kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

64‧48 Көбейту және бөлу 3072:64

Нажмите, чтобы узнать подробности

1234567890123456789012345678901234567890123456789012345678920

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«64‧48 Көбейту және бөлу 3072:64»

Математика пәнінен ашық сабақ 64 ‧ 48 Көбейту және бөлу 3072 : 64 4 «Ғ» Сыныбы 2018 жыл

Математика пәнінен ашық сабақ

64 48 Көбейту және бөлу 3072 : 64

4 «Ғ» Сыныбы

2018 жыл

Сабақтың тақырыбы: 64*48 Көбейту және бөлу 3072/64   Сабақтың мақсаты:  Білу:  Көбейту мен бөлуді еске түсіру.Жүздіктерді,мыңдықтарды ажырата білу.  Түсіну: Жүздіктер менмыңдықтарды ажырата білу.Көбейту бөлу арқылы дәлелдеу.  Қолдану:  Көбейту кестесін жаттап алады.Көбейту кесте арқылы бөлуді үйренеді.Қалдықпен бөлуді үйренеді  Талдау:  Екі таңбалы сандарды бір- біріне көбейтіп жүздіктермен мыңдықтарды ажыратады.Ондықтар мен мыңдықтарды бөлуді үйренеді  Жинақтау:  Көбейту және бөлу арқылы қалдық пен бөлу және өрнектердің мәндерін табады толымсыз көбейтіндінің мәнін және толымсыз бөлінгіштердің мәнін анықтай алады  Бағалау:  Ондықтар мен жүздіктерді,мыңдықтарды бір-бірінен ажыратады.

Сабақтың тақырыбы: 64*48 Көбейту және бөлу 3072/64 Сабақтың мақсаты: Білу: Көбейту мен бөлуді еске түсіру.Жүздіктерді,мыңдықтарды ажырата білу. Түсіну: Жүздіктер менмыңдықтарды ажырата білу.Көбейту бөлу арқылы дәлелдеу. Қолдану: Көбейту кестесін жаттап алады.Көбейту кесте арқылы бөлуді үйренеді.Қалдықпен бөлуді үйренеді Талдау: Екі таңбалы сандарды бір- біріне көбейтіп жүздіктермен мыңдықтарды ажыратады.Ондықтар мен мыңдықтарды бөлуді үйренеді Жинақтау: Көбейту және бөлу арқылы қалдық пен бөлу және өрнектердің мәндерін табады толымсыз көбейтіндінің мәнін және толымсыз бөлінгіштердің мәнін анықтай алады Бағалау: Ондықтар мен жүздіктерді,мыңдықтарды бір-бірінен ажыратады.

Оқыту әдісі: «АКТ» «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».  Ресурстары: Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар,жұптық тапсырмалар,ойын тапсырмасы,кері байланыс,стикер.  Сабақтың түрі: Ашық сабақ

Оқыту әдісі: «АКТ» «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық». Ресурстары: Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар,жұптық тапсырмалар,ойын тапсырмасы,кері байланыс,стикер. Сабақтың түрі: Ашық сабақ

Ұйымдастыру кезеңі  Өткенге шолу  Білу  Түсіну  Қолдану  Талдау  Жинақтау  Қортынды

Ұйымдастыру кезеңі Өткенге шолу Білу Түсіну Қолдану Талдау Жинақтау Қортынды

Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу:     2-топ 1-топ Ондықтар Бірліктер 3-топ 4-топ Мыңдықтар Жүздіктер

Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөлу:

2-топ

1-топ

Ондықтар

Бірліктер

3-топ

4-топ Мыңдықтар

Жүздіктер

Психологиялық даярлық

Психологиялық даярлық

Өткенге шолу  Есіңе сақта  Екі таңбалы санға «баған» түрінде жазып көбейткенде бірінші толымсыз көбейтіндінің мәнін бірлік разрядының астынан бастап оңынан солға қарай жазады.  Екінші толымсыз көбейтіндінің мәнін ондық разрядының астынан бастап оңнан солға қарай жазады.Толымсыз көбейтінділердің мәндерін қосады

Өткенге шолу Есіңе сақта Екі таңбалы санға «баған» түрінде жазып көбейткенде бірінші толымсыз көбейтіндінің мәнін бірлік разрядының астынан бастап оңынан солға қарай жазады. Екінші толымсыз көбейтіндінің мәнін ондық разрядының астынан бастап оңнан солға қарай жазады.Толымсыз көбейтінділердің мәндерін қосады

200 : 5= 40    250 : 50= 5  60 ‧5=300 600 ‧10=6000

200 : 5= 40 250 : 50= 5 60 ‧5=300 600 ‧10=6000

19 қаңтар  Сынып жұмысы 64 ‧ 48 Көбейту және бөлу 3072 : 64   60  61

19 қаңтар Сынып жұмысы

64 48 Көбейту және бөлу 3072 : 64 60 61

2 тапсырма  Бөлуді орында және оны тексер  5561 :67=83  2496:48=52  5561:83=67  2496:52=48

2 тапсырма Бөлуді орында және оны тексер

5561 :67=83 2496:48=52 5561:83=67 2496:52=48

Топтық жұмыс:  1-топ: 3 тапсырма  2-топ: 4 тапсырма  3-топ: 5 тапсырма  4-топ: 6 тапсырма

Топтық жұмыс: 1-топ: 3 тапсырма 2-топ: 4 тапсырма 3-топ: 5 тапсырма 4-топ: 6 тапсырма

№ 3 Қалдықпен бөлуді орында:   5627 :64= 87(қ59)   6489:48=135(қ9)   5512:83=66(қ34)   2471:52=47(қ27)

3 Қалдықпен бөлуді орында: 5627 :64= 87(қ59) 6489:48=135(қ9) 5512:83=66(қ34) 2471:52=47(қ27)

№ 4 Есептің шартын құр:  Арпа ұны-430ц-н 10 вагон ?артық  Бидай ұны-500ц-н 7вагон? ұн ?  Шешуі:430 ‧10+500‧7=7800(ц)  Барлығы 430‧10-500‧7=800(ц)  Жауабы:барлығы 7800ц  қабылданды,арпа ұны800кг-ға артық

4 Есептің шартын құр: Арпа ұны-430ц-н 10 вагон ?артық Бидай ұны-500ц-н 7вагон? ұн ? Шешуі:430 ‧10+500‧7=7800(ц) Барлығы 430‧10-500‧7=800(ц) Жауабы:барлығы 7800ц қабылданды,арпа ұны800кг-ға артық

№ 5 Есептің шартын құр:   1км=1000м   4сағ- 280км  2сағ- 138км 300м  3 сағ-71км 700м  4сағ- ? км жол жүрді  шешуі:138км300м=138300м   71км700м=71700м  138300+71700=210000м  280км=280000м  280000-210000=70000м  70000м=70км  Ж:Автобус 4-ші сағ70 км жол жүрген

5 Есептің шартын құр: 1км=1000м 4сағ- 280км 2сағ- 138км 300м 3 сағ-71км 700м 4сағ- ? км жол жүрді шешуі:138км300м=138300м 71км700м=71700м 138300+71700=210000м 280км=280000м 280000-210000=70000м 70000м=70км Ж:Автобус 4-ші сағ70 км жол жүрген

№ 6 Теңдеулерді шеш:   х+3019=5240 x+1025=2220  x=5240-3019 x= 2220-1025  x=2221 x=1195  2,221+3019 =5240 1195+1025=2220  5240=5240 2220=2220   x ‧84=2940 x :27=5870  x=2940 :84 x=5870 ‧27  x=35 x=158490  35 ‧84=2940 158490 :27=5870  2940=2940 5870=5870

6 Теңдеулерді шеш: х+3019=5240 x+1025=2220 x=5240-3019 x= 2220-1025 x=2221 x=1195 2,221+3019 =5240 1195+1025=2220 5240=5240 2220=2220 x ‧84=2940 x :27=5870 x=2940 :84 x=5870 ‧27 x=35 x=158490 35 ‧84=2940 158490 :27=5870 2940=2940 5870=5870

Сергіту сәті:  Оң қолыңды көтеріп,  Үшбұрыш сыз ауада.  Сол қол қарап тұрмасын,  Шеңбер сызып зырласын

Сергіту сәті: Оң қолыңды көтеріп, Үшбұрыш сыз ауада. Сол қол қарап тұрмасын, Шеңбер сызып зырласын

Топтық жұмыс 7 тапсырма  1-топ: а) 9000-ды 18 есе кемітіп,шыққан нәтижені 9 есе арттыру;  2-топ:  ә) 86 мен 82-нің көбейтіндісін  1025-ке кеміту;  3-топ:  б) 3025 және 986 сандарының қосындысын 7 есе кеміту;  4-топ: в) 1800 бен 30 сандарының көбейтіндісін 27 есе кеміту.

Топтық жұмыс 7 тапсырма 1-топ: а) 9000-ды 18 есе кемітіп,шыққан нәтижені 9 есе арттыру; 2-топ: ә) 86 мен 82-нің көбейтіндісін 1025-ке кеміту; 3-топ: б) 3025 және 986 сандарының қосындысын 7 есе кеміту; 4-топ: в) 1800 бен 30 сандарының көбейтіндісін 27 есе кеміту.

Жауаптары:  a) (9000 :18) ‧9=500‧9=4500  ә) (86‧82 ) -1025=7052-1025=6027  б) (3025+986) :7=4011:7=573  в) (1800 ‧30) :27=54000:27=2000

Жауаптары: a) (9000 :18) ‧9=500‧9=4500 ә) (86‧82 ) -1025=7052-1025=6027 б) (3025+986) :7=4011:7=573 в) (1800 ‧30) :27=54000:27=2000

«Кім жылдам?» 8 тапсырма  Үшбұрыштың қабырғалары хсм, 5см және 3см,ал периметірі 12см.Теңдеу құрып,үшбұрыштың белгісіз қабырғасын тап .

«Кім жылдам?» 8 тапсырма Үшбұрыштың қабырғалары хсм, 5см және 3см,ал периметірі 12см.Теңдеу құрып,үшбұрыштың белгісіз қабырғасын тап .

Дұрыс жауабы:   x+5+3=12  x+8=12 3см  x=12-8 4cм  x=4  4+5+3=12 5см

Дұрыс жауабы: x+5+3=12 x+8=12 3см x=12-8 4cм x=4 4+5+3=12 5см

Ойлан тап  Екі ұшы жалғанып,тұйықталған жіпті тор көз дәптердің таза парағына қойып,әр түрлі пішіндегі фигуралар,мәселен,үшбұрыш,тік төртбұрыш,шаршы және дөнгелек жаса.Тор көздерді санау арқылы осы фигуралардың әрқайсысының аудандарын тауып,оларды салыстыр.Не байқадың?Ең үлкен ауданды қамту үшін жіпке қандай пішін беру керек екен?

Ойлан тап Екі ұшы жалғанып,тұйықталған жіпті тор көз дәптердің таза парағына қойып,әр түрлі пішіндегі фигуралар,мәселен,үшбұрыш,тік төртбұрыш,шаршы және дөнгелек жаса.Тор көздерді санау арқылы осы фигуралардың әрқайсысының аудандарын тауып,оларды салыстыр.Не байқадың?Ең үлкен ауданды қамту үшін жіпке қандай пішін беру керек екен?

Қорытынды:  Әр топ басшылары бүгінгі сабақ бойынша қорытынды шығарады, бағалау парақшаларын толтырады.   Үй жұмысы №9 есеп 15 бет

Қорытынды: Әр топ басшылары бүгінгі сабақ бойынша қорытынды шығарады, бағалау парақшаларын толтырады. Үй жұмысы №9 есеп 15 бет

Бағалау:  Жиналған ұпайлармен бағалау.  Топ басшыларының бағалауы    Түсіндім    Маған көмек  керек     Түсінбедім

Бағалау: Жиналған ұпайлармен бағалау. Топ басшыларының бағалауы Түсіндім Маған көмек керек Түсінбедім


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
64‧48 Көбейту және бөлу 3072:64

Автор: Бегжанова Элмира

Дата: 19.10.2018

Номер свидетельства: 481244
