Жоспар 6 сынып математикасының "Санды теңсіздіктердің қасиеттері" тақырыбына арналған. Басқа мұғалімдерге жоспар жасауға кішкене болса да үлес қосуға көмектеседі деп ойлаймын.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Санды теңсіздіктердің қасиеттері»
Күні: 9.02.2018
Пәні: математика
Пән мұғалімі:
Сынып: 6
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Санды теңсіздіктердің қасиеттері
Оқу мақсаттары
Теңсіздіктегі қосылғышты бір жақ бөлігінен екінші жақ бөлігіне көшіруді;
Теңсіздіктің екі жақ бөлігіне бірдей санға көбейтуді және бөлгенде теңсіздік белгісінің өзгеретінін;
Мүшелеп көбейтуді және қосуды
үйрену
Сабақтың мақсаты
Санды теңсіздіктердің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығаруға дағдылану
Сабақтың типі
Бекіту сабағы
Алдыңғы оқу
Санды теңдік және оның қасиеттері. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер. Санды теңсіздіктер
Сабақтың кезеңдері
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру бөлімі
3 мин
Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу.
Келесі логикалық тапсырманы орындау:
1)Айдынның Асқардан бойы ұзын, бірақ Жанаттан кіші. Кім ұзын?
Жауабы: Жанат-ұзын
2)Менің атым Медет. Менің тәтемнің бір ғана інісі бар. Менің тәтемнің інісінің аты кім?
Жауабы: Медет
3)Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
Жауабы: жоғары
4)Қараңғы бөлмеде майшам мен керосин лампасы бар. Бірінші не жағасыз?
Жауабы: шырпы
Үй жұмысын тексеру
3 мин
Ауызша тексеру. Проценті жоғары шықпаған есептерді тақтада көрсету.
Сабақтың ортасы
Білу
Түсіну
1-нұсқа
2-нұсқа
1)Бос орынды толықтыр:
Егер болса, онда _________
2)Егер теңсіздігінің екі жағын да -ге бөлсек, онда___________
3), ал
1)Бос орынды толықтыр:
Егерболса, онда _________
2)Егер теңсіздігінің екі жағын да -ге бөлсек, онда___________
3) , ал
І. Бос орынды толтырыңыз(6 мин)
Жауабын оқушылардан сұрап, неге ол жауап екенін негіздеуін сұрау
ІІ. Жұптық жұмыс(8 мин)
1-қатарға: №961
Велосипедшінің жылдамдығы км/сағ, ол км/сағ-тан артық, мотоциклшінің жылдамдығы км/сағ, ол км/сағ-тан артық, Велосипедші мен мотоциклші бір жерден бір уақытта бір-бірінен қарама-қарсы бағытта жүрді. Олар 1 сағаттан соң бір бірінен неше километр қашықтықта болатынын бағалаңдар.