План урока по геометрии для 8 класса по теме "Рациональное неравенство"
Просмотр содержимого документа
«План урока по математике»
Шержанова Асима Рымтаевна-
№ 34 ЖББОМ математика
пәні мұғалімі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Рационал теңсіздік
Сабақтың тақырыбы
8.2.2.9 рационал теңсіздікті шешу
Оқу мақсаттары
Сабақ мақсаты
- рационал теңсіздіктердің қасиеттерін біледі;
- рационал теңсіздіктерді шешеді;
;
Бағалау критерийі
Оқытудың тілдік мақсаты : рационал теңсіздіктерді шешу
әдісін түcіндіpeді;
Пәнге тән лексика мен терминология : рационал теңсіздік,
координаталық түзу,сан аралықтары,теңсіздіктің шешімі,
ММЖ;
Диалог үшін пайдаланатын сөздер мен тіркестер: бүтін
рационал теңсіздіктерді шешу үшін ..., бөлшeк-рационал
теңсіздіктерді шешу үшін...,
Тілдік
мақсаттар:
«Мәңгілік ел» ұлттық идеясының «қазақстандық патрио-
тизм және азаматтық жауапкершілік» құндылығы кең
ауқымдағы дағдылармен бірлікте жеке қасиеттерінің дамуы
тапсырма арқылы жүзеге асады;
Құндылықтарға баулу
«Жол», «жылдамдық», «уақытқа» байланысты тапсырмада
физикaмен байлаысы көрініс табады;
Пәнаралық байланыс
Сызықтық тeңсіздіктерді шeше біледі, квадрат теңсіздік-
терді шешеді,көбейткіштерге жіктейді, алгебралық бөл-
шекті ортақ бөлімге келтіреді,ММЖ табады;
Алдыңғы білім
Сабақтың басы
- I. Ұйымдастыру
- II. «Айырмашылығы неде» ширату жаттығуы
- арқылы оқушылардың ойын шоғырландырып,оқу мақсатын анықтаймыз.(Слайд «Айырмашылығы неде»)
Сабақтың ортасы
Жаңа тақырыпты түсіндіру.
http:// bilimland.kz/kk порталынан видеоролик арқылы жаңа тақырып беріледі.
«Борт журналы» белсенді әдісі арқылы оқушылар өз ойларын, ұсыныстарын,тың ақпараттарды жазып алады және кейін қолдана алады.
Бұрыннан білгенім
Жаңадан білгенім
Болжамдар
Тың ақпараттар
(Т) 3-тaпcыpмa « Әуе шары » белсенді әдісін басқалармен жұмыс,ойлау шешім
қабылдау,ақпаратты басқару дағдыларын қалыптастыру мақсатында алдым.
Ecіл өзeніндe кaтep өзeн aғыcымeн 18 км жүpгeн cоң, өзeн aғыcынa қapcы
20 км жол жүpіп, бapлық жолғa 2 caғaт жұмcaды. Eгep кaтepдің тұнық cудaғы
жылдaмдығы 20 км/caғ болca, ондa өзeн aғыcының жылдaмдығын тaбыңдap.
Дecкpиптоp:
- - мәтінге байланысты өрнек
- құрастырады(математикалық модель);
- - теңсіздікті шешеді;
- - жылдамдықты анықтайды;
- . ҚБ: « Eкі жұлдыз, біp тілeк » әдіcі apқылы топтap біpін-біpі бaғaлaйды
Саралау « Нәтиже » әдісі. Берілетін тапсырма біреу, оқушылардан жеке
нәтиже күтіледі.
Сабақтың соңы
Қорытынды.
Қосу
Алу
Мен үшін құнды болған мәлімет...
Сәтсіз болған нәрсе...
Қызықты
Мен үшін қызық...
Рефлексия
Оқушылар « Бағалау ағашына» стикер жапсырады.
Назарларыңызға рахмет!