kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бақылау жұмысы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика

Тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Сабақ мақсаты: Оқушылардың білімін тексеру; Көп таңбалы сандарды жазбаша көбейту,бөлу, өрнектін мәнін есептеу,күрделі тееңдеулерді шешу; Шамалар арасындағы ара қашықты табу.

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі

1.Есептеуді орында:

І-нұсқа

678*976=1654      4363*409=1784467              9006*450=4052700

882196/98=9002     203604/564=361                 256320/320=801

ІІ-нұсқа

8785*21=184485          709*340=241060           5478*31=169818

481689/69=6981           66240/207=320             101708/501=203

2 Тендеуді шеш

І-нұсқа

150*х*3=1800                                        12090-х=3090/30

150*х=1800/3                                           12090-х=103

150*х=600                                                х=12090-103

Х=600/150                                                х=11987

Х=4                                                           12090-11987=3090/30

150*4*3=1800                                               103=103

ІІ- нұсқа

280/ х-10=7                                                  422*3648-у=20687

Х-10=280/7                                                  3648-у=20678/422

Х-10=40                                                       3648-у=49

Х=40+10                                                      у=3648-49

Х=50                                                               у=3599

280/50-40=7

І -нұсқа

3 Есептер шыгару

І-нұсқа

1 Екі жұмысшының жұмыс жасаған күндері бірдей.Олар 5160 бөлшек дайындады. Біріншісі күніні 212 бөлшек,ол екіншісі 218 бөлшек дайындаған болса онда олардың әрқайсысы неше бөлшек дайындалы?

Дай-ны – 5160бөлшек                          Ш: 212+218=430

І-ші-218 бөлшек                                        5160/430=12

Әрқайсысы-?                                             12*212=2544    12*218=2616

ІІ-нұсқа

Шебер 8 сағатта 120 бөлшек жасайды. Егер ол өзінің шәкіртімен бірігіп жасайтын болса,онда бұл бөлшектерді 5 сағатта жасап шығады. Шәкірті сағатына неше бөлшек жасайды?

Шебер 8сағ-120 бөлшек                           Ш:120/8=15                Ж, 9 бөлшек

t-8сағ                                                          120/5=24

шәкірт - ?                                                   24-15=9

І – нұсқа

А пункітінен екі велосипедші бір уақытта шықты. V = 18км/сағ   V2=21км/сағ

T=3сағ          S-?

Ш: 18км/сағ+21км/сағ=39км/сағ        39*3=117км

Ж:117км

ІІ-нұсқа

Бір елді мекеннен бір уақытта екі автобус жолға шықты. V1-65км/сағ, ол №2 автобус жылдам қозғала отырып 2 сағаттан кейін оны 40 – км –ге басып озды.

V2-?                Ш: 65*2+40=170          170/2=85         Ж: V2 = 85км/сағ        

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бақылау жұмысы»

Математика

Тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Сабақ мақсаты: Оқушылардың білімін тексеру; Көп таңбалы сандарды жазбаша көбейту,бөлу, өрнектін мәнін есептеу,күрделі тееңдеулерді шешу; Шамалар арасындағы ара қашықты табу.

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі

1.Есептеуді орында:

І-нұсқа

678*976=1654 4363*409=1784467 9006*450=4052700

882196/98=9002 203604/564=361 256320/320=801

ІІ-нұсқа

8785*21=184485 709*340=241060 5478*31=169818

481689/69=6981 66240/207=320 101708/501=203

2 Тендеуді шеш

І-нұсқа

150*х*3=1800 12090-х=3090/30

150*х=1800/3 12090-х=103

150*х=600 х=12090-103

Х=600/150 х=11987

Х=4 12090-11987=3090/30

150*4*3=1800 103=103

ІІ- нұсқа

280/ х-10=7 422*3648-у=20687

Х-10=280/7 3648-у=20678/422

Х-10=40 3648-у=49

Х=40+10 у=3648-49

Х=50 у=3599

280/50-40=7

І -нұсқа

3 Есептер шыгару

І-нұсқа

1 Екі жұмысшының жұмыс жасаған күндері бірдей.Олар 5160 бөлшек дайындады. Біріншісі күніні 212 бөлшек,ол екіншісі 218 бөлшек дайындаған болса онда олардың әрқайсысы неше бөлшек дайындалы?

Дай-ны – 5160бөлшек Ш: 212+218=430

І-ші-218 бөлшек 5160/430=12

Әрқайсысы-? 12*212=2544 12*218=2616

ІІ-нұсқа

Шебер 8 сағатта 120 бөлшек жасайды. Егер ол өзінің шәкіртімен бірігіп жасайтын болса,онда бұл бөлшектерді 5 сағатта жасап шығады. Шәкірті сағатына неше бөлшек жасайды?

Шебер 8сағ-120 бөлшек Ш:120/8=15 Ж, 9 бөлшек

t-8сағ 120/5=24

шәкірт - ? 24-15=9

І – нұсқа

А пункітінен екі велосипедші бір уақытта шықты. V = 18км/сағ V2=21км/сағ

T=3сағ S-?

Ш: 18км/сағ+21км/сағ=39км/сағ 39*3=117км

Ж:117км

ІІ-нұсқа

Бір елді мекеннен бір уақытта екі автобус жолға шықты. V1-65км/сағ, ол №2 автобус жылдам қозғала отырып 2 сағаттан кейін оны 40 – км –ге басып озды.

V2-? Ш: 65*2+40=170 170/2=85 Ж: V2 = 85км/сағ










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Бақылау жұмысы

Автор: Шауменова Гулнур Аскербаевна

Дата: 19.01.2017

Номер свидетельства: 381274
