

1.Проблемалық жағдай туғызу.

3.Тапсырмалар орындату.

4. Проблемалық жағдайды шешу.

5. Серігіту сәті (геометриялық фигураларды ауада дене мүшелермен (қол, бас, аяқ, мұрын)салу.)

6. Оқулықпен жұмыс. Дәптерге есептеулер.

8. Тақтамен жұмыс.

V. Қорытынды:

1.Сабақты бекіту.

2.Үй тапсырмасы.

3. Білімдерін бағалау.

Барысы

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық:

Кіріспе сөз:

Үй тапсырмасын тексеру:

Ауданды есептеуді еске түсіру:

Жаңа тақырып:

Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс:

Өзіндік жұмыс.

Қорытынды:

Оқушылардың сабаққа дайындығын байқау

          Бір-бірімізге жақсы көңіл күй сыйлау,  бір-біріне көңіл смайликтерды сыйлау.

  • Бүгін біздің сыныбымыз сіздердің  білімдеріңіздің  білу үшін, қонақтар келіп отыр. Қонақтарымызға қарап,  танысып алуға рұқсат. Ал енді өзіміздің білімізді жоғары деңгейде  көрсете  білейік.

Іске  сәт!

1.Жаппай дәптерлерін тексеру

2. Дауыстап оқыту

  • Ал енді, балалар бүгінгі сабағымыз кім қалай  қатысқаның бағалап отыру үшін, «Бағалау парағы  таратылады»

-Фигураның ауданың табу үшін не істейміз?

-Ал енді балалар мына фигуралардың ауданын есептейік (дөңгелек, жүрекше, үш бұрыш)  

Оқулықтағы №3 ауызша орындау.

№ 4 есептерді 2 топқа бөліп шығару

Оқулықтағы № 6 өздері орындайды, бір – бірін тексереді.

  1. Сабақты бекіту:
  • Палетка деген не?
  • Фигураның ауданың палетка арқылы қалай табуға болады?
  • 2) Үй тапсырмасы: №5 101 бет.
  1. Білімдерін бағалау.

Сабаққа дайындалу

Бір-біріне смайликтер сыйлау, жақсы тілектер айту.

-Рахмет!

Дәптерлерін дайындау

Салыстыру, қателері болса түзету.

Өз-өздерін бағалауға парақтар алады.

-Фигуралардың ұзындығын еніне көбейтеміз

Тақтаға есептеп көрсету

Балалар бұл фигуралардың ауданың таба алмайтынымызды айтады.

Фигуралардың ауданыны палетка арқылы тауып, есептеу.

Геометриялық фигураларды ауада салғызу. (Мұрын,аяқ,бас, иық, бел)

№3 есепті ауызша шығарады.

Топқа бөлініп есеп шығарады.

Өздік жұмысын орындайды

Тақырыбы: Ауданның өлшем бірлігі. Палетка

Мақсаты: Фигуралардың аудандарын таба білу білімдері. Палетка түсінігін  қабылдау.

Білімділік: Фигуралардың аудандарын көзбен салыстыру арқылы салыстыра алу. Палетканы қолданып есептей  алу дағдыларына үйрену.

Дамытушылық: Оқушылардың тапсырмаларды орындай арқылы ой өрістерін, іскерлік дағдыларын, ізденушіліктерінь дамыту. Ұзындық өлшем бірліктеріне байланысты есептерді шығара білу.

Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне  сенуге, өзін  және жолдасын  бағалай білуге, достыққа тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес

Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, тақтамен, оқулықпен, топпен жұмыс.

Күтілетін нәтиже: Пән бойынша фигуралардың ауданың палеткамен есептеу әдістерін толық менгерген жеке тұлға қалыптастыру.

Көрнекі құралдар: видеоролик, геометриялық фигуралар.

Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі

  1. Психологиялық дайындық
  2. Үй тапсырмасын тексеру

1.Жаппай дәптерлерінен тексеру

2. Дауы I.стап оқыту, салыстыру, қателерін түзету.

III. Ауданды есептеуді еске түсіру

IV.Жаңа тақырып:

1.Проблемалық жағдай туғызу.

3.Тапсырмалар орындату.

4. Проблемалық жағдайды шешу.

5. Серігіту сәті (геометриялық фигураларды ауада дене мүшелермен (қол, бас, аяқ, мұрын)салу.)

6. Оқулықпен жұмыс. Дәптерге есептеулер.

8. Тақтамен жұмыс.

V. Қорытынды:

1.Сабақты бекіту.

2.Үй тапсырмасы.

3. Білімдерін бағалау.

Барысы

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық:

Кіріспе сөз:

Үй тапсырмасын тексеру:

Ауданды есептеуді еске түсіру:

Жаңа тақырып:

Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс:

Өзіндік жұмыс.

Қорытынды:

Оқушылардың сабаққа дайындығын байқау

          Бір-бірімізге жақсы көңіл күй сыйлау,  бір-біріне көңіл смайликтерды сыйлау.

  • Бүгін біздің сыныбымыз сіздердің  білімдеріңіздің  білу үшін, қонақтар келіп отыр. Қонақтарымызға қарап,  танысып алуға рұқсат. Ал енді өзіміздің білімізді жоғары деңгейде  көрсете  білейік.

Іске  сәт!

1.Жаппай дәптерлерін тексеру

2. Дауыстап оқыту

  • Ал енді, балалар бүгінгі сабағымыз кім қалай  қатысқаның бағалап отыру үшін, «Бағалау парағы  таратылады»

-Фигураның ауданың табу үшін не істейміз?

-Ал енді балалар мына фигуралардың ауданын есептейік (дөңгелек, жүрекше, үш бұрыш)  

Оқулықтағы №3 ауызша орындау.

№ 4 есептерді 2 топқа бөліп шығару

Оқулықтағы № 6 өздері орындайды, бір – бірін тексереді.

  1. Сабақты бекіту:
  • Палетка деген не?
  • Фигураның ауданың палетка арқылы қалай табуға болады?
  • 2) Үй тапсырмасы: №5 101 бет.
  1. Білімдерін бағалау.

Сабаққа дайындалу

Бір-біріне смайликтер сыйлау, жақсы тілектер айту.

-Рахмет!

Дәптерлерін дайындау

Салыстыру, қателері болса түзету.

Өз-өздерін бағалауға парақтар алады.

-Фигуралардың ұзындығын еніне көбейтеміз

Тақтаға есептеп көрсету

Балалар бұл фигуралардың ауданың таба алмайтынымызды айтады.

Фигуралардың ауданыны палетка арқылы тауып, есептеу.

Геометриялық фигураларды ауада салғызу. (Мұрын,аяқ,бас, иық, бел)

№3 есепті ауызша шығарады.

Топқа бөлініп есеп шығарады.

Өздік жұмысын орындайды

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Открытый урок на тему "Геометриялық фигуралар"

Автор: Серикбаева Менуара Жарқыновна

Дата: 12.01.2018

Номер свидетельства: 449541
