kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Слайд "Арифметикалы? прогрессия"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: Та?ырып бойынша теориялы? білімдерін ?орытындылау;формулаларды пайдаланып арифметикалы? прогрессияны? n-ші м?шесін ж?не ал?аш?ы n м?шелеріні? ?осындысын табу  да?дыларын дамыту;

Дамытушылы?: Логикалы? ойлау ?абілетін дамыту,топпен ж?мыс істеу да?дыларын ?алыптастыру, ой-?рісін дамыту; математикалы? сауаттылы?ын,  математика?а ?ызы?ушылы?ын арттыру.

Т?рбиелік: Жауапкершілікке, белсенділікке, ?зара к?мектесе білуге, ?згемен д?рыс ?арым-?атынас жасай білуге, ?згені? е?бегін ба?алай білуге, тез ойлап ойын жеткізуге ж?не ізденуге т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Слайд "Арифметикалы? прогрессия"»

Сабақтың тақырыбы:
  • Сабақтың тақырыбы:

Арифметикалық прогрессия тақырыбына есептер шығару

Мұғалім:Ахметбаева М.Ж

Сабақтың мақсаттары:
  • Сабақтың мақсаттары:
  • Тақырып бойынша теориялық білімдерін қорытындылау, формулаларды пайдаланып арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесін және алғашқы n мүшелерінің қосындысын табу дағдыларын дамыту.

  • Логикалық ойлау қабілетін дамыту,топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, ой-өрісін дамыту; математикалық сауаттылығын, математикаға қызығушылығын арттыру.
  • Жауапкершілікке, белсенділікке, өзара көмектесе білуге, өзгемен дұрыс қарым-қатынас жасай білуге, өзгенің еңбегін бағалай білуге , тез ойлап ойын жеткізуге және ізденуге тәрбиелеу.
Оқушылардың білім-білік дағдылары : Формулаларды пайдалануды білу; Сауатты сөйлей білу; Қорытындылау және сараптай білу; Логикалық пайымдауды білу; Мазмұндай білу .
  • Оқушылардың білім-білік дағдылары :
  • Формулаларды пайдалануды білу;
  • Сауатты сөйлей білу;
  • Қорытындылау және сараптай білу;
  • Логикалық пайымдауды білу;
  • Мазмұндай білу .
Сабақтың кезеңдері: 1.Ұйымдастыру кезеңі; (2 мин) 2 . Үй тапсырмасын тексеру кезеңі ( ауызша); (2 мин) 3 . Өткен материалды жан-жақты қайталау; (5 мин) 4 . «Ой қозғау» кезеңі : Өткен материалды бекіту; (10 мин) 5.Сергіту сәті; (3 мин) 6.«Миға шабуыл»кезеңі: Деңгейлік есептер шығару; (15 мин) 7.Қорытынды; (5 мин) 8 .Рефлексия; (2 мин ) 9.Үйге тапсырма. (1мин)    

Сабақтың кезеңдері:

1.Ұйымдастыру кезеңі; (2 мин)

2 . Үй тапсырмасын тексеру кезеңі ( ауызша); (2 мин)

3 . Өткен материалды жан-жақты қайталау; (5 мин)

4 . «Ой қозғау» кезеңі : Өткен материалды бекіту;

(10 мин)

5.Сергіту сәті; (3 мин)

6.«Миға шабуыл»кезеңі: Деңгейлік есептер шығару; (15 мин)

7.Қорытынды; (5 мин)

8 .Рефлексия; (2 мин )

9.Үйге тапсырма. (1мин)

 

 

Арифметикалық прогрессияның анықтамасы    Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы    Арифметикалық прогрессияның өзіне тән қасиеті    Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы   Арифметикалық прогрессияның айырымының формуласы
  • Арифметикалық прогрессияның анықтамасы Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы Арифметикалық прогрессияның өзіне тән қасиеті Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы Арифметикалық прогрессияның айырымының формуласы
Арифметикалық прогрессияның анықтамасы    Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы    Арифметикалық прогрессияның өзіне тән қасиеті    Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы   Арифметикалық прогрессияның айырымының формуласы

Арифметикалық прогрессияның анықтамасы Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы Арифметикалық прогрессияның өзіне тән қасиеті Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы Арифметикалық прогрессияның айырымының формуласы

«Ой қозғау» кезеңі : Тізбектердің қайсысы арифметикалық прогрессия болып табылады ? 3; 6; 9; 12; … -1; -1; -1; … 0; 13; 1; 14; …  = 3п – 2;  = 25 + ; -3; -1; 1; 3; …
  • «Ой қозғау» кезеңі :

Тізбектердің қайсысы арифметикалық прогрессия болып табылады ?

  • 3; 6; 9; 12; …
  • -1; -1; -1; …
  • 0; 13; 1; 14; …
  • = 3п – 2;
  • = 25 + ;
  • -3; -1; 1; 3; …

(х n ) тізбегіндегі:  9; 7; …    бірінші,төртінші,алтыншы және жетінші мүшелерді атаңдар.

n ) тізбегіндегі:

9; 7; …

бірінші,төртінші,алтыншы және жетінші мүшелерді атаңдар.

(а n ) тізбегі төмендегі формуламен берілген  а n = 2 n - 3.  a 1 ,  а 2 , a 5 ,  а 15 , а 50 ,  а k мүшелерін табыңдар.

n ) тізбегі төмендегі формуламен берілген

а n = 2 n - 3.

a 1 , а 2 , a 5 , а 15 , а 50 , а k мүшелерін табыңдар.

(с n ) тізбегінің алғашқы бес мүшесін табындар, егер: с 1 = 4    C n+1 = c n +3

n ) тізбегінің алғашқы бес мүшесін табындар, егер:

с 1 = 4

C n+1 = c n +3

Заңдылығын аныктап тізбектерді рекуренттік формуламен көрсетіндер а 1 , а 2 , а 3 , … ,а n -1 , а n , а n+1 … ,  1) 1, 3, 5, 7, 9, …  2) 2, 5, 8, 11, 14,…  3) 2, 4, 8, 10, …  4) 5; 10; 15; 20; 25; …

Заңдылығын аныктап тізбектерді рекуренттік формуламен көрсетіндер

а 1 , а 2 , а 3 , … ,а n -1 , а n , а n+1 … ,

1) 1, 3, 5, 7, 9, …

2) 2, 5, 8, 11, 14,…

3) 2, 4, 8, 10, …

4) 5; 10; 15; 20; 25; …

а 1 = 1, d = 3 екені.  Осы прогрессияның алғашқы 6 мүшесін табыңдар .

а 1 = 1, d = 3 екені.

Осы прогрессияның алғашқы 6 мүшесін табыңдар .

«Миға шабуыл»кезеңі

«Миға шабуыл»кезеңі

  • Еркіннің ата-анасы туған күніне баласына ұялы телефонды жаңартып сатып беруге ұйғарды . Ол үшін олар бірінші айда 650 теңге, ал келесі айларда алдынғы айдан 50 теңгеге артық ақша жинап отырды.Еркіннің ата-анасы 10 айдан кейін қанша ақша жинайды?
Б\і:  Т\к : Шешімі: Жауабы:

Б\і:

Т\к :

Шешімі:

Жауабы:

«Сергіту сәті»

«Сергіту сәті»

  • 1.   Бір жанұяда бес ұл бар. Олардың әрқайсысының қарындасы бар. Сол жанұяда қанша бала бар?
  • 2.   Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа салады. 12 тауық 12 күнде қанша жұмыртқа салады?
  • 3. Үш метрлік 60 бөренені жарты млетрлік шөркелерге арамен бөлу керек. Қанша рет аралап кесу керек?
  • 4.  Ағаш үстінде 30 торғай отыр еді, аңшы оның екеуін атып түсірді.Торғайдың қаншасы қалды?
  • 5. 30 минутты сағатқа айналдыр
  • 6.Егер екі кірпіштің салмағы 8 кг болса, 1,5 кірпіштің салмағын тап.
“ 4” Б/і: “ 3”

4”

Б/і:

3”

“ 4” “ 3”

4”

3”

Мәтін есеп. Дүниежүзілік «Кенгуру – математика для всех» интеллектуалдық ойынында жергілікті ұйымдастыру комитетіне мектеп атынан сұраныс берілу керек.Бірінші күні берілген мерзімнен кейін сұранысты 5 мектеп берді, екінші күні -7 мектеп, үшінші күні-9 мектеп…Неше күннен кейін ұйымдастыру комитетіне 60 сұраныс түседі (егер берілген заңдылық бұзылмаса)?  Неше сұраныс соңғы күні түседі?

Мәтін есеп.

Дүниежүзілік «Кенгуру – математика для всех» интеллектуалдық ойынында жергілікті ұйымдастыру комитетіне мектеп атынан сұраныс берілу керек.Бірінші күні берілген мерзімнен кейін сұранысты 5 мектеп берді, екінші күні -7 мектеп, үшінші күні-9 мектеп…Неше күннен кейін ұйымдастыру комитетіне 60 сұраныс түседі (егер берілген заңдылық бұзылмаса)?

Неше сұраныс соңғы күні түседі?

Қорытынды:  4 топқа тест тапсырмалары  беріледі.            Үйге тапсырма: №278,№279  57-бет беріледі

Қорытынды: 4 топқа тест тапсырмалары беріледі. Үйге тапсырма: №278,№279 57-бет беріледі

Рефлексия

Рефлексия

Үйге тапсырма № 278 , №279

Үйге тапсырма

278 , №279

Назарларыңызға рахмет !

Назарларыңызға рахмет !


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Слайд "Арифметикалы? прогрессия"

Автор: Ахметбаева Майкул Жанахмет?ызы

Дата: 10.12.2015

Номер свидетельства: 264423
