kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тригонометриялық функциялардың туындылары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары

Сабақтың мақсаты: а) білімділігі

  Оқушылардың туынды, туындыны есептеу ережелері,  

 тригонометриялық функциялардың туындысы жөнінде  

 алған білімдерін тереңдету.

  ә) дамытушылық

Ой - өрісін дамыту, ойлау қабілетін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

                                б) Тәрбиелік

Шапшаңдыққа, іздемпаздыққа, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа  ұжымдық ауызбіршілікке тәрбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тригонометриялық функциялардың туындылары»

Сабақтың тақырыбы :  Пәні: Математика Пән мұғалімі: Сапармуратов М.

Сабақтың тақырыбы :

Пәні: Математика

Пән мұғалімі: Сапармуратов М.

Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары Сабақтың мақсаты: а) білімділігі  Оқушылардың туынды, туындыны есептеу ережелері,  тригонометриялық функциялардың туындысы жөнінде  алған білімдерін тереңдету.  ә) дамытушылық Ой - өрісін дамыту, ойлау қабілетін  арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру. б) Тәрбиелік Шапшаңдыққа, іздемпаздыққа, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа ұжымдық ауызбіршілікке тәрбиелеу.

Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары

Сабақтың мақсаты:

а) білімділігі

Оқушылардың туынды, туындыны есептеу ережелері,

тригонометриялық функциялардың туындысы жөнінде

алған білімдерін тереңдету.

ә) дамытушылық

Ой - өрісін дамыту, ойлау қабілетін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

б) Тәрбиелік

Шапшаңдыққа, іздемпаздыққа, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа ұжымдық ауызбіршілікке тәрбиелеу.

5. Есептер шығару Сабақ көрнекілігі: карточкалар, жұмыс дәптер, тест, плакаттар, бейне материал. 6. Тест Пәнаралық байланыс: информатикамен 7. Сабақты қорытындылау Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі Сабақ түрі: аралас сабақ 8. Оқушыларды бағалау 2. Бақылау сұрағы  3. Өткен тақырыпты қайталау Сабақ типі: жинақтау 4. Үй жұмысын тексеру 4мин Сабақ әдісі: есептер шығру

5. Есептер шығару

Сабақ көрнекілігі: карточкалар, жұмыс дәптер, тест, плакаттар, бейне материал.

6. Тест

Пәнаралық байланыс: информатикамен

7. Сабақты қорытындылау

Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі

Сабақ түрі: аралас сабақ

8. Оқушыларды бағалау

2. Бақылау сұрағы

3. Өткен тақырыпты қайталау

Сабақ типі: жинақтау

4. Үй жұмысын тексеру 4мин

Сабақ әдісі: есептер шығру

Сабақ барысы:  І Ұйымдастыру кезеңі : а) сәлемдесу ә) түгендеу б) сынып тазалығы в) оқу-құрал жабдығы ІІ Оқушыларға «туынды» тарауы бойынша бақылау сұрақтарын қоя отырып, олардың тарау бойынша алған білімдерін тексеремін.

Сабақ барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі :

а) сәлемдесу

ә) түгендеу

б) сынып тазалығы

в) оқу-құрал жабдығы

ІІ Оқушыларға «туынды» тарауы бойынша бақылау сұрақтарын қоя отырып, олардың тарау бойынша алған білімдерін тексеремін.

1.Қандай тригонометриялық функцияларды жұп функциялар қайсысын тақ функциялар деп атаймыз? 2.І ширектің бұрыштары қандай ? 3.ІІ ширектің бұрыштары қандай ? 4.ІІІ ширектің бұрыштары қандай ? 5.ІV ширектің бұрыштары қандай ?

1.Қандай тригонометриялық функцияларды жұп функциялар қайсысын тақ функциялар деп атаймыз?

2.І ширектің бұрыштары қандай ?

3.ІІ ширектің бұрыштары қандай ?

4.ІІІ ширектің бұрыштары қандай ?

5.ІV ширектің бұрыштары қандай ?

 

 

Менің білім деңгейім

Менің білім деңгейім

1.230 0 бұрышы координаталар жүйесінің қай ширегінің бұрышы ? А)І ширектің ; Ә) ІІ ширектің Б) ІІІ ширектің 2.sin 90 0 –тің мәні неге тең ? А) 0; Ә) 1; Б) -1 3.Сағат тілі айналуының бағыты бойынша бүрғаннан пайда болатын бұрыш қандай бүрыш ? А) оң бұрыш Ә) теріс бұрыш Б) бастапқы радиус 4.tg0 0 –тың мәні неге тең ? А) 0; Ә) 1; Б) -1 5.- 179 0 бұрышы координаталар жүйесінің қай ширегінің бұрышы болады? А) І ширектің ; Ә) ІІ ширектің Б) ІІІ ширектің

1.230 0 бұрышы координаталар жүйесінің қай ширегінің бұрышы ?

А)І ширектің ; Ә) ІІ ширектің Б) ІІІ ширектің

2.sin 90 0 –тің мәні неге тең ?

А) 0; Ә) 1; Б) -1

3.Сағат тілі айналуының бағыты бойынша бүрғаннан пайда болатын бұрыш қандай бүрыш ?

А) оң бұрыш Ә) теріс бұрыш Б) бастапқы радиус

4.tg0 0 –тың мәні неге тең ?

А) 0; Ә) 1; Б) -1

5.- 179 0 бұрышы координаталар жүйесінің қай ширегінің бұрышы болады?

А) І ширектің ; Ә) ІІ ширектің Б) ІІІ ширектің

6. sin α неге тең ? А) . sin α =  Ә) . sin α =  Б) . sin α = 7. соs 60 0 – тің мәні неге тең ? А) 1; Ә) 0; Б) 8. .соs 0 0 + . sin 90 0 + сtg90 0 = ? А) 1; Ә) 2; Б) 3 9.Косинустың таңбасы қай ширекте оң ? А) І және ІІ; Ә) І және ІІІ Б) І және ІV 10 .соs α + . sin α өрнегінің мәнін табыңдар , мұндағы α = 90 0 А) 1; Ә) 0; Б) 2

6. sin α неге тең ?

А) . sin α =

Ә) . sin α =

Б) . sin α =

7. соs 60 0 – тің мәні неге тең ?

А) 1; Ә) 0; Б)

8. .соs 0 0 + . sin 90 0 + сtg90 0 = ?

А) 1; Ә) 2; Б) 3

9.Косинустың таңбасы қай ширекте оң ?

А) І және ІІ; Ә) І және ІІІ Б) І және ІV

10 .соs α + . sin α өрнегінің мәнін табыңдар , мұндағы α = 90 0

А) 1; Ә) 0; Б) 2

Жауаптары: 1.Б 6.А 2.Ә 7.Б 3.Ә 8.Ә 4.А 9.Б 5.Б 10.А

Жауаптары:

1.Б 6.А

2.Ә 7.Б

3.Ә 8.Ә

4.А 9.Б

5.Б 10.А

Есептер

Есептер

1) Sin 30 0 + соs 30 0 = 2)tg45 0 + tg 60 0 + tg 30 0 = 3)2 соs 0 0 + 3 Sin 90 0 + 4 tg45 0 = 4) 4 Sin 30 0 =     

1) Sin 30 0 + соs 30 0 =

2)tg45 0 + tg 60 0 + tg 30 0 =

3)2 соs 0 0 + 3 Sin 90 0 + 4 tg45 0 =

4) 4 Sin 30 0 =

 

 

Жылдамдық * Сөйлемді 1минутта ретімен оқып шығу.

Жылдамдық

* Сөйлемді 1минутта ретімен оқып шығу.

деп аталады, В нүктесінің, абсциссаға қатынасы, тангенсі, α бұрышының, ординатасының

деп аталады, В нүктесінің, абсциссаға қатынасы, тангенсі, α бұрышының, ординатасының

Жауабы: В нүктесінің ординатасының абсциссаға қатынасы α бұрышының тангенсі деп аталады

Жауабы:

В нүктесінің ординатасының

абсциссаға қатынасы α

бұрышының

тангенсі деп аталады

Тапқырлық

Тапқырлық

Тригонометрия сөзін пайдаланып:  Әр әріптен басталатын математикалық термин жазу

Тригонометрия сөзін пайдаланып:

Әр әріптен басталатын математикалық термин жазу

Қорытынды Бағалау 2)Үйге тапсырма беру. Тригонометриялық функциялар. Оқу.

Қорытынды

  • Бағалау
  • 2)Үйге тапсырма беру.

Тригонометриялық функциялар. Оқу.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Тригонометриялық функциялардың туындылары

Автор: Сапармуратов Мерей

Дата: 08.04.2018

Номер свидетельства: 465429
