kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Уақыт. Сағат. Минут Сүйікті ертегілеріміз

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ мақсаты: уақыттың өлшем бірліктерін ажыратады 

  • уақытты өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдайды және өлшемдер жүргізеді;

уақыт бірліктері туралы түсініктері бар және оны қолдана алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Уақыт. Сағат. Минут Сүйікті ертегілеріміз»

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

3В Шамалар. Уақытты бағдарлау

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Уақыт. Сағат. Минут

Сүйікті ертегілеріміз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін

(минут, сағат, күн, апта, ай, жыл) ажырату;

1.1.3.1** уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды

таңдау, өлшемдер жүргізу;

1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ) қолданып өлшеу.

Сабақтың мақсаты:

  • уақыттың өлшем бірліктерін ажыратады;

  • уақытты өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдайды және өлшемдер жүргізеді;

  • уақыт бірліктері туралы түсініктері бар және оны қолдана алады.

Сабақ барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин










2 мин









1 мин





7 мин



Қызығушылықты ояту

БЫМ (бастапқы ынталандыру материалы). «Кім жылдам» ойыны

Ертегілер – халықтардың мәдениеті мен дәстүрлері көрініс табатын шығармалар.

  • Қазақтың халық ертегілерінің кейіпкерлерін еске түсіріріңдер.

  • Қандай қазақ халық ертегілерін білесіңдер?

  • Қай кейіпкер естеріңде қалды?


Өзектендіру.

Сендер сағатты күнде көресіңдер.

Олар барлық жерде бар.

  • Сағаттарды қайда көретіндеріңді айта аласыңдар ма?

  • Ал сағаттардың неге қажет екенін түсіндіре аласыңдар ма?

Бүгін біз бұл сұраққа жауапты білетін боламыз.


Топқа бөлу. Оқушылар түрлері бойынша бөлінеді

1-топ «Қол сағаты»

2-топ «Электронды сағат»

3-топ «Қабырға сағаты»


Мағынаны тану (видеоматериал)

https://www.youtube.com/watch?v=8mUpOWayEbE

https://www.youtube.com/watch?v=Msgk2fZ_yU4



Сұрақтарға жауап береді










Сұрақтарға жауап береді








Топқа бөлінеді



Видиоматериал арқылы сағаттың моделімен танысады.

Сағаттық және минуттық тілімен танысады.


ҚБ: «Ауызша мадақтама»









ҚБ: «Ауызша мадақтама»


Сұрақтар,

Слайд.



















Видеоматериалдар

Сабақтың ортасы

5 мин





































2 мин




10 мин
































4 мин



6 мин






Жаңаны қолдану

Оқулықтағы №1 тапсырманы орындайды. Неше минут өтті?

  1. топқа:

  • Бірінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр?(бірді)

  • Минуттық тілі нешені көтсетіп тұр? (екіні)

  • Он екіден екіге дейін неше кішкентай сызықша бар? (он)

  • Ендеше сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (1 сағат 10 минутты)

2 топқа:

  • Оны қалай атауға болады? (Бірден он минут кетті)

  • Екінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр?(бірді)

  • Минуттық тілі нешені көтсетіп тұр? (төртті)

  • Он екіден бірге дейін неше кішкентай сызықша бар? (бес)

3 топқа:

  • Он екіден төртке дейін осындай бес кішкентай сызықшадан нешеу бар? (төрт, яғни бесті өз-өзіңе төрт рет қоссақ жиырманы аламыз)

  • Ендеше сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (1 сағат 20 минутты)

  • Оны қалай атуға болады? (Бірден жиырма минут кетті)

  • Бірінші сағаттағы уақыттан екінші сағаттағы уақытқа дейін сағат тілі өзгерді ме? (жоқ)

Қосымша:

  • Минут тілі өзгерді? (иә)

  • Неше минут өтті? (он)


Сергіту сәті

https://www.youtube.com/watch?v=xyS4WWbtttM


Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

Оқулықтағы №2 тапсырманы орындауды ұсынады. Сағатқа қарап, уақытты айт. Сағат моделінің минут тілін айналдыр. Уақытты сағат және минутпен ата.

1 топқа:

  • Бірінші суретте сағат тілі нешені көрсетіп тұр?

  • Минут тілі ше?

  • Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр?

  • Оны қалай атуға болады?

2 топқа:

  • Екінші суретте сағат тілі нешені көрсетіп тұр?

  • Минут тілі ше?

  • Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр?

  • Оны қалай атуға болады?

3 топқа:

  • Үшінші суретте сағат тілі нешені көрсетіп тұр?

  • Минут тілі ше?

  • Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр?

  • Оны қалай атуға болады?

Қосымша (қабілетті оқушыларға)

  • Төртінші суретте сағат тілі нешені көрсетіп тұр?

  • Минут тілі ше?

  • Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр?

  • Оны қалай атуға болады?



Өтілген материалмен жұмыс (жекелей)

Оқулықтағы №3 тапсырмада есептерге қысқаша жазба мен сызба таңдап, оларды шығарады.


Зерттеу жұмысы (жекелей)

Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындайды.

Алдымен екі санмен қосындысы 9-ға тең болатын өрнектер құрастырады.

3+6=9

5+4=9

8+1=9

Содан кейін үш санмен қосындысы 9-ға тең болатын өрнектер құрастырады.

5+3+1=9

2+3+4=9

6+2+1=9





Сағаттың моделінде көрсетілген уақытты анықтауды үйренеді.

Анықталған уақытты дұрыс оқуды үйренеді.


























Сергіту сәтін орындайды







Сағат моделіндегі сағаттық тіл мен минуттық тілді ажыратуды және уақытты дұрыс айтуды үйренеді.






























Есептерді орындайды



Екі санмен қосындысы 9-ға тең болатын өрнектер құрастырады.







ҚБ: «Смайлик»































ҚБ: «Шапалақ»


































ҚБ: «Ауызша мадақтама»



ҚБ: «Шапалақ»





Оқулық



































Видео


Оқулық

Дәптер

































Оқулық

Дәптер



Оқулық

Дәптер


Сабақтың соңы

3 мин

Жұмыс дәптерімен жұмыс

23 беттегі тапсырмаларды орындайды

Берілген тапсырмаларды орындайды

ҚБ: «Бағдаршам»

Өзін-өзі бағалау


Кері байланыс

3 мин


Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Кері байланыста оқушылар өзінің бүгінгі сабақтағы жетістігі мен кемшілігі туралы айтады.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Уақыт. Сағат. Минут Сүйікті ертегілеріміз

Автор: Бейсенбаева Саракул Мусаевна

Дата: 16.12.2022

Номер свидетельства: 620557
