Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Сабақтың мақсаты: Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы формуласын білу, мәнін түсіну, дәлелдей білуге және практикада қолдана білуге, есептеу жылдамдықтарын арттыруға, формулаларды өрнектерді түрлендіру кезінде қолдана білуге дағдыландыру.
Міндеттері: Алған білімдерін есептер шығаруда қолдана білуге үйрету.
Әдіс-тәсілдері: Топпен жұмыс, сыни тұрғыдан ойлау, өзін өзі бағалау, сұрақ – жауап, талдау, қорыту
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс:
(- 0,2)(+0,2)а2-0,04
(5-5+25-в2
Дарынды оқушымен жұмыс:
()(0,3+)
(-0,5)(0,5+)0,25-а2
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа қызығушылығын ояту, оқушыларды топқа бөлу, топ басшыларын сайлау, бағалау парақшаларын тарату.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
№221 3,4 №222 2,4
(Екі оқушы тақтада орындайды. Қалған оқушылар бір –бірлерінің дәптерлерін тексеріп, өздерін бағалайды. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді)
ІІІ. Түсіну.
Оқулықпен жұмыс. Тақтада орындайды.
№223
1)Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Сабақтың мақсаты: Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы формуласын білу, мәнін түсіну, дәлелдей білуге және практикада қолдана білуге, есептеу жылдамдықтарын арттыруға, формулаларды өрнектерді түрлендіру кезінде қолдана білуге дағдыландыру.
Міндеттері: Алған білімдерін есептер шығаруда қолдана білуге үйрету.
Әдіс-тәсілдері: Топпен жұмыс, сыни тұрғыдан ойлау, өзін өзі бағалау, сұрақ – жауап, талдау, қорыту
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс:
(- 0,2)(+0,2)а2-0,04
(5-5+25-в2
Дарынды оқушымен жұмыс:
()(0,3+)
(-0,5)(0,5+)0,25-а2
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа қызығушылығын ояту, оқушыларды топқа бөлу, топ басшыларын сайлау, бағалау парақшаларын тарату.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
№221 3,4 №222 2,4
(Екі оқушы тақтада орындайды. Қалған оқушылар бір –бірлерінің дәптерлерін тексеріп, өздерін бағалайды. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді)
ІІІ. Түсіну.
Оқулықпен жұмыс. Тақтада орындайды.
№223
1)+97
+97