326х3 және 978:3 жағдайындағы жазбаша көбейту мен бөлу.
326х3 және 978:3 жағдайындағы жазбаша көбейту мен бөлу.
Пәні: Математика
Күні: 12.04.17ж
Сабақтың тақырыбы: 326х3 және 978:3 жағдайындағы жазбаша көбейту мен бөлу.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Өткен сабақта алған білімдері пысықтау. 326х3 және 978:3 жағдайындағы көбейту мен бөлудің жазбаша үлгісімен таныстыру, және баланың ойлау қабілетін қалыптастыру, өзін – өзі бақылауға,төз бетімен жұмыс ітеуге дағдыландыру.
2. Дамытушылық: Оқушылардың ой – өрісін, өзіндік іс – әрекетін, дүние туралы танымын дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру.
3. Тәрбиелік: Қазақстанның болашағына деген сенім және білімнің әрқашан қымбат екенін түсіне білуге және иландыруға тәрбиелеу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«326х3 және 978:3 жағдайындағы жазбаша көбейту мен бөлу.»
Пәні: Математика
Күні: 12.04.17ж
Сабақтың тақырыбы:326х3 және 978:3 жағдайындағы жазбаша көбейту мен бөлу.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Өткен сабақта алған білімдері пысықтау. 326х3 және 978:3 жағдайындағы көбейту мен бөлудің жазбаша үлгісімен таныстыру, және баланың ойлау қабілетін қалыптастыру, өзін – өзі бақылауға,төз бетімен жұмыс ітеуге дағдыландыру.
2. Дамытушылық: Оқушылардың ой – өрісін, өзіндік іс – әрекетін, дүние туралы танымын дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру.
3. Тәрбиелік: Қазақстанның болашағына деген сенім және білімнің әрқашан қымбат екенін түсіне білуге және иландыруға тәрбиелеу.
Көрнекілігі:карточкалар, білім туралы ұлағатты сөздер
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Сабақтың әдісі:проблемалық, талдау, қорыту.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: амандасу, оқушыларды түгендеу,оқушыларды сабаққа әзірлеу
2. Өткен сабақты пысықтау.
Ынтымақтаса отырып, үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлуді орындаймыз. Тез есептеуге және өз бетімізбен жұмыс істеуге дағдыланамыз. Жылдамдығыңды көрсет. 287:2, 483:2, 96:3, 694:3 жылдам есептейміз.
1-жауап: «Сиқырлы сандықтан» жеңімпаз бала алып оқыды. Білім артық. Себебі ол Пайғамбардан қалған мұра.
2-жауап оқылады: Білімің көп болса, досың көп болады.
Тақтамен жұмыс: 1 (ә) Көбейтулер мен бөлулерді орындап, тексеру.
3-жауап оқылады: Білімді іздей берсең толып көбейеді. Ал дүниені жарата берсең азайып құриды.
Оқушы білімін толықтай түсуде. Өздік жұмысына 3 деңгейлік тапсырма беремін.
1-деңгей: Математика
Карточкадағы тапсырманы орындайды.
50-5/5=49 70-49/7=63
60+33*6=276 80+8*8=144
2-деңгей:Математикалық диктант
1)4 жүздік пен 3 ондықты 2 есеге арттыр
2)20 ондық пен 6 бірлікті 2 есе кеміт
430*2=860 206/2=103
3-деңгей: Оқулықпен жұмыс 172 бет №2( 3 баған )
4-жауап оқылады.
Білімің көп болса, оны қанша ғасыр сақтасаң да іріп – шірімейді, ао дүниені ескіреді.
Ұжымдық жұмыс:
2-тапсырмадағы амалдарды тақтаға орындайды.
3-тапсырманы теңдеу құрып оны шешу. ( Оқу )
-Есеп не туралы?
-Өрік ағашы туралы не айтылады?
-Сұрағы туралы не айтамыз?
50 5 есе?
Өрік – 50 бірдей
Алхоры - ? 5 есе
х*5=50
х=50/5
х=10 10*5=50 50=50
5-жауап оқылады:Білімді болсаң сені ел құрметтейді, сыйлайды. Ал байлығың болса, қызғанышпен қарайды.
4-тапсырма: Математикалық диктант.
Өрнек түрінде жазып шешу.
Логикалық тапсырма: Қызықты есеп.
Оспан көшеден көп ақша тауып алды да, күніне 20 теңгеден жұмсады. Бір айдан соң 60 теңге қалды. Дәл бір ай алдында оның шешесі 860 теңге жоғалтқан еді. Оспанның тауып алған ақшасы анасыныкі ме, жоқ па?
3*20+60=660
6 жауап сандықтан алынып оқылады.
Білім өміріңді жарық етеді. Ал дүние тура жолдан тайдырады.
Танымдық тапсырма:
5 тапсырма орындалады.
6-ауызша таңдалып, орындалады.
7-соңғы жауап оқылады: Бүгінгі сабақтағы ең білгір оқушы оқиды.
Білімді адам ақылды, даналы, өмірге дұрыс көзқарасымен, сөйлейді, ал кейбір дүниесі көп адам мақтаншақ, өркөкірек болады.
-Сонымен Мұхаммед Пайғамбарымыз нені артық депті? – Білімді.
-Ендеше тек қана білім бізді дамыған елдер қатарына жеткізеді.
Үйге: №7 тапсырма
Бағалау: ұпайлары саналып, бағаланады.
2 – 4 ұпай «3» 5 – 8 ұпай «4» 9 – 10 ұпай «5»
Сабақты қорытындылау: Нені оқып үйренгенімізді ретімен айтып, бекітеміз.