kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика саба?ы 5-6 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

П?н:   математика

 Сынып:  6                                           5-сынып

. Саба?ты? та?ырыбы:  Функцияны?       Сандарды? арифметикалы? ортасы

графикпен  берілуі                                          ?згеріс  ау?ымы, модасы

Саба?ты? ма?саттары:

Білімділік: О?ушылар?а графикпен берілген   Сандарды? арифметикалы? ортасы

 функционалды? т?уелділікті т?сіндіру,              

сызы?ты? функцияны? графигін                  ?згеріс  ау?ымы, модасын  т?сіндіру.

 сызуын ?йрету;

Дамытушылы?:   ?з бетінше е?бектену белсенділіктерін арттыру.

Т?рбиелік:   О?ушыларды д?лдікке, ??ыптылы??а, жылдамдылы??а, ептілікке  т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«математика саба?ы 5-6 сынып »

Пән: математика

Сынып: 6 5-сынып

Күні: ___________

. Сабақтың тақырыбы: Функцияның Сандардың арифметикалық ортасы

графикпен берілуі өзгеріс ауқымы, модасы

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Оқушыларға графикпен берілген Сандардың арифметикалық ортасы

функционалдық тәуелділікті түсіндіру,

сызықтық функцияның графигін өзгеріс ауқымы, модасын түсіндіру.

сызуын үйрету;

Дамытушылық: Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Сабактың типі: Жаңа сабақты түсіндіру,бекіту

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабактың әдісі: Деңгейлеп оқыту технологиясы түсіндірмелі,сұрақ-жауап , жеке-дара жұмыс.

Пәнаралық байланыс: информатика,қазақ тілі

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, деңгейлік тапсырмалар, белсенді тақта, кестелер,

Сабақтың жоспары :

  1. Ұйымдастыру бөлімі (2-мин)

  2. Өткен сабақты қайталау. «Миға шабуыл»

  3. Негізгі бөлім. «Ой шақыру» жаңа тақырыпты түсіндіру.

  4. Жаттығулар жұмысы. «Кім шапшаң» ойыны. Деңгейлік тапсырма.

  5. Бекіту бөлімі. «Бес жолды өлең стратегиясы»

  6. Қорытындылау

2.«Миға шабуыл»Тестпен жұмыс

3.Негізгі бөлім

1)у= 2х функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -3x

а)-1,1,3 ә)-3,5,4 б)5,6,-4

2)у= х+2 функциясының мәндерінің қадамы 1-ге тең кестесін қарап,графигін салындар.Мұндағы 3

А)3,5 ә)4,5 б)3,4

3)у= 2х+5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -4

А)-2,0,-4,5 ә) -4,-2,0,2 б)-1,2,6,-2


4) (36,27+8,73):9



5) (18-12,45):5




Функцияның графигі деп координаталық жазықтықтағы абсциссалары аргументтің мәндеріне тең, ал ординаталары функцияның сәйкес мәндеріне тең нүктелердің жиынынан тұратын сызбаны айтады.









О Бірнеше санның арифметикалық

ортасы деп сол сандардың қосындысын

қосылғыштар санына бөлгенде шығатын

бөліндіні айтады.

Өзгеріс ауқымы дегеніміз берілгендер

қатарындағы ең үлкен мән мен ең кіші

мәнің айырмасы.

Шаманың модасы- оның берілген

мәндерінің ішіндегі жиілігі ен көбі.

Сандардың арифметикалық ортасын

табыңдар.

1)5 пен 3

2)7мен 9

3)10 мен 12


Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар

1)2,1; 3,5; 4,6; 2,1; 0,3;

2)6,1; 7,5; 7,5; 5,9; 6,1;








4. Жаттығулар жұмысы.

«Кім шапшаң?» ойыны

1310 Деңгейлік тапсырмалар

функциясының мәндерінің қадамы

1-деңгей

2-деңгей

3-деңгей

1-ге тең кестесін құрып,графигін салындар.

Мұндағы 2

табындар.

1)х-тің мәні 2-ге 4-ке тең болғанда функция

Қандай мән қабылдайды.

2)х-тің қандай мәнінде функцияның мәні 2-ге

4-ке тең болады?



5.Сергіту сәті.



6.Бекіту бөлімі. «Бес жолды өлең стратегиясы»


6-сынып. 5-сынып.

Зат есім: Не? График Сан.

Сын есім: Қандай? Айқыш кесінді. Ондық.

Етістік: Не істеді? Кесінді сызды. Сан жазды.

Синоним: Координаталық жазықтық. Белгісізі бар өрнек, теңдеу.

Сөйлем: х= 2, у = 3, кесінді болады. (2,6+3,7)*5 = амал орындалады.


7.Қорытынды бөлімі.

  • Берілген график бойынша функция теңдеуін құруға болады ма?

  • Берілген график бойынша кестені толтыруға болады ма?

О Тест

Сандардың арифметикалық ортасын

табындар?

1)5,7,10,12,16

2)14,18,17,23

Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар?

1)1;2;5;7;

2)6,3;0,6;7;15,9

Бос орынды толтыр

1)7835м км

2)316 см км


Үй жұмысы: №1316 № 1317 № 1215 № 1216

Бағалау:






























1)у= 2х функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -3

а)-1,1,3 ә)-3,5,4 б)5,6,-4

2)у= х+2 функциясының мәндерінің қадамы 1-ге тең кестесін қарап,графигін салындар.Мұндағы 3

А)3,5 ә)4,5 б)3,4

3)у= 2х+5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -4

А)-2,0,-4,5 ә) -4,-2,0,2 б)-1,2,6,-2


4) (36,27+8,73):9



5) (18-12,45):5



1)у= 2х функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -3

а)-1,1,3 ә)-3,5,4 б)5,6,-4

2)у= х+2 функциясының мәндерінің қадамы 1-ге тең кестесін қарап,графигін салындар.Мұндағы 3

А)3,5 ә)4,5 б)3,4

3)у= 2х+5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -4

А)-2,0,-4,5 ә) -4,-2,0,2 б)-1,2,6,-2


4) (36,27+8,73):9



5) (18-12,45):5





1)у= 2х функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -3

а)-1,1,3 ә)-3,5,4 б)5,6,-4

2)у= х+2 функциясының мәндерінің қадамы 1-ге тең кестесін қарап,графигін салындар.Мұндағы 3

А)3,5 ә)4,5 б)3,4

3)у= 2х+5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -4

А)-2,0,-4,5 ә) -4,-2,0,2 б)-1,2,6,-2


4) (36,27+8,73):9



5) (18-12,45):5

1)у= 2х функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -3

а)-1,1,3 ә)-3,5,4 б)5,6,-4

2)у= х+2 функциясының мәндерінің қадамы 1-ге тең кестесін қарап,графигін салындар.Мұндағы 3

А)3,5 ә)4,5 б)3,4

3)у= 2х+5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -4

А)-2,0,-4,5 ә) -4,-2,0,2 б)-1,2,6,-2


4) (36,27+8,73):9



5) (18-12,45):5



1)у= 2х функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -3

а)-1,1,3 ә)-3,5,4 б)5,6,-4

2)у= х+2 функциясының мәндерінің қадамы 1-ге тең кестесін қарап,графигін салындар.Мұндағы 3

А)3,5 ә)4,5 б)3,4

3)у= 2х+5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -4

А)-2,0,-4,5 ә) -4,-2,0,2 б)-1,2,6,-2


4) (36,27+8,73):9



5) (18-12,45):5



1)у= 2х функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -3

а)-1,1,3 ә)-3,5,4 б)5,6,-4

2)у= х+2 функциясының мәндерінің қадамы 1-ге тең кестесін қарап,графигін салындар.Мұндағы 3

А)3,5 ә)4,5 б)3,4

3)у= 2х+5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып,графигін салыңдар. Мұндағы -4

А)-2,0,-4,5 ә) -4,-2,0,2 б)-1,2,6,-2


4) (36,27+8,73):9



5) (18-12,45):5



Сандардың арифметикалық ортасын

табындар?

1)5,7,10,12,16

2)14,18,17,23

Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар?

1)1;2;5;7;

2)6,3;0,6;7;15,9

Бос орынды толтыр

1)7835м км

2)316 см км



Сандардың арифметикалық ортасын

табындар?

1)5,7,10,12,16

2)14,18,17,23

Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар?

1)1;2;5;7;

2)6,3;0,6;7;15,9

Бос орынды толтыр

1)7835м км

2)316 см км



Сандардың арифметикалық ортасын

табындар?

1)5,7,10,12,16

2)14,18,17,23

Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар?

1)1;2;5;7;

2)6,3;0,6;7;15,9

Бос орынды толтыр

1)7835м км

2)316 см км



Сандардың арифметикалық ортасын

табындар?

1)5,7,10,12,16

2)14,18,17,23

Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар?

1)1;2;5;7;

2)6,3;0,6;7;15,9

Бос орынды толтыр

1)7835м км

2)316 см км



Сандардың арифметикалық ортасын

табындар?

1)5,7,10,12,16

2)14,18,17,23

Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар?

1)1;2;5;7;

2)6,3;0,6;7;15,9

Бос орынды толтыр

1)7835м км

2)316 см км



Сандардың арифметикалық ортасын

табындар?

1)5,7,10,12,16

2)14,18,17,23

Сандардың өзгеріс ауқымын табыңдар?

1)1;2;5;7;

2)6,3;0,6;7;15,9

Бос орынды толтыр

1)7835м км

2)316 см км


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
математика саба?ы 5-6 сынып

Автор: Хамитхан Маржангуль

Дата: 28.03.2015

Номер свидетельства: 192965
