kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жай бөлшектер мен үлестер туралы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жай бөлшектер тақырыбының анықтамасы және жай бөлшек ұғымымен таныстыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жай бөлшектер мен үлестер туралы"»

Ашық сабақ  Математика 5 сынып Сабақ тақырыбы: Үлестер. Жай бөлшектер

Ашық сабақ

Математика 5 сынып

Сабақ тақырыбы:

Үлестер.

Жай бөлшектер

Сабақ моделі    Сабақтың тақырыбы   Мақсаты   Сабақ көрнекілігі Сабақ әдісі Сабақ типі Сабақ түрі Сабақ жабдығы  Байланысы      ТүсіндіруСұрақ-жауап Қызығу-шылығын ояту Тақта Тарихпен, өмірмен, қоршаған ортамен Бор Компьютер Интеракт.  тақта Дәстүрлі емес Ойын Топтау Аралас сабақ Жаңа сабақты топтастыру Интерактивті тақта

Сабақ моделі

Сабақтың тақырыбы

Мақсаты

Сабақ көрнекілігі

Сабақ әдісі

Сабақ типі

Сабақ түрі

Сабақ жабдығы

Байланысы

ТүсіндіруСұрақ-жауап Қызығу-шылығын ояту

Тақта

Тарихпен, өмірмен, қоршаған ортамен

Бор

Компьютер

Интеракт.

тақта

Дәстүрлі емес

Ойын Топтау Аралас сабақ

Жаңа сабақты топтастыру

Интерактивті тақта

Сабақ моделі    Сабақ барысы   Ұйымдастыру кезеңі Жаңа сабақты түсіндіру әдісі   Үй тапсырмасын сұрау әдістері    Өткен сабақпен байланыстыра түсіндіру. Ойын элементтерін қолдану арқылы. Ұлттық педагогика элементтерін қолдана отырып түсіндіру  Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру Оқу құралдарын түгелдеу, реттеу Сұрақ-жауап Жұптық жұмыс  Бекіту. Деңгейлік тапсырмалар. Ойындар. Кеспе қағаздағы тапсырмалар.   Оқушылардың білімдерін анықтау, бағалау.

Сабақ моделі

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

Жаңа сабақты түсіндіру әдісі

Үй тапсырмасын сұрау әдістері

  • Өткен сабақпен байланыстыра түсіндіру.
  • Ойын элементтерін қолдану арқылы.
  • Ұлттық педагогика элементтерін қолдана отырып түсіндіру

  • Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру
  • Оқу құралдарын түгелдеу, реттеу
  • Сұрақ-жауап
  • Жұптық жұмыс

Бекіту. Деңгейлік тапсырмалар. Ойындар. Кеспе қағаздағы тапсырмалар.

Оқушылардың білімдерін анықтау, бағалау.

Білімге жетелейтін үш жол бар:  Еліктеу жолы- ең жеңіл жол,  Ойлау жолы- ең игілікті жол,  Тәжірибе жолы-ең қиын да,ащы жол.  Конфуций

Білімге жетелейтін үш жол бар: Еліктеу жолы- ең жеңіл жол, Ойлау жолы- ең игілікті жол, Тәжірибе жолы-ең қиын да,ащы жол. Конфуций

Мақсаты     Білімділік:   Оқушыларға бөлшек сандар, бөлшектің алымы мен бөлімі туралы түсінік беру. Дамытушылық: оқушылардың математикалық ойлау қабілетін дамыту және пәнге қызығушылығын арттыру. Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Мақсаты

Білімділік:

Оқушыларға бөлшек сандар, бөлшектің алымы мен бөлімі туралы түсінік беру.

Дамытушылық: оқушылардың математикалық ойлау қабілетін дамыту және пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Қайталау сұрақтары “ Кім жылдам?”

Қайталау сұрақтары

Кім жылдам?”

  • Шеңбер деген не?
  • Дөңгелек деген не?
  • Қандай кесінді шеңбердің радиусы деп аталады?
  • Диаметр радиустан неше есе ұзын?
  • Шеңбердің доғасы деп нені айтады?
Үй тапсырмасын тексеру  № 344. ЕКОЕ табу: ЕКОЕ/120,300,100/=600 ЕКОЕ/105,350,140/=4320 ЕКОЕ/480,216,144/=2100 ЕКОЕ/280,140,224/=1120

Үй тапсырмасын тексеру

344. ЕКОЕ табу:

  • ЕКОЕ/120,300,100/=600
  • ЕКОЕ/105,350,140/=4320
  • ЕКОЕ/480,216,144/=2100
  • ЕКОЕ/280,140,224/=1120

Жаңа сабақ Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу

Жаңа сабақ

Жай бөлшек.

Жай бөлшектерді оқу

және жазу

алымы Жай бөлшек бөлімі

алымы

Жай бөлшек

бөлімі

Бөлшектің бөлімі неше үлеске бөлгенін көрсетеді, ал алымы неше үлестің алынғанын көрсетеді.  бөлшектің алымы  бөлшек сызығы  бөлшектің бөлімі

Бөлшектің бөлімі неше үлеске бөлгенін көрсетеді, ал алымы неше үлестің алынғанын көрсетеді.

бөлшектің алымы

бөлшек сызығы

бөлшектің бөлімі

Жай бөлшектердің оқылуы: - Төрттен бір

Жай бөлшектердің оқылуы:

- Төрттен бір

Оқушылар үш топқа бөлінеді: 1- топ «Шеңбер» 2-топ «Төртбұрыш» 3-топ «Шаршы»

Оқушылар үш топқа бөлінеді:

1- топ «Шеңбер»

2-топ «Төртбұрыш»

3-топ «Шаршы»

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Математика 5 класс. Н.Я.Виленкин. № 860.

Математика 5 класс. Н.Я.Виленкин. № 860.

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай 8 тең бөлікке бөлуге болады?

Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай

8 тең бөлікке бөлуге болады?

Шешуі:                                                                                                                                                4 2   8    үлес үлес

Шешуі:

4

2

8

үлес

үлес

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Жаңғақтың қандай бөлігі ыдыста қалды? 3 4 8 7 бөлімі 2 4 7 3 алымы

Жаңғақтың қандай бөлігі ыдыста қалды?

3

4

8

7

бөлімі

2

4

7

3

алымы

Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Алымы Бөлімі Бөлімі Жазылуы Жазылуы

Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар:

Алымы

Бөлімі

Жазылуы

Алымы

Алымы

Бөлімі

Бөлімі

Жазылуы

Жазылуы

Мысалы  1               6     1                 8   1       4

Мысалы

1

6

1

8

1

4

Мысалы  3               6     4                 8 От первого пирога отрезали 3/6 части, от второго – 4/8, от третьего – 2/4. Что вы можете сказать об этих дробях?   2       4

Мысалы

3

6

4

8

От первого пирога отрезали 3/6 части, от второго – 4/8, от третьего – 2/4. Что вы можете сказать об этих дробях?

2

4

Сергіту  Қане, сапты түзейік,  Тіземізді бүгейік.  Ыршып алға түсейік,  Ыршып артқа түсейік.  Көбелекше ұшамыз,  Отырамыз, тұрамыз.  Сергітуге мың алғыс!

Сергіту

Қане, сапты түзейік,

Тіземізді бүгейік.

Ыршып алға түсейік,

Ыршып артқа түсейік.

Көбелекше ұшамыз,

Отырамыз, тұрамыз.

Сергітуге мың алғыс!

1 3 1 2 1 3 2 1 3 2

1

3

1

2

1

3

2

1

3

2

Оқулықпен жұмыс    № 358, 359, 363

Оқулықпен жұмыс

358, 359, 363

Деңгейлік тапсырмалар Жай бөлшек түрінде жаз: а) Жетіден екі   б) Төрттен бір  в) Жүзден жиырма тоғыз

Деңгейлік тапсырмалар

Жай бөлшек түрінде жаз:

а) Жетіден екі

б) Төрттен бір

в) Жүзден жиырма тоғыз

Кестедегі бос орынды толтыр:   Бөлінді 4:13 Жай бөлшек түрінде жаз Бөлінгіш Бөлгіш Бөлшектің алымы Бөлшектің бөлімі

Кестедегі бос орынды толтыр:

Бөлінді

4:13

Жай бөлшек түрінде жаз

Бөлінгіш

Бөлгіш

Бөлшектің алымы

Бөлшектің бөлімі

Ой толғаныс    Бір жылда 365 күн бар, ал қазан айында 31 күн бар десек, қазан айы жылдың қандай бөлігін құрайтынын жай бөлшек түрінде жаз.

Ой толғаныс

Бір жылда 365 күн бар, ал қазан айында 31 күн бар десек, қазан айы жылдың қандай бөлігін құрайтынын жай бөлшек түрінде жаз.

“ Алтын сандық”  Жай сандар   Бөлшектер Сандарды өз сандықтарына орналастыр: 19   Құрама сандар 15 4 7 21     23

Алтын сандық”

Жай сандар

Бөлшектер

Сандарды өз сандықтарына орналастыр:

19

Құрама

сандар

15

4

7

21

23

“ Кім зерек” ойыны Бөлшек түрінде жаз: Алымы 5 37 19 53 35 86 Бөлімі

Кім зерек” ойыны

Бөлшек түрінде жаз:

Алымы

5

37

19

53

35

86

Бөлімі

2 1 3

2

1

3

ҚР тұңғыш президенті кім? Қай жылы сайланды?

ҚР тұңғыш президенті кім? Қай жылы сайланды?

Мемлекеттік рәміздер туралы айтып берсеңіз

Мемлекеттік рәміздер туралы айтып берсеңіз

Тұңғыш президентіміздің туған жері

Тұңғыш президентіміздің туған жері

Елбасымыз Н.Ә.Назарбаев Қазақстан халқына жолдауында Қазақстанның әлемдегі барынша қабілетті елу елдің қатарына кіруінде білім сапасы жоғары, денсаулығы мықты, еліміздің әл-ауқаты үшін қызмет жасайтын жастарға үлкен сенім білдіріп отыр.

Елбасымыз Н.Ә.Назарбаев Қазақстан халқына жолдауында Қазақстанның әлемдегі барынша қабілетті елу елдің қатарына кіруінде білім сапасы жоғары, денсаулығы мықты, еліміздің әл-ауқаты үшін қызмет жасайтын жастарға үлкен сенім білдіріп отыр.

ҚАЗАҚСТАН  РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ  МЕМЛЕКЕТТІК ӘНҰРАНЫ   1992 жылы – Қазақстан Республикасының рәміздерін қабылдаған

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ӘНҰРАНЫ

1992 жылы –

Қазақстан Республикасының рәміздерін қабылдаған

Астана – қазақстандықтардың бірлігі мен тәуелсіздігінің нышаны

Астана – қазақстандықтардың бірлігі мен

тәуелсіздігінің нышаны

Үйге тапсырма: № 410, №412

Үйге тапсырма:

410, №412

Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Жай бөлшектер мен үлестер туралы"

Автор: Есенгулова Нургуль Еркингалиевна

Дата: 28.01.2017

Номер свидетельства: 384769
