kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары:  математика пәні        Сыныбы: 6 «ә»   

Тақырыбы: Сан аралықтары

  • Мақсаты-     Сан аралықтарын  және санды теңсіздіктердің шешімдерін сан аралықтарында белгілеуін білу  және есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.

 а) Білімдік: Оқушыларды теңсіздіктер шешімін сан аралығымен жаза білуге, координаталық түзуде кескіндей білуге қалыптастыру.

ә) Тәрбиелік: тез ойлап, дәл таба білуге тәрбиелеу.

б) Дамытушылық: Оқушылардың ой өрісін кеңейту.

Міндеттері:       - Координаталық түзу бойындағы сан  аралықтарын  ажырата білу;

                        -  Координаталық түзу бойындағы сан  аралықтарын  іс-тәжірибеде дұрыс қолдану;

                        -  Координаталық түзу бойындағы сан аралықтарының  таба білу.

                        - Оқушыларды ізденіске, ойлауға баулу.

Қолданатын модульдер:

                           1.Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер.

                           2.Сыни түрғыдан ойлау.

                           3. Оқытудағы  ақпараттық  -коммуникациялық технологияны пайдалану.

                           4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

                           5.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне  сәйкес оқыту  және оқу.

                           6.Оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Сабақ түрі: топтық және жұптық жұмыс.

Сабақ типі: Практикалық сабақ.

 Стратегиялар, әдіс-тәсілдер: Сергіту сәті «Шаттық шеңбері» жылы лебіздер арқылы.

                                                      Топтастыру( математикалық фигуралардың түстерімен мозайка қиылған суреттер бойынша

                                                  «Кубизм»,  «Көршінді тексер», «Болжау», «Ойлан-бөліс-талқыла», «Миға шабуыл» Рефлексия.

Күтілетін нәтиже:

                        -  Координаталық түзу бойындағы сан  аралықтарын  ажыратады;

                        -  Координаталық түзу бойындағы сан  аралықтарын  іс-тәжірибеде дұрыс қолданады;

                        -  Координаталық түзу бойындағы сан аралықтарының бірігуі мен қиылысуын  табады.

Сабақ жоспары:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің     іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе бөлімі

Сабақтың басталуын ұйымдастыру

3 мин

 БІЛУ 

Қажетті өткен тақырыпты қайталау

12 мин

 Психологиялық көңіл-күйді реттеу.   Мақсаты:  жағымды эмоция орнату.

Сәлеметсіздер ме құрметті оқушылар және бүгінгі сабағымыздың көрермеңдері. Оқушыларды ынтымақтастық қарым-қатынасқа түсіру.

Мұғалім оқушыларға сәттілік тілейді:

Күннін шуағындай жылу тілеймін.

Қажымас қайрат тілеймін.

Таудай талап тілеймін.     Сәттілік тілеймін.

 Топқа бөліну

«Мозайка» суреттер қиындыларымен

Мақсаты: серіктестік қарым-қатынас жасауға  ыңғайлы орта құру.

Оқушылар топта тұрған балалармен  қолдарын  ұстап алақан жылуы арқылы   бір-біріңе жылы лебіздер айтып,сабағымызды бастайық.

 1топ,2 топ,3 топ,4 топ.

Топтасады

1топ-интервал, 2топ-кесінді, 3 топ-сәуле,4 топ-ашық сәуле

Әр топтан топ басшысы топтарға жылы лебіздер айтады.

Сабақтың ұраны:

Білекті бірді жығады,

Білімді мыңды жығады.

«Көршіңді тексер» әдісі Мақсаты:  Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру. Слайдта  үй жұмысының шешімі тұрады.

Үй тапсырмасы  №  карточка 1    1007(1)

Топтағы оқушылар бір-бірінің дәптерлеріндегі үй жұмысын тексеріп бір-бірлеріне   баға қояды.

 Кубизм» стратегиясы.

 «Кубизм» стратегиясының шарты:  әр топқа сұрақтар кубик арқылы лақтырылады, қойылған сұрақтарға  жауап беру керек.

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтан  алған білімдерін жинақтау, қорытындылау, бекіту, оларды жылдамдыққа, ептілікке, алғырлыққа үйрету.

 «Болжау» стратегиясы.  Мақсаты: ой белсенділіктерінің дамуына ықпал ету.Мысалдар келтірілген: Слайд

3<x<5                        (3;5)

3<x≤5                    (3;5]

3≤x<5                       [3;5)

3≤x≤5                              [3;5]

x<5                             (-∞;5)

x≥-7                  [-7;+∞)

  Біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Сан аралықтары». (оқушылар тақырыпты өздері айтады)

     Сабақтың мақсаты:    Оқушыларды теңсіздіктер шешімін сан аралығымен жаза білуге, координаталық түзуде кескіндей білуге қалыптастыру.

Оқушылар сәлемдеседі, өзара мұғаліммен көңіл күйімен бөліседі, жылы лебіздер айтады бір-біріне

Үй тапсырмасына берілген тапсырманы айтады. Топтағы оқушылар бір-бірінің дәптерлеріндегі үй жұмысын тексеріп бір-бірлеріне   баға қояды.(алдарында критериялар тұрады)

Оқушылар өткен білімді еске түсіреді.

Әр топқа  кубик лақтырылады сұрақтарға  топ жылдам жауап беру тиіс.

Оқушылар мұғалімнің қойылған сұрақтарына жауап беріп сабақ тақырыбын, мақсатын ашады

Жақсы, жарайсын, смайликтер

Оқулық, қиындылар флипчарт

Тұсау кесер бөлімі

ТҮСІНУ

5 мин

Өзіндік жұмыс

1. ( — ∞;5] сан аралығының аты:

А) ашық сәуле Б) интервал В) кесінді Г) сәуле

2. Белгіленумен жаз: 1-ден 4-ке дейінгі кесінді

А) (1;4) Б) [1;4] В) (1;4] Г) [1;4)

3. Сан аралығындағы бүтін сандарды тап: (4; 7]

А) 4;5;6 Б) 4;5;6:7 В) 5;6 Г) 5;6;7

4. Белгіленуімен жаз: 1-ден 3-ке дейінгі 3 саны қоса алынған жартылай интервал

А) (1;3] Б) [1;3] В) (1;3) Г) [1;3)

5. Теңсіздіктер шешімін сан аралығымен жаз: 2х6

А) [2;6] Б) (2;6) В) [2;6) Г) (2;6]

6. [4;9] сан аралығының аты:

А) кесінді Б) сәуле В) ашық сәуле Г) интервал

7. Белгіленуімен жаз: 2-ден 7-ге дейінгі интервал

А) [2;7] Б) (2;7] В) [2;7) Г) (2;7)

8. [-4;5) аралығындағы ең кіші және ең үлкен бүтін санды тап.

А) -4 және 3 Б) -4 және 4 В) -4 және 5 Г) -3 және 5

9. Белгіленуімен жаз: -∞ -тен 6-ға дейінгі ашық сәуле

А) [6;+ ∞) Б) (6;+ ∞) В) (-∞;6) Г) (-∞;6]

 

 

Әр топ жауап берген сон тақтада дұрыс жауаптары шығып отырады

Смайликтар, жестпен, жақсы, бас бармақ, ұпай мен бағаланады

Оқулық, флипчарт,орындық.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктер»

Қаңтардың 28-і Негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктер Математика пәні мұғалімі: Қарқын Слида

Қаңтардың 28-і

Негізгі тригонометриялық

тепе – теңдіктер

Математика пәні мұғалімі:

Қарқын Слида

Сабақтың мақсаты:

Сабақтың мақсаты:

  • 1.Білім берушілік: Негізгі триогонометриялық тепе –теңдіктердің шығу жолымен таныстыру. Бір тригонометриялық функцияның мәні бойынша қалғандарының мәнін табуға есептер шығаруды үйрету.
  • 2.Дамытушылық: Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының синусын, косинусын , тангенсін, котангенсін анықтауды,формулаларды есептеуде қолдана білу дағдысын қалыптастыру, пәнге қызығушылығын арттыру.
  • 3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, шыншылдыққа, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу .
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Үй жұмысын тексеру. ІІІ. Өткенді еске түсіру. ІV. Жаңа сабақты түсіндіру. V. Есептер шығару VI. Сабақты бекіту VI. Үйге тапсырма беру VII. Оқушыларды бағалау.

Сабақтың барысы:

  • І. Ұйымдастыру кезеңі.
  • ІІ. Үй жұмысын тексеру.
  • ІІІ. Өткенді еске түсіру.
  • ІV. Жаңа сабақты түсіндіру.
  • V. Есептер шығару
  • VI. Сабақты бекіту
  • VI. Үйге тапсырма беру
  • VII. Оқушыларды бағалау.

Миға шабуыл

Миға шабуыл

tgα мен ctgα функциялары өзара қандай функциялар? “ Футбол” Қандай бұрышты оң бұрыштар деп атаймыз?  ойыны  ойыны Координаталық ширектер нешеге бөлінеді? Тригонометриялық функциялар қай ширекте бірдей таңбаға ие? Тригонометриялық функциялардың қайсысы жұп функция?   Қандай бұрышты теріс бұрыштар деп атаймыз?

tgα мен ctgα функциялары өзара қандай функциялар?

Футбол”

Қандай бұрышты оң бұрыштар деп атаймыз?

  • ойыны
  • ойыны

Координаталық ширектер нешеге бөлінеді?

Тригонометриялық функциялар қай ширекте бірдей таңбаға ие?

Тригонометриялық функциялардың қайсысы жұп функция?

 

Қандай бұрышты теріс бұрыштар деп атаймыз?

Тригонометриялық функциялардың ширек бойынша таңбаларын анықты.

Тригонометриялық функциялардың ширек бойынша таңбаларын анықты.

  OB=1; OC=x; BC=y

 

OB=1; OC=x; BC=y

Негізгі тригонометриялық  теп-теңдіктер

Негізгі тригонометриялық теп-теңдіктер

  •  
Оқулықпен жұмыс   №297, №298, №300, №301,  №302 (a,ә)

Оқулықпен жұмыс №297, №298, №300, №301, №302 (a,ә)

Сабақты бекіту

Сабақты бекіту

  дұрыс! 1     2   3   4

 

дұрыс!

1

 

 

2

 

3

 

4

  1   дұрыс! 1 2   3   4

 

1

 

дұрыс!

1

2

 

3

 

4

  дұрыс!   1   2 3   4  

 

дұрыс!

 

1

 

2

3

 

4

 

бұрышы қай ширектің бұрышы болып табылады?   1     2 дұрыс!   3   4

бұрышы қай ширектің бұрышы болып табылады?

 

1

 

 

2

дұрыс!

 

3

 

4

    1   2 дұрыс! 3   4  

 

 

1

 

2

дұрыс!

3

 

4

 

  дұрыс! 1     2 3   4  

 

дұрыс!

1

 

 

2

3

 

4

 

бұрышы қай ширекте орналасқан?   1   дұрыс!   2   3   4

бұрышы қай ширекте орналасқан?

 

1

 

дұрыс!

 

2

 

3

 

4

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

  • № 299, №302(б,в)
Сабақ аяқталды  Рахмет

Сабақ аяқталды Рахмет


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктер

Автор: Қарқын Слида

Дата: 08.02.2017

Номер свидетельства: 389364
