kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика пәнінен Коучинг

Нажмите, чтобы узнать подробности

Коучинке қатысушылармен сәлемдесу. Коуч пен коучинг туралы түсінік беру.

3 айлық курс бағдарламасымен таныстыру. Бағдарламадағы 7 модуль туралы түсінік беру.

  Шаттық шеңберіне жиналып көңілді ахуал қалыптастыру.

Сабақ барысында әріптестер арасында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында "Қар көшкіні" ойсергітуі  арқылы әріптестер арасында жақсы психологиялық ахуал қалыптастырып аламын. Әрбір қатысушы өз есімін атап, оған бастапқы әріптен басталатын бір сын есім қосады.

Тақтада төменде аталған ұлы адамдардың суреттері көрсетіледі. Және «Қазақ бидері», «Қазақ хандары», «Ел басшылары», «Педагогтар» болып төрт топқа бөлінеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика пәнінен Коучинг»

Мектептегі мұғалім көшбасшылығы тақырыбы бойынша II деңгей тыңдаушысы Хасенов Абай Бейсенбайұлының қысқа мерзімді коучинг жоспары

Мерзімі / Өтетін орны

15.03.2017 жыл

«№19 орта мектебі» кмм

Коучинг тақырыбы:

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Сілтеме:

Мұғалімге арналған нұсқаулық (17-23бет)

Мақсаты:

Көшбасшы, көшбасшылық туралы ұғымды практикалық тапсырмаларды орындату арқылы кеңейту. Мұғалімнің тәжірибесінде көшбасшылықтың маңыздылығын ашу, көшбасшылықты сабақта тиімді пайдалануына ықпал ету.

Оқыту нәтижесі:

Коучингке қатысушылардың оқу мен оқытудағы көшбасшылық дағдылары қалыптасады, мұғалімдер оқытудағы мұғалімнің рөлін анықтайды.Сабақта тиімді пайдалануды үйренеді.

Негізгі идеялар:

Мұғалім-оқыту мен оқу тәжірибесін жетілдіру жұмысының көшбасшысы.

Тапсырмалардың түрлері:

Сұрақ-жауап, салыстыру, жинақтау, қолдану, берілген тапсырмаларды орындап, сол арқылы ой тұжырымдау.

Сабақта қолданылатын материалдар:

АКТ презентация, кері байланыс, постер,бағалауға арналған стикерлер.

Оқыту әдістері:

1.Топтық жұмыс



Сабақ бойынша коуч пен мұғалімдердің іс-әрекеті

Мұғалімдерге психологиялық ахуал туғызу


Коучтің іс-әрекеті

Мұғалімдердің іс-әрекеті

Кіріспе кезең

6 мин

Коучинке қатысушылармен сәлемдесу. Коуч пен коучинг туралы түсінік беру.

3 айлық курс бағдарламасымен таныстыру. Бағдарламадағы 7 модуль туралы түсінік беру.

7 модуль туралы түсінік қалыптасады. 7 модульдің ерекшеліктерін өз тәжірибелерінде қолданады.

Видеороликтен не түсінгендерін айтады.


Топқа бөлу

5мин

Шаттық шеңберіне жиналып көңілді ахуал қалыптастыру.

Сабақ барысында әріптестер арасында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында "Қар көшкіні" ойсергітуі арқылы әріптестер арасында жақсы психологиялық ахуал қалыптастырып аламын. Әрбір қатысушы өз есімін атап, оған бастапқы әріптен басталатын бір сын есім қосады.

Тақтада төменде аталған ұлы адамдардың суреттері көрсетіледі. Және «Қазақ бидері», «Қазақ хандары», «Ел басшылары», «Педагогтар» болып төрт топқа бөлінеді.


Коучинке қатысушылар коуч берген тапсырмаларды орындайды.

Белгісіз парақшаларды алу арқылы қатысушылар төрт топқа бөлінеді.










Топтар ережесін құру

5 мин

Мысалы:

  • Топтар және жеке қатысушылар өзара сыйластық қарым-қатынаста болу;

  • Өзгенің сөзін бөлмеу, тиянақты тыңдау;

  • Коучинг кезінде (топпен және жеке) үнемі белсенділік таныту;

  • Коуч іс-әрекетіне нақты кері байланыс беру;

Топтар ережесін құруға ат салысады. Құрылған ереже шеңберінде жұмыс жасайды.







Ой шақыру

15мин

Г. Бардиннің «Адажио» атты видеоролик көрсету. Бұл арқылы не түсіндіңіздер?Тақырып мазмұнын ашу.


Көшбасшы қасиеттерін айтады.

Ұйымшылдық, сыйластық, құрметтеу көшбасшылықтың негізгі кілті екенін ашады.

Негізгі кезең

15 мин

Бірінші тапсырма:

1.Қазақ билері: Әйтеке би, Төле би, Қазыбек би

2.Қазақ хандары: Абылай хан, Әбілхайыр хан, Кенесары

3. Ел басшылары: Н.Ә.Назарбаев, Д.А.Қонаев, В.В.Путин

4.Педагогтар: А.Байтұрсынов, Ы.Алтынсарин, А.С.Макаренко

Әр топ өзіне тиесілі атауға қатысты тұлғалардың ортақ қасиеттерін, көшбасшылыққа жету жолдарын атап кем дегенде бес еңбектерін атап көрсетеді.


Түрткі сұрақтар:

  • Көшбасшы қалай өзгеруі керек?

  • Көшбасшы оқыту сапасын арттыруда қандай әрекет жасайды?

  • Өзіңізді көшбасшы деп сезінесіз бе?

  • Көшбасшылық қабілетіңізді қандай кезде көрсете аласыз?

  • Бар қабілетті көрсете алмайтын сәттеріңіз бола ма, болса не себепті?

Екінші тапсырма:

«Оқытудағы көшбасшы мұғалімнің моделі» атты жоба(постер)


Сұрақтарға жауап береді. Оқытудағы көшбасшы мұғалімнің моделін постер бетіне түсіреді , қорғайды.

Бағалау

4 мин

Әр тапсырма қорытындысы бойынша бағалайды.

Әр түрлі стикермен бағалау

Бес жұлдыз – өте жақсы

Төртбұрыш – жақсы

Үшбұрыш - орташа

Топтар бір-бірін бағалайды.

Сергіту сәті

4мин

«Сағат тілі 12» ойынын ұйымдастыру

Жылдам орындау барысында өз көшбасшылығын көсетеді.

Презентация

10 мин

«Көшбасшы құмырсқа» мультфилмін көрсетемін

«Данышпан мен адам» әңгімесін айтамын.

Оқу мен оқытудағы көшбасшылық адамның тек еңбегі арқылы келетінін біледі.

Рефлексия

5мин

Дайын үлестірме арқылы коучинг барысын және коуч әрекетіне кері байланыс береді

Барлық қатысушы жасаған коучинг барысына және коучқа пікір мен ұсыныс жазады.

Соңы

1 мин

Коучингке қатысушыларға алғыс айтады. Қоштасады

Қоштасады






























































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Математика пәнінен Коучинг

Автор: Хасенов Абай Бейсенбаевич

Дата: 13.04.2017

Номер свидетельства: 408835
