Саба?ты? та?ырыбы: аралас сандарды ?осу ж?не азайту.
Саба?ты? ма?саты:
о?ушылар?а аралас сандарды ?осуды ж?не азайтуды ?йрету.
Саба?ты? міндеттері:
1. Білімділік ма?саты: о?ушылар?а б?лімдері бірдей, б?лімдері ?р т?рлі ж?не натурал сандар?а аралас сандарды ?осуды ж?не азайтуды ?йрете отырып есептер шы?ару.
2, Дамытушылы? міндеті: аралас сандар?а ?осу ж?не азайту амалдарын ?олданып, есептерді тез шы?ару?а дамыту.
3. Т?рбиелік міндеті: жауапкершілікке, ??ыптылы??а, отанс?йгіштікке т?рбиелеу.
Просмотр содержимого документа
«Аралас сандарды ?осу ж?не азайту»
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Аралас сандарды қосу мен азайту
Мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектерге және аралас сандарға қосу мен азайту амалдарын қолдануда алған білімдерін тереңдету, қорытындылау
Күтілетін нәтиже:
А:Оқушы жай бөлшектер мен аралас сандарға қосу және азайту амалдарын қолданудың алгоритмін біледі;
В:Оқушы аталған алгоритмдер бойынша есептерді шеше алады;
С:Тақырып бойынша күрделі тапсырмаларды дәлелдей отырып, шешеді.
Керекті жабдықтар: Оқулық, жұмыс дәптері, қалам, маршруттық карта.
Сабақтың түрі: бекіту сабағы
Сабақтың әдісі: есептер шығару
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Үй тапсырмасын тексеру № 1024 № 1026 №1032
3. Есептер шығару
№1036
Велосипедші 51 км қашықтықты 4 сағат жүрді, мотоциклші 1 км қашықтықты 5 сағат жүрді, Қайсысы бір сағатта қанша жылдам жүрді?
Шешуі:
=12 (км/сағ) велосипедшінің жылдамдығы,
=37(км/сағ) мотоциклшінің жылдамдығы.
37 -12=25 = 24=24(км/сағ).
Жауабы: 24км/сағ.
№1037
Жауабы: қарбыз қауыннан кг ауыр
№1040
Жауабы:
4. Сабақты қорытындылау. Маршруттық карта
№1 тапсырма
Өзіңе қажетті құралдардың барлығы бар ма?
Кітап, жұмыс дәптері, қалам, черновик.
«жай бөлшектерді қосу» ережесін оқып, қайталаңыз.
Барлығын есіңе түсірсеңіз, берілген бөлшектерді қосыңыз:
Егер де есепті шеше алмасаңыз, қапаланбаңыз, достарыңыздан көмек сұраңыз.
Есепті шешіп болсаңыз, жауабыңызды тексеріп, өзіңізді-өзіңіз бағалаңыз.
№2 тапсырма
Өзіңе қажетті құралдардың барлығы бар ма?
Кітап, жұмыс дәптері, қалам, черновик.
«жай бөлшектерді азайту» ережесін оқып, қайталаңыз.
Барлығын есіңізге түсірсеңіз, берілген бөлшектерді қосыңыз:
Егер де есепті шеше алмасаңыз, қапаланбаңыз, достарыңыздан көмек сұраңыз.
Есепті шешіп болсаңыз, жауабыңызды тексеріп, а өзіңізді-өзіңіз бағалаңыз.
Есептің дұрыс шешімі:
№1
№2
5.Үйге тапсырма: № 1041 № 1045