kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дәрежелік функция оның қасиеттері мен графигі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Дәрежелік функция  оның қасиеттері мен графигі туралы айтылған

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дәрежелік функция оның қасиеттері мен графигі»


Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы


«Каспий» жоғары педогогика және салалық технологиялар колледжі


.

Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған

алгебра және анализ бастамаларынан сабақ жоспары


Модуль/ пән атауы: ЖБП 06 Математика

Дайындаған педогог: Әби Гүлсін




Сабақ тақырыбы: Дәрежелік функция оның қасиеттері мен графигі.




Жалпы мәліметтер


Курс

Топ

Оқу жылы


1


БББ


2021-2022











Сабақ типі: Теориялық сабақ


Пәнаралық байланыс: Физика,геометрия,информатика


Мақсаты:- нақты көрсеткішті дәрежелі функцияның ұғымымен таныстыру;

- дәреже көрсеткішіне тәуелді дәрежелі функция графигін салуды үйрету.


Жаңа білімді меңгеруге арналған тірек ұғымдар: дәреже, дәреженің негізі және көрсеткіші, функция, оның қасиеттері мен графигі.


Түйінді ұғымдар: функция, график, дәрежелі функция, дәреженің көрсеткіші, нақты сан. Кезкелген α саны үшін оң айнымалы х α санын анықтауға болады.































Сабақты жабдықтау:

  1. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі № 319-III «Білім туралы» Заңы.

  2. Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 205 «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2016 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Жарлығы.

  3. Білім берудің тиісті деңгейлерінің мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы №1080 Қаулысы.

  4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 31 желтоқсандағы №1751 «Кәсіпқор» холдингі» коммерциялық емес акционерлік қоғамының 2012 - 2021 жылдарға арналған даму стратегиясын бекіту туралы» Қаулысы.

  5. Бөрібеков Қ.Қ., Далабаев Ж.Қ. «Кәсіпқор» холдингі КЕАҚ жаңа білім беру бағдарламаларын әзірлеу және енгізу/әдістемелік құрал.- Астана: «Кәсіпқор» холдингі КЕАҚ, 2015.-108б.1. 2007 ж. 27-шілдедегі ҚР «Білім туралы» Заңы №319-Ш ҚРЗ , Астана.

  6. ҚР Еңбеккодексі. 2015ж

  7. «Система критериального оценивания учебных достижений учащихся. Методическое пособие» – Астана: Ы.АлтынсаринатындағыҰлттықбілімакадемиясы, 2013. – 80б.

  8. А.Е.Әбілқасымова, З.Ә.Жұмағұлова «Алгебра және анализ бастамалары» дидактикалықматериалдар 10-11сынып, Алматы «Мектеп» 2019ж

  9. А.Е.Әбілқасымова, З.Ә.Жұмағұлова «Алгебра және анализ бастамалары» әдістемелікнұсқау 10-11сынып

  10. А.Е.Әбілқасымова, З.Ә.Жұмағұлова «Алгебра және анализ бастамалары» 10сынып, қоғамдық-гуманитарлықбағыт, Алматы «Мектеп» 2020ж

  11. А.Е.Әбілқасымова, З.Ә.Жұмағұлова «Алгебра және анализ бастамалары» 11сынып, қоғамдық-гуманитарлықбағыт, Алматы «Мектеп» 2020ж

  12. В.А.СмирновЕ.А.Тұяқов «Геометрия» 11сынып,қоғамдық-гуманитарлық бағыт

13. Т.Қ.Оспанов,Ш.Қ.Құрманалина.Математиканың теориялық негіздері. 2012ж

14. С.А.Пономарев, П.В.Стратилов,Н.И.Сырнев «Математикадан есептер

Есептер жинағы», 1990

15. Жүнісбеков Ж. Жүнісбекова Д.Керімбеков М.Өтебаев М.

«Арнайы цикл математикасы», 2-басылым.Астана,2011

16. Н.В.Богомолов.Практические занятия по высшей математике.

17.Е.Ақжігітов,М.Тілепиев Жоғары математикадан есептер мен жаттығулар.2017ж








Техникалық құралдар, материалдар:

Интербелсенді тақта, сызбалар, сызғыштар









Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы







Ұйымдастыру: (2 минут)

Сәлемдесу.

Журналмен жүмыс.

Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.

Сабаққа мақсат қою.

Источник: https://www.tarbie.kz/15589






Сабақтың ортасы






























Миға шабуыл

y= f(x) функциясының анықталу облысын табындар:

y= f(x) функциясының жұп немесе тақ болуын табындар:

Сәйкестендіру тест bilimland сайтынан

Деңгейлік есептер

Есептер жинағынан:

y= f(x) функциясының жұп немесе тақ болуын зерттеңдер:

y=f(x) функциясының кесіндісіндегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табындар:

Оқулықпен жұмыс

154.(1,2)

Емтихан есептер жинағынан.

Салыстыр:
және

А) Б) С) Д)

2) және

А) Б)

С)

2. Функцияның өспелі немесе кемімелі екенін анықтандар:

у=

А)өспелі Б) кемімелі

y=

А)өспелі Б) кемімелі

y=

А)өспелі Б) кемімелі

3. Берілген функцияның графигін сал:

У=

Қосымша есептер:


292.Сандарды өсу ретімен жазыңдар:

















слайд













слайд


Сабақтың соңы








Рефлексия


Білемін

Білдім

Білгім келеді?





Үйге тапсырма: №154(3,4) №152(7,8,9)






ДифференциацияСіз студенттерге көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары студенттерге қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалаустуденттердің ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Деңгейі жоғары студенттер күрделі есептерді түгел, әрі дұрыс шығарады.

Есептерді дұрыс шығаруы бойынша, математикалық терминологияны дұрыс қолдануына байланысты бағалаймын.


Құндылықтар:

Студенттер командада жұмыс істей алады, шығармашылық және жалпы тәсілдер

Оларда сөйлесу, ұстазбен және топдағылармен білім алу және басқаларына оқуда демеу мүмкіндігі болады

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Студенттердің барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

ҚКФ-ын әр түрлі есептер шығарып, олардың шығарылуынан заңдылықтар табу арқылы студенттер өз беттерімен түсінді. Сабақ уақыты тақырыпты жан жақты қарастыруға жетті.

Сабаққа қойылған мақсаттарға жеттік.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Дәрежелік функция оның қасиеттері мен графигі

Автор: Әби Гүлсім

Дата: 21.02.2023

Номер свидетельства: 626280
