Математика | Күні | Сабақ: 3 |
Сабақтың тақырыбы | 7.2.Функцияның графикпен берілуі |
Мақсаты | Функцияның графигі жайлы ақпарат беру. График салудың алгоритмін түсіндіру,таныстырылымды қолдана алуға және есептер шығаруға жағдай жасау |
Жұмыс нәтижесі | Функцияның графигі туралы біледі. График салудың мәнін түсінеді, танысытырылым жасап, есептер шығара алуда білімін қолдана алады. |
Сілтеме | Оқулық: Математика 6-сынып Т.А.Алдамұратова,Т.С.Байшоланов___________ |
| |
Қолданылған әдістері мен тәсілдері | Жана тәсілдер: Топтастыру: 1ден 4-ке дейін санау арқылы топқа бөлу. Диалог: сұрақ қою тәсілдері Жеке жұмыс: есеп шығару Топтық жұмыс: постермен функцияның графигін салу АКТ: интерактив тақта:Power Point презентациялар Бағалау: Өзара топтық бағалау Вербальді: : « Өте дұрыс», «Дұрыс», «Жақсы». Рефлексия: Кеме желкенін бояу. |
Ресурстар | Флипчарт,А-3 қағазы, түсті қағаз, маркерлер,тақырыпқа сай таныстырылым |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут |
Сабақ жоспары | Ұйымдастыру: мақсат қою, оқушыларды топқа бөлу (5 мин) Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша Рефлексия Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма | 7.3.Есеп№1311 |
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Түрткілер. | Күтілетін нәтиже: | Бағалау |
Критерийлер | Дескрип-тор | Ұпай | Ұпай | Жиын-тық баға |
Білу (5мин) | Қызығушылығын ояту. Үй тапсырмасы бойынша білім деңгейін анықтау. | Топтастыру: 1ден 4-ке дейін санау арқылы топқа бөлу. | «Ыстық орындық» стратегиясымен өткен тақырып тексеріліп,білімі анықталады | Білім көлемін зерделеу | Үлестірме парақшадағы есептерді толық шығарған | | | |
Үлестірме парақшадағы есептерді жартылай шығарған | | |
Үлестірме парақшадағы есептерді шығаруға қиналған | | |
Түсіну (10мин) | «Функцияның гафикпен берілуі» тақырыбын «Өкіл» стратегиясы арқылы меңгерту. | Сынып ішіндегі топтық жұмыс «Функцияның гафикпен берілуі» тақырыбын оқулықтан оқып топ басшысы әр топқа барып түсіндіреді. Жеке, топтық жұмыс. | Тақырыптың басты идеясын табу | 1)Функцияның графикпен берілуі бойынша жалпы түсінік. | Толық түсінді | | | |
Жартылай түсінді | | |
Түсінген жоқ | | |
Қолдану (15мин) | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. Оқулықпен жұмыс. № 1307,№1308 № 1309,№1310 | Есептің шығару жолын айқындау Сергіту сәті: Мұрынның ұшымен бірден онға дейінгі сандарды жазып шығыңдар | Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. | Есеп шығару барысында алған теориялық білімдерін қолдана білу | Сипаттады | | | |
Жартылай сипаттады | | |
Сипаттай алмады | | |
Талдау (2мин) | Шешім шығару, яғни кестемен графикті салыстыру арқылы пікірталас. | Тақырып бойынша пікіралмасу, жауаптарын талдау. | Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. | Тақырып бойынша білімдерін зерделеу | Толық сәйкестендірді | | | |
Жартылай сәйкестендірді | | |
Сәйкестендіре алмады | | |
Жинақ Тау (6мин) | Сабақты бекіту: Оқушылар бір-бірімен диалог орнату арқылы білімдерін жинақтайды, ой қорытады. | «жұптас-ойлан-бөліс» стратегиясы бойынша «Функцияның графикпен берілуі» тақырыбына диалог құрастыру | Оқушылар жұптасады, тақырып бойынша диалог құрастырады . | білімді жинақтай алуы | Жинақтай алды | | | |
Жартылай жинақтады | | |
Жинақтай алмады | | |
Бағалау (1мин) | Ойын шыңдауға итермелеу. | Кеме желкенін бағалау. | Ойланып шешім қабылдайды. | Өзіндік ой – пікірін білдіре алуы | Кесте толық толтырылып, ойын жеткізе алды | | | |
Кесте толық толтырылып, ойын жартылай жеткізе алды | | |
Ойын жеткізуде қиналды | | |
Үйге тапсырма (1мин) | Үйге тапсырма (1мин) 7.2.№1311.310 бет | | | | | | | |
Орта ұпай: 2 балл.
Төмен ұпай: 1 балл.