kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Квадраттың ауданы

Нажмите, чтобы узнать подробности

​квадраттын  ауданын есептеу кайталау

есептер шагару

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Квадраттың ауданы»

Сабақтың тақырыбы: Квадраттың ауданы

Сабақтың тақырыбы:

Квадраттың ауданы

Сабақтың мақсаты: 1 ﴿ Квадраттың ауданын есептеу формуласын меңгерту, есептер шығаруда қолдана алу дағдыларын қалыптастыру,  2) Оқушылардың логикалық ойлау, есептеу іскерліктерін,зияткерлік  қабілеттерін  дамыту,  3) Ынтымақтастықта бірлесе отырып, сыни тұрғыда ойлана білуге, өздерін және өз ара бағалай білуге, белсенділікке тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

1 ﴿ Квадраттың ауданын есептеу формуласын меңгерту, есептер шығаруда қолдана алу дағдыларын қалыптастыру, 2) Оқушылардың логикалық ойлау, есептеу іскерліктерін,зияткерлік  қабілеттерін  дамыту, 3) Ынтымақтастықта бірлесе отырып, сыни тұрғыда ойлана білуге, өздерін және өз ара бағалай білуге, белсенділікке тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларды квадраттың ауданың табу формуласын білуге үйрету. 2. Есепті шығару барысында формуланы қолдануға 3. Практикалық тапсырмаларда формуланы қолдана алуға.

Сабақтың міндеттері:

1. Оқушыларды квадраттың ауданың табу формуласын білуге үйрету.

2. Есепті шығару барысында формуланы қолдануға

3. Практикалық тапсырмаларда формуланы қолдана алуға.

Күтілетін нәтиже: Квадраттың ауданын есептеу формуласын біледі, есептер шығаруда қолдана алады

Күтілетін нәтиже:

Квадраттың ауданын есептеу формуласын біледі, есептер шығаруда қолдана алады

Әдісі: « Сын тұрғысынан ойлау» модулі, Блум танымдық таксономиясы, топтық, жұптық жұмыстар

Әдісі:

« Сын тұрғысынан ойлау» модулі, Блум танымдық таксономиясы, топтық, жұптық жұмыстар

Көрнекіліктер: Үлестірмелі тапсырмалар, постер, АКТ, түрлі түсті қағаздар

Көрнекіліктер:

Үлестірмелі тапсырмалар, постер, АКТ, түрлі түсті қағаздар

Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу

Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөлу

Тапсырма №1.Ой қозғау  «Миға шабуыл»   1 )Төрт қабырғасының ұзындықтары тең фигура, ол не? 2)Бұл фигураның қабырғалары параллель болуы мүмкінбе?  3)Осы фигураның бұрыштары тең болуы мүмкін бе? 4)Бұл фигураның бұрыштарының қосындысы 180градус болуы мүмкін бе? 5)Диагональдары нешеу? 6)Бұл фигураны қалай атаймыз?

Тапсырма №1.Ой қозғау «Миға шабуыл»

1 )Төрт қабырғасының ұзындықтары тең фигура, ол не?

2)Бұл фигураның қабырғалары параллель болуы мүмкінбе?

3)Осы фигураның бұрыштары тең болуы мүмкін бе?

4)Бұл фигураның бұрыштарының қосындысы 180градус болуы мүмкін бе?

5)Диагональдары нешеу?

6)Бұл фигураны қалай атаймыз?

Тапсырма  №2  Проблема: Квадраттың ауданың қалай есептейміз?

Тапсырма  №2 Проблема:

Квадраттың ауданың қалай есептейміз?

Тапсырма  № 3  Практикалық тапсырма: Түрлі-түсті парақтардан квадрат қиып алып, оның ауданын есептеңдер

Тапсырма  № 3 Практикалық тапсырма:

Түрлі-түсті парақтардан квадрат қиып алып, оның ауданын есептеңдер

Тапсырма  №4.  Топтық жұмыс   «А» «В» «С»  деңгейлік есептер

Тапсырма  №4. Топтық жұмыс

«А» «В» «С»  деңгейлік есептер

A  1)Квадраттың қабырғасы 9 см-гетең. Ауданын тап. есепте    2)Квадраттың периметрі 24 см болса, оның қабырғасын тап.   В  3) Квадраттың қабырғалары 25% - кеұзартылған. Квадраттың ауданы қанша процентке көбейеді?    4) Егер квадраттың әрбір қабырғасын 3 есеарттырса, оның ауданы қалай өзгереді? С 5) Квадрат формалы қаңылтырдың бетінен ені 3 см болатын жолақ кесіп алынды. Сонда қаңылтырдың бетінің қалған бөлігінің ауданы 10 см2 тең болып шықты.Қаңылтыр бетінің әуелдегі өлшемін табыңыз.         

A

1)Квадраттың қабырғасы 9 см-гетең. Ауданын тап. есепте

 

2)Квадраттың периметрі 24 см болса, оның қабырғасын тап.

 

В

3) Квадраттың қабырғалары 25% - кеұзартылған. Квадраттың ауданы қанша процентке көбейеді?  

4) Егер квадраттың әрбір қабырғасын 3 есеарттырса, оның ауданы қалай өзгереді?

С

5) Квадрат формалы қаңылтырдың бетінен ені 3 см болатын жолақ кесіп алынды. Сонда қаңылтырдың бетінің қалған бөлігінің ауданы 10 см2 тең болып шықты.Қаңылтыр бетінің әуелдегі өлшемін табыңыз.  

 

 

Тапсырма  №5    Топтық жұмыс  Жоба қорғау    I топқа « Квадратты сызып,ауданын есептеу» II  топқа  « Екі тікбұрышты үшбұрыш сызып, олардын ауданының қосындысын есептеу» III топқа « Кез-келген квадрат сызып, ауданын есептеу» IV топқа «Квадратты екі диоганалімен тең төрт бөлікке бөліп, ауданын есептеу»

Тапсырма  №5   Топтық жұмыс Жоба қорғау

I топқа « Квадратты сызып,ауданын есептеу»

II  топқа  « Екі тікбұрышты үшбұрыш сызып, олардын ауданының қосындысын есептеу»

III топқа « Кез-келген квадрат сызып, ауданын есептеу»

IV топқа «Квадратты екі диоганалімен тең төрт бөлікке бөліп, ауданын есептеу»

Тапсырма  №6 Квадрат өмірде не үшін қолданылады? Сиқырлы квадрат туралы мағлұмат

Тапсырма  №6

Квадрат өмірде не үшін қолданылады?

Сиқырлы квадрат туралы мағлұмат

1 1 8 8 14 12 11 13 11 4 13 6 14 12 2 3 15 15 5 2 10 16 10 7 16 7 9 3 9 5 4 6 1 8 14 4 13 11 15 12 2 5 7 16 10 9 3 6

1

1

8

8

14

12

11

13

11

4

13

6

14

12

2

3

15

15

5

2

10

16

10

7

16

7

9

3

9

5

4

6

1

8

14

4

13

11

15

12

2

5

7

16

10

9

3

6

16 3 5 2 9 10 13 11 4 6 8 7 15 12 14 1

16

3

5

2

9

10

13

11

4

6

8

7

15

12

14

1

БББ

БББ

Үйге тапсырма Тапсырмалар беріледі

Үйге тапсырма

Тапсырмалар беріледі

Назарларыңызға рахмет!!!

Назарларыңызға рахмет!!!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Квадраттың ауданы

Автор: Ұлықпан Айжан

Дата: 02.02.2017

Номер свидетельства: 387004
