kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Үлестер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бір жылда 365 күн бар, ал қазан айында 31 күн бар десек, қазан айы жылдың қандай бөлігін құрайтынын жай бөлшек түрінде жаз.

Атау

Уақыты

Ұлты

Тегі

Бөлшек сызығы,

бөлшек

ХІІ

Итальян

Леонардо Пизанский

Алым, бөлім

ХІІ

Грек

Максим

Плануд

Б.з.д.  

 287-212

Грек

Архимед

Бөлшек туралы толық мәлімет

ХХ

Орта Азия   математигі

Әл-Хорезми

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Үлестер»

№ 77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицей  Ашық сабақ  Сабақ тақырыбы: Үлестер. Жай бөлшектер Математика пәнінің мұғалімі Махамбетов Азамат Жанболатович

77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицей

Ашық сабақ

Сабақ тақырыбы:

Үлестер.

Жай бөлшектер

Математика пәнінің мұғалімі

Махамбетов Азамат Жанболатович

Сабақ моделі    Сабақтың тақырыбы   Мақсаты   Сабақ көрнекілігі Сабақ әдісі Сабақ типі Сабақ түрі Сабақ жабдығы Байланысы       ТүсіндіруСұрақ-жауап Қызығу-шылығын ояту Ойын Топтау Аралас сабақ Тақта Тарихпен, өмірмен, қоршаған ортамен Бор Компьютер Интеракт.  тақта Жаңа сабақты топтастыру Кеспе қағаздары Кестелер

Сабақ моделі

Сабақтың тақырыбы

Мақсаты

Сабақ көрнекілігі

Сабақ әдісі

Сабақ типі

Сабақ түрі

Сабақ жабдығы

Байланысы

ТүсіндіруСұрақ-жауап Қызығу-шылығын ояту

Ойын Топтау Аралас сабақ

Тақта

Тарихпен, өмірмен, қоршаған ортамен

Бор

Компьютер

Интеракт.

тақта

Жаңа сабақты топтастыру

Кеспе

қағаздары

Кестелер

Сабақ моделі    Сабақ барысы   Ұйымдастыру кезеңі Жаңа сабақты түсіндіру әдісі   Үй тапсырмасын сұрау әдістері    Өткен сабақпен байланыстыра түсіндіру. Ойын элементтерін қолдану арқылы. Ұлттық педагогика элементтерін қолдана отырып түсіндіру  Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру Оқу құралдарын түгелдеу, реттеу Сұрақ-жауап Жұптық жұмыс  Бекіту. Деңгейлік тапсырмалар. Ойындар. Кеспе қағаздағы тапсырмалар.   Оқушылардың білімдерін анықтау, бағалау.

Сабақ моделі

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

Жаңа сабақты түсіндіру әдісі

Үй тапсырмасын сұрау әдістері

  • Өткен сабақпен байланыстыра түсіндіру.
  • Ойын элементтерін қолдану арқылы.
  • Ұлттық педагогика элементтерін қолдана отырып түсіндіру

  • Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру
  • Оқу құралдарын түгелдеу, реттеу
  • Сұрақ-жауап
  • Жұптық жұмыс

Бекіту. Деңгейлік тапсырмалар. Ойындар. Кеспе қағаздағы тапсырмалар.

Оқушылардың білімдерін анықтау, бағалау.

Мақсаты     Білімділік:   Оқушыларға бөлшек сандар, үлестер, бөлшектің алымы мен бөлімі туралы түсінік беру. Дамытушылық: оқушылардың математикалық ойлау қабілетін дамыту және пәнге қызығушылығын арттыру. Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Мақсаты

Білімділік:

Оқушыларға бөлшек сандар, үлестер, бөлшектің алымы мен бөлімі туралы түсінік беру.

Дамытушылық: оқушылардың математикалық ойлау қабілетін дамыту және пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Қайталау сұрақтары “ Кім жылдам?”  Шеңбер деген не? Дөңгелек деген не? Қандай кесінді шеңбердің радиусы деп аталады? Диаметр радиустан неше есе ұзын? Шеңбердің доғасы деп нені айтады?

Қайталау сұрақтары

Кім жылдам?”

  • Шеңбер деген не?
  • Дөңгелек деген не?
  • Қандай кесінді шеңбердің радиусы деп аталады?
  • Диаметр радиустан неше есе ұзын?
  • Шеңбердің доғасы деп нені айтады?

Үй тапсырмасын тексеру  № 394. Амалдарды орындаңдар: Қ. 2 6 1 5 6 16 Б А Л Қ А Ш

Үй тапсырмасын тексеру

394. Амалдарды орындаңдар:

Қ.

2

6

1

5

6

16

Б А Л Қ А Ш

Жаңа сабақ Үлестер. Жай бөлшектер

Жаңа сабақ

Үлестер.

Жай бөлшектер

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Бөлшектің бөлімі неше үлеске бөлгенін көрсетеді, ал алымы неше үлестің алынғанын көрсетеді.  бөлшектің алымы  бөлшек сызығы  бөлшектің бөлімі

Бөлшектің бөлімі неше үлеске бөлгенін көрсетеді, ал алымы неше үлестің алынғанын көрсетеді.

бөлшектің алымы

бөлшек сызығы

бөлшектің бөлімі

алымы Жай бөлшек бөлімі

алымы

Жай бөлшек

бөлімі

Математика 5 класс. Н.Я.Виленкин. № 860.

Математика 5 класс. Н.Я.Виленкин. № 860.

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай 8 тең бөлікке бөлуге болады?

Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай

8 тең бөлікке бөлуге болады?

Шешуі:                                                                                                                                                4 2   8    үлес үлес

Шешуі:

4

2

8

үлес

үлес

Пригласите к компьютеру ученика

Пригласите к компьютеру ученика

Жаңғақтың қандай бөлігі ыдыста қалды? 3 4 8 7 бөлімі 2 4 7 3 алымы 20 20

Жаңғақтың қандай бөлігі ыдыста қалды?

3

4

8

7

бөлімі

2

4

7

3

алымы

20

20

Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Алымы Бөлімі Бөлімі Жазылуы Жазылуы

Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар:

Алымы

Бөлімі

Жазылуы

Алымы

Алымы

Бөлімі

Бөлімі

Жазылуы

Жазылуы

Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Алымы Бөлімі Бөлімі Жазылуы Жазылуы

Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар:

Алымы

Бөлімі

Жазылуы

Алымы

Алымы

Бөлімі

Бөлімі

Жазылуы

Жазылуы

Мысалы  1               6     1                 8   1       4

Мысалы

1

6

1

8

1

4

Мысалы  3               6     4                 8 От первого пирога отрезали 3/6 части, от второго – 4/8, от третьего – 2/4. Что вы можете сказать об этих дробях?   2       4

Мысалы

3

6

4

8

От первого пирога отрезали 3/6 части, от второго – 4/8, от третьего – 2/4. Что вы можете сказать об этих дробях?

2

4

үштен бір жарты бестен бір ширек

үштен бір

жарты

бестен бір

ширек

Сергіту  Қане, сапты түзейік,  Тіземізді бүгейік.  Ыршып алға түсейік,  Ыршып артқа түсейік.  Көбелекше ұшамыз,  Отырамыз, тұрамыз.  Сергітуге мың алғыс!

Сергіту

Қане, сапты түзейік,

Тіземізді бүгейік.

Ыршып алға түсейік,

Ыршып артқа түсейік.

Көбелекше ұшамыз,

Отырамыз, тұрамыз.

Сергітуге мың алғыс!

4 6 1 2 бөлімі 1 5 7 2 алымы 12 11 1 10 2 3 9 жарты сағат 4 8 5 7  6 29 29

4

6

1

2

бөлімі

1

5

7

2

алымы

12

11

1

10

2

3

9

жарты сағат

4

8

5

7

6

29

29

2 3 1 4 бөлімі  5 4 3 1  алымы 12 11 1 10 2 ширек 3 9 4 8 5 7  6 30 30

2

3

1

4

бөлімі

5

4

3

1

алымы

12

11

1

10

2

ширек

3

9

4

8

5

7

6

30

30

6 1 4 5 бөлімі 6 2 5 7 алымы 30 30

6

1

4

5

бөлімі

6

2

5

7

алымы

30

30

Оқулықпен жұмыс    № 406, №407 30

Оқулықпен жұмыс

406, №407

30

Деңгейлік тапсырмалар А Жай бөлшек түрінде жаз: а) Жетіден екі   б) Төрттен бір  в) Жүзден жиырма тоғыз

Деңгейлік тапсырмалар

А

Жай бөлшек түрінде жаз:

а) Жетіден екі

б) Төрттен бір

в) Жүзден жиырма тоғыз

Кестедегі бос орынды толтыр:   Бөлінді 4:13 Жай бөлшек түрінде жаз Бөлінгіш Бөлгіш Бөлшектің алымы Бөлшектің бөлімі  В

Кестедегі бос орынды толтыр:

Бөлінді

4:13

Жай бөлшек түрінде жаз

Бөлінгіш

Бөлгіш

Бөлшектің алымы

Бөлшектің бөлімі

В

Ой толғаныс    Бір жылда 365 күн бар, ал қазан айында 31 күн бар десек, қазан айы жылдың қандай бөлігін құрайтынын жай бөлшек түрінде жаз. С

Ой толғаныс

Бір жылда 365 күн бар, ал қазан айында 31 күн бар десек, қазан айы жылдың қандай бөлігін құрайтынын жай бөлшек түрінде жаз.

С

“ Алтын сандық”  Жай сандар   Бөлшектер Сандарды өз сандықтарына орналастыр: 19   Құрама сандар 15 4 7 21     23

Алтын сандық”

Жай сандар

Бөлшектер

Сандарды өз сандықтарына орналастыр:

19

Құрама

сандар

15

4

7

21

23

“ Кім зерек” ойыны Бөлшек түрінде жаз: Алымы 5 37 19 53 35 86 Бөлімі

Кім зерек” ойыны

Бөлшек түрінде жаз:

Алымы

5

37

19

53

35

86

Бөлімі

Үйге тапсырма: № 410, №412

Үйге тапсырма:

410, №412

Тарихи мәліметтер Атау Уақыты Бөлшек сызығы, ХІІ Ұлты Алым, бөлім бөлшек ХІІ Итальян Тегі Леонардо Пизанский Грек Б.з.д. Бөлшек туралы толық мәлімет Максим  287-212 Грек ХХ Плануд Архимед Орта Азия математигі Әл-Хорезми

Тарихи мәліметтер

Атау

Уақыты

Бөлшек сызығы,

ХІІ

Ұлты

Алым, бөлім

бөлшек

ХІІ

Итальян

Тегі

Леонардо Пизанский

Грек

Б.з.д.

Бөлшек туралы толық мәлімет

Максим

287-212

Грек

ХХ

Плануд

Архимед

Орта Азия математигі

Әл-Хорезми

Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Үлестер

Автор: Махамбетов Азамат Жанболатович

Дата: 12.03.2017

Номер свидетельства: 399459
