Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:5.2А бөлім: Жай бөлшектерге амалдар қолдану | Мектеп: «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектеп» кмм |
Күні:27.11.2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Рақымхан Г. |
Сынып:5ә,б | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту; | |
Сабақтың түрі | Жаңа тақырып |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; 5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау; |
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы: аралас сандарды қосу және азайту анықтамасын біледі ; Оқушылардың басым бөлігі: аралас сандарды қосу және азайту амалдарын орындай алады ; Оқушылардың кейбірі: аралас сандарды қосу және азайтуға байланысты шығармашылық есептерді орындайды. |
Бағалау критерийлері | Аралас санның бүтін бөліктерін және бөлшек бөліктерін қосады; Аралас сандарды қосындысын табады; Аралас санды азайтуда бүтін бөліктерін жеке, бөлшек бөліктерін жеке азайту; Аралас сандардың айырмасын табу. |
Тілдік мақсаттар | Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - Аралас сандарды қосу үшін ...; - Аралас сандарды қосқанда бүтін бөліктері.... қосылады; - Аралас сандарды азайтуда ең алдымен ... . |
Құндылықтарды дарыту | Көптілділікті, жауапкершілікті сақтау Академиялық адалдықты дамыту, бір ұжымдықта жұмыс істеу білу, көшбасшылық сапасын дамыту |
Пәнаралық байланыстар | Физика |
Бастапқы білім | « бөлшек сандар қосу, азайту», «бүтін сандарды қосу, азайту» ұғымдарын білу, қосудың терімділік қасиеттерін қолдана білу. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Амандасу. Түгендеу . Психологиялық ахуал | |
Сабақтың ортасы | Ереже: Бөлімдері бірдей аралас сандардың қосындысын табу үшін, аралас сандардың бүтін бөліктерін жеке қосып, қосындыны аралас сан түрінде жазу керек. Бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосу үшін: Аралас сандардың бөлшек бөліктерін ең кіші ортақ бөлімге келтіру керек; Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу ережесі бойынша қосу амалы орындалады; Мысалы: Жүппен жұмыс Деңгейлік тапсырмаларды орындау. (Өзіндік жұмыс) А- деңгейі: 1) ; 2); 3) В-деңгейі: 1) 2) 3) С-деңгейі: 1) 2)Салыстыр: және 3)18+3 4). Жеке жұмыс Жай бөлшектерді қосыңдар: А). В). С) . 2) Бос орынға тиісті сан қой: А) . В). С). 3)Аралас сандарды қос: А) . В). С). 4)Салыстырыңдар: және А). В). С). Жауаптары: 1)А 2)В 3)В 4)В. Оқулықпен жұмыс | |
Рефлексия 2 мин | Бармақ әдісі | |
Үй жұмысы | | Қосымша 3 |
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Жаңа тақырыпты меңгеру кезіңде терең дифференциациясын өткіземін Жаңа тақырыпты нашар түсінетін оқушыларға жеке көмек жасаймын | Жетістік критерийлері бойынша оқушылар өз өзін тексереді, мұғалім оқушыларды тексеріп мақтайды немесе кеңес береді | Сергіту сәттін өткезген кезде ИКТ ні қолданамыз |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ мақсаттына барлық оқушылар жетті. Оқушылар әр түрлі деңгейлі тапсырмаларды орындады Кластер тәсілі топтардың барлық оқушыларды белсене қатысуына қоздырды және жаңа материалдарды жылдам және сапалы түсуіне мүмкіндік берді. Топқа бөлу тілдік мақсаттарының жетуіне мүмкіндік берді. |
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Психологиялық ахуалды жасау 2: кластер жасау бойынша топпен жұмыс Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: PIZA есептерді шешу Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |